Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Dizne (Reparirane VS Polovne)
PostPoslato: 08 Nov 2022 13:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Sep 2022 16:01
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.7 CDTI 125ks
Pozdrav svima!

Ne znam da li je već otvarana tema, nisam mogao da nadjem neku svežiju svakako, šta mislite o pitanju iz naslova?

Inspirisan sam rupom koja mi je ostala u novčaniku nakon što sam skoro reparirao sve 4 dizne na Astri J 2010. koja je imala problem da nije radila regeneraciju DPF-a. Ustanovljeno je da je uzrok problem sa diznama (Auto je inače dimio od kako je kupljen, ali meni niko nije rekao da treba da pogledam dizne do sada, nego samo da vozim) i postojala je opcija remonta ili stavljanja polovnih. Ja sam radio kompletan remont za 580e u jednom renomiranom servisu za dizne/dizel motore u Beogradu.

Za nas neupućene, da li neko može da objasni tačno šta podrazumeva remont? Moje laičko znanje je sledeće: Dizne se skidaju i vrši se njihova dijagnoza na BOSCH stolu. Tu se utvrdjuje koliko su dizne propišale, odnosno koliko viška goriva ubacuju u sistem jer ga ne raspršuju kako treba. Potom se, ako sam dobro razumeo, kod kompletnog remonta menja sve osim kućišta dizne, pa se opet stavlja na BOSCH sto da bi se utvrdili novi parametri i programirao kompjuter koji brizga gorivo kroz njih u zajedničku granu da rade sinhrono (Kodiranje, tj. "učenje" dizni).

Drugar mi je rekao da misli da je previše davati novac na remont, da to uopšte nije dugoročno rešenje i da je pametnije uzeti polovne dizne za manje para i voziti tako.

Moje iskustvo je da auto posle remonta auto ide neuporedivo bolje (Mada mi je i sam majstor rekao da su dizne bile u katastrofa stanju), vuče bolje nego kada je kupljen, a potrošnja na leru je po bordu pala sa 0.5l/h na 0.3l/h. Za potrošnju u vožnji još ne znam, dok ne izvozam još.

Dakle, pitanja su:

Šta se tačno radi kod remonta dizni?
Koliko se nakon njega može očekivati da dizna bude u dobrom stanju?
Da li je bolje uzeti polovnu ili remontovanu diznu?
Kakva su vaša iskustva sa diznama na Opel vozilima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dizne (Reparirane VS Polovne)
PostPoslato: 08 Nov 2022 18:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Sep 2022 16:01
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.7 CDTI 125ks
Slučajno dupla objava, odbio mi je forum prvi put kada sam kačio thread sa zagradama, izvinjavam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dizne (Reparirane VS Polovne)
PostPoslato: 12 Nov 2022 02:07 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
U Srbiji ima tri, četiri do pet Boš servisa koji mogu da urade i izbace kodove za dizne, da urade ubrizgavanje i predubrizgavanje dizni..
Sledeće i najvažnije ja bih pre nabavio nove dizne, jer to koliko se vremena, živaca izgubi po majstorima, mislim da bi nove bile pravo rešenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dizne (Reparirane VS Polovne)
PostPoslato: 12 Nov 2022 09:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Sep 2022 16:01
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.7 CDTI 125ks
Ne znam koliko je reklama dozvoljena, ja sam radio kod Popeskua, mislim da su sve što si naveo odradili.

Ovo je koštalo dosta, ne želim ni da pomislim koliko bi tek izašle nove. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs