Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: A17DTJ - Cukanje, nemiran rad, crn dim
PostPoslato: 02 Nov 2022 19:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Maj 2020 12:49
Postovi: 10
Lokacija: Gornji Milanovac
Ime: Vlada
Opel: Astra J 1.7 CDTI 81kW Karavan
Zdravo svima,

Posle 3 godine fine voznje poceli problemi sa kojima vise ne mogu da se nosim.

Pretprosle godine u ovo doba jedno hladnog jutra upalim auto i krene jak metalan zvuk da cuka iz motornog prostora u leru. Jasno mi je bilo - Dizne. Odem kod majstora u NS posto tu trenutno zivim. Kaze demontaza, servis, montaza i kodiranje 400e. Pristanem. Drzalo nekih 3 meseca i 3 meseca jurnjave sa bosistom da mi to sredjuje svaki put (ucenje malih kolicina) kad god bi se cukanje vratilo. Naravno garancija na rad istekla. Problem i dalje tu. Guram to nekako godinu dana. Zamenim u medjuvremenu, SCV i naucim ga sa Autocom, ugasim softverski EGR u jednom servisu u NS, bez DPF je i kupljen tako da sam taj problem otpisao u startu. Stvar je eskalirala pre mozda mesec i po dana kada sam upalio auto i kad je poceo da se trese i dimi ko lud. Jasno mi je bilo da su dizne u jos losijem stanju nego pre. Odem u servis u kom sam ugasio EGR. Tamo posalju dizne na testiranje i remont u IB Trade u BG. Vrate se dizne, 2 su za remont 2 ok. Nema koda samo montiranje. Uzmem auto, krenem na posao iza mene kulja crn oblak dima, cukanje i dalje tu. Reklamiram radove, opet otvaranje dekle i skidanje dizni. Vrate se dizne sa bench-a 3 izbace kod na 4 morao da se menja ulozak da bi izbacila kod ( :) ) Montiranje dizni, kodiranje i ucenje malih kolicina. Sve kako treba. Auto za nijansu mirnije radi, vuce se ko raga po putu, nema snage i pusi ko sulundar. Ono sto me je najvise iznerviralo je kad sam pre neki dan sisao sa autoputa i usporio sa 2100 obrtaja na 800 auto je poceo da se trese i da prebacuje sam obrtaje sa 800 do 1700 obrtaja. Naravno kad dam gas i krenem sve je ok. Kasnije sam sa dijagnostikom ocitao "cylinder 3 missfire, permanent". Ocistim gresku. Ugasim auto. Sutra dan vozim bez problema... Naravno sa dosta dima.

Rogove sam dobio jos kod prve reparacije, posle svega mi je i rep iznikao. Juce sam pratio parametre od Beograda do Novog Sada preko autocoma. Bukvalno se svako merenje poklopa sa "requested" parametrom. U leru je pritisak goriva u rail-u 23.5-24.1 Mpa, ocitavanja MAF-a variraju na leru ali su pod opterecenjem stabilna. Kad vozim kroz uske pasaze cujem blago sistanje vazduha ali mi majstor rece da su sva creva od interkulera i turbine na mestu i da je sve citavo (nema pukotine ili sl.) Boost presure je oko 100-150 kpa, zavisi od opterecenja i poklapa se sa "requested"(nominalom). Za vikend sam skinuo i ocistio citavu usisnu granu od cadji i ulja sa iberlaufa. Klapna gasa je bila cista, bilo je tragova ulja ali nista opasno.

Jedino mi je ostalo da se skine interkuler i vidi da nije problem sa turbinom. Mada auto ne izbacuje plav vec samo crn dim. U svakom slucaju potrebno mi je sledece:

- Najbolji dijagnosticar (da proveri mapu i da proveri greske) u NS. Opcom i autodata ne izbacuju nikakve greske dok se cukanje i dim pojavljuju.
- Najbolji majstor za Opela u NS koji je sposoban da mehanicki proveri auto.
- Predlog u slucaju da mogu nesto sam da proverim a nisam do sad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A17DTJ - Cukanje, nemiran rad, crn dim
PostPoslato: 03 Nov 2022 03:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Dec 2019 04:59
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Dario
Opel: Astra G 2.0
Idi kod Banovica u Futog i pricaj s Dejanom, mora resiti nekako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A17DTJ - Cukanje, nemiran rad, crn dim
PostPoslato: 03 Nov 2022 11:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Maj 2020 12:49
Postovi: 10
Lokacija: Gornji Milanovac
Ime: Vlada
Opel: Astra J 1.7 CDTI 81kW Karavan
Dario90 je napisao:
Idi kod Banovica u Futog i pricaj s Dejanom, mora resiti nekako.


Hvala na odgovoru i preporuci. Probacu da se organizujem. Predpostavljam da je guzva u servisu i da ce auto biti kod njega jedno 10 dana (u slucaju da prihvati posao).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A17DTJ - Cukanje, nemiran rad, crn dim
PostPoslato: 29 Jan 2023 23:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Maj 2020 12:49
Postovi: 10
Lokacija: Gornji Milanovac
Ime: Vlada
Opel: Astra J 1.7 CDTI 81kW Karavan
Pozdrav,

Resio sam problem. Nakon 10 servisa u Novom Sadu i bezbroj zakljucaka od strane "majstora" da su dizne (najezim se od toga), posetio sam jedan servis u Cacku. Covek raskacio dizne, zaverglao. Auto je bukvalno neravnomerno okretao radilicu pri verglanju sto je ukazivalo na problem sa kompresijom i naravno konstatacija je bila "ovo nema veze sa diznama, ovo je dihtung glave, i to izmedju 3 i 4 cilindra mesa kompresiju". Naravno skidanje glave i masinska obrada iste + lom drugih semeringa i dihtunga. Izaslo je oko 780e. Pokazao mi je dihtung, koji je progoreo na mestu na kojem je i rekao.

Za sve koji traze resenje za slicne probleme cenim da ce ovo biti od koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A17DTJ - Cukanje, nemiran rad, crn dim
PostPoslato: 31 Jan 2023 10:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2012 23:29
Postovi: 133
Lokacija: obrenovac
Ime: dragan
Opel: astra j ...corsa c 1.2...meriva 1.4
Baš bzvz.Pukao si gomilu novca.Tvoj slučaj je prvi koji sam čuo za taj motor,to je takva retkost da na 1.7 ode dihtung da se računa u promilima..Želim ti sada puno lepih kilometara i malo kvarova..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs