Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 08:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 20 Okt 2022 16:57 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Pozdrav svima,
Oterao danas sa mojom Zafiricom neko gvozdje na otpad izbacio sve iz auta doslo vreme da se ide kuci kad ono prccc... Vergla do besvestii naravno auto sa kljucicem, i odmah sam znao sta je(pumpa pustila beli dim) prilikom verglanja onaj tup zvuk kao kad ne dobija gorivo. Platio slepu do kuce, dosao drugar spojili na dijagnostiku iiii
P1630
P1631
Trebaju mi preporuke za majstora tj bosisu koji radi pumpe, ja sam iz Zrenjanina, da se sredi pumpa i svakako posle popravke ide odmah na prodaju :) Dobro me je sluzila ali da ja posle popravke opet lupam glavu dal ce mi crci kad odem negde dalje na put ne zelim.

Unapred hvala svim clanovima na odgovoru!

EDIT: Zafira 2.0DTi 2001 god. PSG5 pumpa koliko sam upucen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 22 Okt 2022 12:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2019 15:35
Postovi: 63
Lokacija: Petrovaradin
Ime: Milos
Opel: Opel Vectra B 2.0DTI, VW Passat B6 2.0TDI, VW Passat B8 2.0TDI
Ja sam pre neki dan uradio elektroniku pumpe kod coveka u Backom Petrovcu. Ako si zainteresovan saljem ti broj u pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 22 Okt 2022 13:30 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Uff to mi je još dalje,većina mi je preporučila Žeravicu, njih sam kontaktirao i traze 18.000 za elektroniku(ako može da se popravi) plus ruke. Nego jutros iz zajebancije probao da je upalim kad ono upali na po kljuca, ja da probam i drugi put kad i drugi put upali isto. I sada opet nece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 22 Okt 2022 15:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2019 15:35
Postovi: 63
Lokacija: Petrovaradin
Ime: Milos
Opel: Opel Vectra B 2.0DTI, VW Passat B6 2.0TDI, VW Passat B8 2.0TDI
Popravku elektronike sam platio 100e. Skinuo samo elektroniku i odneo da se uradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 25 Okt 2022 13:22 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Night King je napisao:
Popravku elektronike sam platio 100e. Skinuo samo elektroniku i odneo da se uradi.


Ne znam koja je sansa da nije do pumpe tj. elektronike, evo stajao je dva dana upalio je malo teze ostavio sam ga da radi, ugasio i posle toga 3-4 puta palio i gasio sve na pola kljuca. Dok kada se ugreje (oko 80c) ugasi se i nema paljenja i prilikom verglanaj se trese motor kao kada vergla na prazno tj kad ne dobija gorivo,i cim ga ostavim da odstoji upali...

Ako bi neko strucniji mogao da ce prikljuci bio bih mu zahvalan, ne bi da me majstori ofulje ako nije do pumpe. ://


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 26 Okt 2022 09:35 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Iz sopstvenog iskustva i čitanja stotina postova na našim i stranim forumima u vezi sa ovom pumpom razlozi za nemogućnost startovanja motora su mehanički ili problem sa elektronikom.
Kod tebe je garantovano problem sa elektronikom jer zagrejana ne pali. Opšte je poznato da je ova pumpa (tj. njena elektronika) osetljiva na visoku temperaturu.
Poslušaj prethodnog člana.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 26 Okt 2022 17:49 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
civid je napisao:
Iz sopstvenog iskustva i čitanja stotina postova na našim i stranim forumima u vezi sa ovom pumpom razlozi za nemogućnost startovanja motora su mehanički ili problem sa elektronikom.
Kod tebe je garantovano problem sa elektronikom jer zagrejana ne pali. Opšte je poznato da je ova pumpa (tj. njena elektronika) osetljiva na visoku temperaturu.
Poslušaj prethodnog člana.


Zahvaljujem na odgovoru!

I ja sam prvo sumljao na elektroniku ali nije bi bilo logicno da kada se ohladi da upali, jer sam procitao da kad elektronika crkne tj taj mosfet ne pali nikako, vise mi je licilo na los kontakt ili da je do nekog senzora na pumpi, no sve je moguce. Sutra ujutro nosim u Zeravicu, ako je mehanika to je 23.500 sa rukama ako je elektronika to je 18.500 plus ruke, i naglasili su mi ako moze da se popravi, ako ne onda ili nova ili polovna... Sve u svemu nadam se da me nece izaci preko 350-370e sve ukupno.Valjda nisam baksuz da je i mehanika i elektronika u problemu....
Inace malopre sam je palio sastavi na po kljuca :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuke za majstora BOSCH pumpe
PostPoslato: 03 Nov 2022 20:27 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Novosti, crkla elektronika pumpe, probace da je urade opet posto je vec radjena pumpa(ne kod mene) a ako ne bude moglo onda polovna. Medjutim kada sam ih zvao rekli su 18.500 za elektroniku plus ako se dobro secam 8.500 za ruke, a juce kad su me zvali dosli smo do cifre id 47.000 hiljada…..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs