Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Apr 2024 21:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Normalne vrednosti protokomera i turbo boost-a?
PostPoslato: 06 Okt 2022 17:16 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Pozz svima,

Interesuje me da li neko zna koje su normalne vrednosi protokomera i turbo boosta?
Imam problema sa mlitavim ubrzanjem, trebam ovih dana da odem do majstora pa cu ga pitati da mi uradi snimanje parametra pa da okacim ovde ima neku THINKDIAG dijagnostiku pa valjda ce moci sa njom to :seci:

Nego pre toga sam ja bio radoznao pa sam povezao onaj mali OBD sa aliexpressa i izbacilo mi sledece rezultate:

Turbo Boost & Vacuum Gauge na leru vakum se krece od -5,50 do -6,10 pri ubrzanju(2 i 3 brzina pun gas do 3,5k rpm) ne prelazi 1,11bara
Mass Air Flow rate na leru 84,7g/s pri ubrzanju (1500-3500rmp) ne prelazi 254g/s
I imala je jos jedna opcija dostupna "Intake" na leru 80,0kpa pri ubrzanj ne prelazi 217,0kpa

Valja li ovo ista ako uopste moze nesto da se zakljuci na osnovu ovoga, ovo sam uradio cisto radi moje radoznalosti, a nadam se da cu moci da snimim live parametra ili taj log fajl kako se zove vec..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Normalne vrednosti protokomera i turbo boost-a?
PostPoslato: 02 Nov 2022 18:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Maj 2020 12:49
Postovi: 10
Lokacija: Gornji Milanovac
Ime: Vlada
Opel: Astra J 1.7 CDTI 81kW Karavan
Zdravo,

Meni to izgleda nesto puno. Ne znam o kom motoru je rec.

Ja sam juce bas pratio parametre preko Autocom-a od BGa do NSa. Auto me zeza pa sam pratio sve uz put parametre.

Intake se odnosi na usisnu granu pa je 0.8 bar (80 kpa) negde priblizno atmosfesrskom pritisku (~0.9-1 bar) isto vazi i za vakuum.

MAF ocitavanja ti se znantno razlikuju od mojih (sto bi rekao da je problem do mene). Meni na leru ne prelazi 15-18 g/s ali isto tako opadaju do 2-3. (a17dtj)

Kad vozis auto to je druga prica jer senzor pritiska usisne grane na nekim autima limitiran na 1.3-1.4 (kod 1.3 mjet npr) dok kod tebe ide do 2.2. Predpostavljam da se radi o autu od 2000-2,200 ccm.

Nisam strucnjak, samo poslednjih dana se bavim istom temom. Posavetuj Autodata ili neki slicni "manual" za nominalne vrednosti. Da ne kazem pitaj nekog "ćunera".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs