Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.7 CDTI (101KS) - problem pri paljenju
PostPoslato: 11 Apr 2022 00:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jun 2020 12:05
Postovi: 10
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Pozdrav svima!

Pocelo je sve cesce da mi se desava da auto nece da upali iz prve. Cuje se verglanje, neko lupkanje i na kraju zujanje. Interesantno je da auto uvek upali ako malo pritisnem papucicu gasa.

Ovo je pocelo da se desava nakon zamene komplet kvacila i plivajuceg zamajca (pre 2.000km), ali samo jednom ili dva puta mesecno. Sada se desava skoro svaki dan.

Auto inace dobro radi i vuce odlicno.

Okacio sam snimak na YouToube, pa mozete pogledati: https://www.youtube.com/watch?v=nFRowi1 ... anMiscevic

U pitanju je Astra H 1.7CDTI 101KS 2008. Da li neko zna o cemu se radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI (101KS) - problem pri paljenju
PostPoslato: 15 Apr 2022 19:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
Zdravo,

...u najboljem slučaju akumulator! :D

Šalu na stranu imao sam sličan problem koji je na kraju rešen servisom dizni, pumpe i alnasera :D Ali ajd da ne prizivam najgoru mogućnost, evo nekih koraka koje sam ja radio pre nego što sam se odlučio na ovaj skupoceni poduhvat ;)

1. proveriti stanje akumulatora, multimetar u ruku i proveriti napunjenost akumulatora; ako je moguće otići na dijagnostiku akumulatora ( možda prikazuje punjenje na multimetru 12+V, ali to ne znači da mu je i udarna snaga ok ), ova usluga je uglavnom besplatna ( u Beogradu ) kod prodavaca akumulatora
2. otići na dijagnostiku i videti da li postoje neke greške; ovo može da se uradi i "ručno" da ne kažem nožnim putem ali koraci za to su:
* drži pritisnute papučice kočnice i gasa, daj kontakt; posle par bip-a i nekih 5 sec na km satu pojaviće se greške, ako ih ima više spremi olovku i papir jer se greške brzo smenjuju
ako ima grešaka i ako ste ih zapisali :D google.com pa da vidite otprilike šta vas očekuje, druga opcija - majstor tj dijagnostika
3. proveriti stanje alnasera; ovde nema pametnog načina osim skidanja istog i provere četkica i glave istog
4. majstor koji je radio zamenu delova, njegov komentar, da li ste se vratili da proveri da li je sve ok ( svi senzori na mestu, šrafovi dotegnuti... )?
5. moj drugar je imao sreće pa je ovakav problem rešio zamenom senzora radilice
6. uraditi dijagnostiku :D

Malo može da se zaključi samo na osnovu snimka od 13 sec, i mislim da će vas svako uputiti na dijagnostiku, ali eto ako ispratite gore napisane korake, možda ova priča bude imala srećan kraj :D

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI (101KS) - problem pri paljenju
PostPoslato: 15 Apr 2022 19:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
Zdravo,

...u najboljem slučaju akumulator! :D

Šalu na stranu imao sam sličan problem koji je na kraju rešen servisom dizni, pumpe i alnasera :D Ali ajd da ne prizivam najgoru mogućnost, evo nekih koraka koje sam ja radio pre nego što sam se odlučio na ovaj skupoceni poduhvat ;)

1. proveriti stanje akumulatora, multimetar u ruku i proveriti napunjenost akumulatora; ako je moguće otići na dijagnostiku akumulatora ( možda prikazuje punjenje na multimetru 12+V, ali to ne znači da mu je i udarna snaga ok ), ova usluga je uglavnom besplatna ( u Beogradu ) kod prodavaca akumulatora
2. otići na dijagnostiku i videti da li postoje neke greške; ovo može da se uradi i "ručno" da ne kažem nožnim putem ali koraci za to su:
* drži pritisnute papučice kočnice i gasa, daj kontakt; posle par bip-a i nekih 5 sec na km satu pojaviće se greške, ako ih ima više spremi olovku i papir jer se greške brzo smenjuju
ako ima grešaka i ako ste ih zapisali :D google.com pa da vidite otprilike šta vas očekuje, druga opcija - majstor tj dijagnostika
3. proveriti stanje alnasera; ovde nema pametnog načina osim skidanja istog i provere četkica i glave istog
4. majstor koji je radio zamenu delova, njegov komentar, da li ste se vratili da proveri da li je sve ok ( svi senzori na mestu, šrafovi dotegnuti... )?
5. moj drugar je imao sreće pa je ovakav problem rešio zamenom senzora radilice
6. uraditi dijagnostiku :D

Malo može da se zaključi samo na osnovu snimka od 13 sec, i mislim da će vas svako uputiti na dijagnostiku, ali eto ako ispratite gore napisane korake, možda ova priča bude imala srećan kraj :D

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI (101KS) - problem pri paljenju
PostPoslato: 16 Apr 2022 15:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jun 2020 12:05
Postovi: 10
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Cao Aleksa, hvala na odgovoru!

Najgoru mogucnost sa ovim auto sam vec preziveo. :)

Radjen je remont svih dizni proslog leta, a akumulator je star svega par meseci jer sam na zimu uzeo nov. U svakom slucaju, znam da moze da se desi da i nov akumulator nije uvek skroz ispravan, tako da cu i to proveriti ponovo.

Izgleda da ce na kraju morati da ode kod majstora da proveri stavke 3,4, 5 i da odradi dijagnostiku. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI (101KS) - problem pri paljenju
PostPoslato: 28 Apr 2022 10:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
...javite kada saznate/rešite problem, čisto da pomognemo i drugima ;)

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.7 CDTI (101KS) - problem pri paljenju
PostPoslato: 04 Maj 2022 09:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Jun 2020 12:05
Postovi: 10
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Naravno, cim budem imao vise informacija, javicu ovde. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs