Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 07 Sep 2021 14:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Apr 2021 23:53
Postovi: 27
Lokacija: Zr
Ime: Radislav
Opel: Zafira A 2.0DTI 2002
Pozz svima,
Znam da ima dosta postova na ovu temu ali ni jedan post mi nije pomogao. Da li bi neko mogao da napise kako da zamenim O-ring na bosch pumpi tj postupak sta sve treba skinuti itd.. U pitanju je Zafira A 2.0DTI 2001 godiste, da li se mora skidati termostat posto vidim da je i on tu uglavnjen i nepristupacno je bas...Verujem da je zamena gumice na tom srafu laksa od ciscenja usisa :ludilo2:
Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 07 Nov 2021 00:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Apr 2021 23:53
Postovi: 27
Lokacija: Zr
Ime: Radislav
Opel: Zafira A 2.0DTI 2002
Evo opet mene :D
Jedno vreme sam auto stalno parkirao na nizbrdici kako ne bi imao problema sa paljenjem sto se pokazalo vrlo efikasno a i nikako da nedjem vremena da odem do majstora, vec mesec ipo je nisam vozio(bio preko) ostavljena je bila na ravnom i prilikom prvog paljenja posle mesec ipo upalila je na pola kljuca i za nekoliko trenutaka ugasila se...Posle verglo do besvesti upalila. E sad kako ovim problemom ne bi prouzrokovao kvar bosch pumpe(Pretpostavljam da ona nije nema dima nema greske) Resio sam da konacno otklonim kvar uradio sledece zamenio opet prelivna creva umesto platnenih uzeo neka "kvalitetnija" na preporuku prodavca, ubacio nepovratni ventil i idalje isto. Sledece i poslednje sto bi sam radio je promena te gumice na blokatoru bos pumpe. Gledao sam danas opet jako je neprstupacno termostat i ostala creva mi se bas ne skidaju(ako mora skinucu) da li moze da se pridje sa neke druge strane(ako se dobro secam procitao sam negde da moze) I koja je procedura zamene da li samo odvijem taj sraf stavim drugu gumicu i i zavrnem ga nazad ili?
Unapred hvala ako neko procita do kraja i ako mi neko odgovori na pitanje.
P.S proverio sam kuciste za filter nema nikakvih curenja goriva ili pukotina, ako zamena ove o-ring gumice ne bi resila, onda bi isao na zamenu gumica na diznama(sto je i ujedno najsuplje od svega navedenog(neracunujuci bos pumpu ako je ona a nadam se da nije onda auto samo gurnem u reku)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 07 Nov 2021 14:54 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Slika Ovo je slika kada je skinuta pumpa i gde se nalazi šraf i gumica, može da se skine na licu mesta ali je malo tesno :wink: i


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 07 Nov 2021 17:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Apr 2021 23:53
Postovi: 27
Lokacija: Zr
Ime: Radislav
Opel: Zafira A 2.0DTI 2002
Pa koliko sam video malo vise je tesno :D

Da li je potrebno da skidam termostat i ona creva ili? Srecom pa imam malu racnicu pa ce mi to koliko toliko olaksati :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 08 Nov 2021 14:02 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Skidaj sve sto ti smeta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 09 Nov 2021 09:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Rade002 je napisao:
Evo opet mene :D
Jedno vreme sam auto stalno parkirao na nizbrdici kako ne bi imao problema sa paljenjem sto se pokazalo vrlo efikasno a i nikako da nedjem vremena da odem do majstora, vec mesec ipo je nisam vozio(bio preko) ostavljena je bila na ravnom i prilikom prvog paljenja posle mesec ipo upalila je na pola kljuca i za nekoliko trenutaka ugasila se...Posle verglo do besvesti upalila. E sad kako ovim problemom ne bi prouzrokovao kvar bosch pumpe(Pretpostavljam da ona nije nema dima nema greske) Resio sam da konacno otklonim kvar uradio sledece zamenio opet prelivna creva umesto platnenih uzeo neka "kvalitetnija" na preporuku prodavca, ubacio nepovratni ventil i idalje isto. Sledece i poslednje sto bi sam radio je promena te gumice na blokatoru bos pumpe. Gledao sam danas opet jako je neprstupacno termostat i ostala creva mi se bas ne skidaju(ako mora skinucu) da li moze da se pridje sa neke druge strane(ako se dobro secam procitao sam negde da moze) I koja je procedura zamene da li samo odvijem taj sraf stavim drugu gumicu i i zavrnem ga nazad ili?
Unapred hvala ako neko procita do kraja i ako mi neko odgovori na pitanje.
P.S proverio sam kuciste za filter nema nikakvih curenja goriva ili pukotina, ako zamena ove o-ring gumice ne bi resila, onda bi isao na zamenu gumica na diznama(sto je i ujedno najsuplje od svega navedenog(neracunujuci bos pumpu ako je ona a nadam se da nije onda auto samo gurnem u reku)


Imao isti problem, rešen zamenom te gumice. Možda i tebi zamena reši problem.
viewtopic.php?f=139&t=30604&p=496588&hilit=ring#p496588

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 09 Nov 2021 15:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Apr 2021 23:53
Postovi: 27
Lokacija: Zr
Ime: Radislav
Opel: Zafira A 2.0DTI 2002
Hvala na odgovorima ali ipak cu oterati auto kod majstora.Malopre sam pokusao i lakse bi mi bilo da opet rasklopim komplet usis i poskidam sva creva nego da dodjem do tog srafa.. :seci:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 11 Nov 2021 11:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Apr 2021 23:53
Postovi: 27
Lokacija: Zr
Ime: Radislav
Opel: Zafira A 2.0DTI 2002
Evo novih problema, zvao sam tri lokalna majstora niko ne zeli da radi i da petlja sa bosch pumpom, jedan mi je dao broj nekog bosiste nazvao sam objasnio sta se desava i odmah je odgovorio da je bosch pumpa....Sigurno je vidovit :P Na kraju cu ja uzeti alat koji mi je potreban i samostalno zameniti...

Edit: ako znate nekog dobrog majstora u mojoj blizini javite..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zamena O-ringa na BOSCH pumpi
PostPoslato: 11 Nov 2021 14:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Apr 2021 23:53
Postovi: 27
Lokacija: Zr
Ime: Radislav
Opel: Zafira A 2.0DTI 2002
Godza je napisao:
Slika Ovo je slika kada je skinuta pumpa i gde se nalazi šraf i gumica, može da se skine na licu mesta ali je malo tesno :wink: i

Poslao sam ti poruku u pp, ja bih bio najsrecniji kada bi dovezao auto kod tebe u servis da mi ti to sredis, jer ako nastavim da trazim majstore po okolini pucu para vise nego sto vredi auto da ne poverujes samo sta su mi ljudi napricali preko telefona...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: G force 5 i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs