Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ubacivanje u safe mode - P0087 pad pritiska u rejlu
PostPoslato: 24 Jul 2021 21:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Sep 2020 18:40
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milos
Opel: Zafira 2.0 110ks
Pozdrav ekipa,

Mucim se poprilicno da odgonetnem sta moze da mi pravi problem na mojoj Zafiri Tourer 2012 2.0 110ks.

Kada vozim malko jace najcesce u 4oj li 5oj, dam mu malo gasa recimo prii preticanju ili na nekom usponu i slicno - baci me u safe mod... upali service soon.. Stanem sa strane, iskljucim/ukljucim i potpuno normalno nastavim. Ranije se to desavalo 3 puta za godinu dana, a sada se desilo 5 puta za 3 dana. Auto vuce ok inace, nema dima nikakvog kada se to desi ni inace, ponasa se potpuno normalno.

Jedina stvar koja je tu od kad ga imam je sistanje kada sam na usponima, cuje se kada dam malo jaci gas, znaci sisti kao vjetric neki, nije da zavija turbina. Ne cuje se kada je u leru i kad turiras taj zvuk. Sva crijeva oko turbine su gledala 4 razlicita majstora i svi kazu da su crijeva ok - vakum/interkuler itd... Neki od njih je rekao da je to neki visak vazduha i da se to cuje...

Kada se prvi put desilo bacanje u safe mod dmah sam stao i odvezo kod majstora, dijagnostika pokazala nizak pritisak goriva na 4 cilindru... Tu gresku je i kasnije izbacivala dijagnkstika i radjena je dizna prije 10 dana, dobijala je manje goriva u leru i sada vise ne izbacuje da ima pad pritiska na 4 cilindru, ali greska P0087 je i dalje tu.

Jos jedan novi detalj - uradio sam redovan mali servis pre 2 dana i kada sam preuzeo auto ubacio mi je odmah u safe mode - u drugoj brzini pri relativno malom gasu - to se ranije nije desilo nikada. Nazvao sam majstora, proverili smo da nije spalo koje crijevo ili slicno prilikom skidanja poklopca kada je menjao ulje itd. i nista nismo nasli. Savetovao me da ne stavljam poklopac i da ga tako probam - jer navodno mozda nesto pritiska poklopac pa zato upadne jer kaze da nista drugo nije pipao... Mislim, to je meni zvucalo vrlo amaterski, al ajde da probam - i ladno vise nije ubacivalo. Naravno isti dan sam odvezao na dijagnoatiku i zapamtio je gresku P0087 - fuel rail low pressure...
Elektricar je provjerio sve instalacije ispod poklopca cisto da budemo sigurni da tu nema nista sto je vidno osteceno, i kaze da sve djeluje ok, mada ni njemu ni meni ta prica oko poklopca nema puno smisla, al ajde.. muka naterala, pa trazi i tamo gdje izgleda debilno...

Moze li iko da kaze odakle da krenem dalje ? Senzor pritiska ili regulator na pumpi ? Nesto trece ? Moze li se proveriti rad senzora/regulatora a da se ne menja deo ? Jel imao neko slicno iskustvo sa ovom temom generalno ?

Hvala i zivi bili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubacivanje u safe mode - P0087 pad pritiska u rejlu
PostPoslato: 03 Avg 2021 21:18 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Proveriti pritisak goriva dijagnostikom,ako je potrebno i u voznji proveriti pritisak, filter goriva, senzor pritiska na rejlu. Dizne kod tih motora uvek se rade sve četiri, dizna ima predubrizgavanje i ubrizgavanje, mora da izbaci kod kada je sve ok u suprotnom pravi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubacivanje u safe mode - P0087 pad pritiska u rejlu
PostPoslato: 04 Nov 2023 07:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Apr 2023 18:44
Postovi: 4
Lokacija: Sarajevo
Ime: Jasmin
Opel: Insignia 2.0 96kw
Priatelju, sta jena kraju problem bio.
Isto mi se deaava samo meni izbacuje drugi gresku P062D i P062E, opel insigna 2.0, 96kw, 2010 godina
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubacivanje u safe mode - P0087 pad pritiska u rejlu
PostPoslato: 27 Mar 2024 22:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Nov 2019 14:51
Postovi: 15
Lokacija: Bg
Ime: Ivan
Opel: Astra H 1.9 cdti Z19DT
Pozdrav, imam isti problem na Insigniji 2012 2.0 CDTI 160ks. Izbacuje grešku P0087 Low Fuel Pressure. Da li je rešen problem na kraju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs