Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 18 Apr 2024 05:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Lose gorivo
PostPoslato: 29 Jun 2021 21:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
Pozdrav svima,nisam nasao slicnu temu,ako je ima izvinjavam se.Pokusacu da budem sto kraci.Uzimao sam duze vreme gorivo van pumpe i naravno u poslednjoj turi toliko vode bilo da su sve 4 dizne otisle.Uzmem 4 polovne,proverim ih i receno mi je da su dobre.E sad auto se ne ponasa kao ranije,iznad 2000 vuce odlicno,ali pri nizim obrtajima dajem primer od 1600 pa do 1800 osecaju se blage trzavice u smislu da auto ne primi gas kako bi trebao da primi i bas u tom momentu se i javlja crni dim,ne nesto preterano preterano,ali nije mi malo.Pre celog ovog slucaja auto nije mi najmanje dimio,ali na dizne ne mogu da sumnjam ako su proverene i prosle su test zar ne? Da naglasim da sam pre zamene “losih dizni” praznio rezervoar,cistio i menjao filter naravno.Uz to je i polovan regulator kupljen iako se isto ponasa kao i sa starim.Jos jedna cudna stvar koja se desava je ta da npr kada se u leru turira auto ispod 1000 obrtaja sporije spusti obrtaje nego ranije,takodje u voznji kada se pusti gas deluje mi da sporije spusta.Kao da ima neku knedlu pri tim nizim obrtajima i da ga nesto koci.Da li neko ima neki savet ili slicno iskustvo? Hvala puno svakako :banghead:

U pitanju je Astra H GTC 1.9 120 konja,zaboravih da naglasim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 30 Jun 2021 10:04 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Za pocetak nadjes majstora koji ima odgovarajucu dijagnostiku (da ume da je koristi) da pogleda parametre...nesto ce se videti sigurno :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 30 Jun 2021 11:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
Daka je napisao:
Za pocetak nadjes majstora koji ima odgovarajucu dijagnostiku (da ume da je koristi) da pogleda parametre...nesto ce se videti sigurno :ziveli:



Imam to u planu,ali najcudnija stvar od svega je ta sto cujem inace nevezano za ovo remenicu radilice za koju znam da treba da se radi i nadjoh na netu negdu da je decko imao slicne simptome sto se tice tog “gusenja” od 1500-1600 pa do nekih 1900 obrtaja bas zbog te remenice.Nema mi neke logike,ali sta znam.Uglavnom to je sitno sto se zagusi,ali mi ide na zivce sto bas tad baci dim tako da ima neki problem sa ubrizgavanjem.Probacu jos egr da ocistim,mozda se nesto promeni.Katalizator sam proverio takodje nema skoro pa uopste garezi..Nisam pametan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 30 Jun 2021 17:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
Da li jos neko ima neko iskustvo i moze da pomogne? Bio bih jako zahvalan i ono sto sam zaboravio da dodam da ponekad kada se 6 brzinom pogotovo gde je blagi uspon stisne sa 140 npr pun gas maltene,upali safe i izbaci p0234 gresku i nakon gasenja kola sve je po starom.E sad taj problem mi je nevezan za to sto auto na 1600 npr zacavrlja,zadimi malo i onda tek primi gas i ide kao blesav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 30 Jun 2021 17:23 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
:kokice:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 03 Jul 2021 16:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
Sto se tice obrtaja nisam mislio da je dim zbog remenice nego da tripujem da se remenica na tim obrtajima cuje najvise,a on svakako zatrokira tu pa zatrokira...
Ovih dana radim parametre u voznji pa se nadam da cu tacno znati sta je uzrok tome...
Jel imao neko slicno iskustvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 03 Jul 2021 17:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 148
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Ne znam da li su oznake za greške iste za sve Opele, ali za grešku P0234 je meni za Insigniju izbacio Engine Overboost, rešio sam je zamenom ventila turbine. Ti svakako prvo vidi dal bi ti ga neko dao na probu, na par dana, da ga ne kupuješ bez veze ako nije do njega, ako ni to ne pomogne, onda moguće da te zeza sama turbina ili nešto treće, ali to bi već neki majstor morao da pogleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 04 Jul 2021 01:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
srbhunter je napisao:
Ne znam da li su oznake za greške iste za sve Opele, ali za grešku P0234 je meni za Insigniju izbacio Engine Overboost, rešio sam je zamenom ventila turbine. Ti svakako prvo vidi dal bi ti ga neko dao na probu, na par dana, da ga ne kupuješ bez veze ako nije do njega, ako ni to ne pomogne, onda moguće da te zeza sama turbina ili nešto treće, ali to bi već neki majstor morao da pogleda.


Tu gresku izbaci konkretno kada se pritisne npr u 6 brzini sa 140-150 ali uzbrdo kad je pod velikim opterecenjem a npr kada se vozi pod malo manjim gasom do 200 nece da izbaci tako da sigurno zeza nesto oko turbine,a jos cudnije je sto se turbina cuje pri 1400 obrtaja kao da je cipovan automobil


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lose gorivo
PostPoslato: 06 Jul 2021 19:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
Jel zna neko nekog ko moze da procita parametre u voznji? Jako bi mi znacilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lose gorivo
PostPoslato: 10 Jul 2021 13:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
Evo da javim situaciju,ocistio danas map i egr(bio prljav,ali nista specijalno) situacija ista,jos uvek ima slab odziv pri 1500-1600 i cuje se cavrljanje pri ubrzanju dok ne probije do 2000 obrtaja,posle vuce kao blesav.Jedino sto je ostalo da se pogledaju opet dizne ili da probaju da se ciste,cudno je da je na masini sve u normalnim granicama,ali kad se nameste ipak nije kako je bilo sa starim diznama....


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lose gorivo
PostPoslato: 12 Jul 2021 20:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2021 00:24
Postovi: 24
Ime: Lemi
Opel: Astra H GTC
Crevo sto ide u filter vazduha nije selnom bilo lepo stegnuto,auto malo zivlji,ali jos uvek nije to to.Gde otici i kod koga da pogleda kola? Zna li neko nekog dobrog majstora za opelova vozila


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs