Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 13 Maj 2021 12:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2021 07:06
Postovi: 8
Lokacija: Podgorica
Ime: Opel
Opel: Corsa 1.4
Zdravo,vozim korsu B 98 godiste 16v.Imam problem da kad mi se ugrije auto nekako mu opanu performanse,na leru zna da mi se ugasi pogotovo ako izbacim iz brzine posle motornog kocenja i u takvim situacijama zna brzinomjer da prestane sa radom tj samo trese na nulu.mislim da je to dvoje povezano tj da se desava istovremeno ali nisam siguran.Znaci to se desava posle 10ak minuta voznje kad dodje na radnu temp.Procitao sam nedje da moze da bude vss senzor moze li da bude do njega,je li imao neko slican problem.E da i skoro sam promijenio alanser mada vjerovatno nema veze sa ovim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 13 Maj 2021 21:12 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Mirko994 je napisao:
Zdravo,vozim korsu B 98 godiste 16v.Imam problem da kad mi se ugrije auto nekako mu opanu performanse,na leru zna da mi se ugasi pogotovo ako izbacim iz brzine posle motornog kocenja i u takvim situacijama zna brzinomjer da prestane sa radom tj samo trese na nulu.mislim da je to dvoje povezano tj da se desava istovremeno ali nisam siguran.Znaci to se desava posle 10ak minuta voznje kad dodje na radnu temp.Procitao sam nedje da moze da bude vss senzor moze li da bude do njega,je li imao neko slican problem.E da i skoro sam promijenio alanser mada vjerovatno nema veze sa ovim


Može biti da je do senzora radilice, svakako bi trebao otići kod majstora i na dijagnostiku.

EDIT: Da li imaš ugradjen plin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 13 Maj 2021 22:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
skoro mi ode pinjon u menjacu, jeste da je askona 16nz ali ima vss senzor. nema voznje dok se to ne sredi samo se gasi na menjanju brzina..u leru lepo radi ali cim pocne da se vozi kod saltanja posebno spustanja u nizu samo se ugasi...najverovatnije ti je to. pregledaj pinjon u menjacu da nije oblaznuo kao meni..naravno ne zupcanik na dnu sto leze na diferencijal nego gore gde ulazi vss, pa sajla. kod mene je sve bilo ok kad vrtis u ruci, nista nije puklo ali kad malo opteretismo odozgo vss, cisto noktom malo, ono poce da ne prenosi dok dole vrtis zupcanik...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 13 Maj 2021 22:22 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2021 07:06
Postovi: 8
Lokacija: Podgorica
Ime: Opel
Opel: Corsa 1.4
Nemam ugradjen plin.znam da trebam na dijagnostiku nego eto reko da vidim sta drugi misle prije nego neki majstor pocne da nagadja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 13 Maj 2021 22:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2021 07:06
Postovi: 8
Lokacija: Podgorica
Ime: Opel
Opel: Corsa 1.4
Markius je napisao:
skoro mi ode pinjon u menjacu, jeste da je askona 16nz ali ima vss senzor. nema voznje dok se to ne sredi samo se gasi na menjanju brzina..u leru lepo radi ali cim pocne da se vozi kod saltanja posebno spustanja u nizu samo se ugasi...najverovatnije ti je to. pregledaj pinjon u menjacu da nije oblaznuo kao meni..naravno ne zupcanik na dnu sto leze na diferencijal nego gore gde ulazi vss, pa sajla. kod mene je sve bilo ok kad vrtis u ruci, nista nije puklo ali kad malo opteretismo odozgo vss, cisto noktom malo, ono poce da ne prenosi dok dole vrtis zupcanik...

Ne znam vidjecu ispod kanala ili kad ga dignem jer ovako ne mogu prici nicemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 26 Maj 2021 00:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2021 07:06
Postovi: 8
Lokacija: Podgorica
Ime: Opel
Opel: Corsa 1.4
Jos uvijek imam isti problem,ima li jos neko da je imao slican problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 02 Jun 2021 17:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Avg 2008 23:36
Postovi: 125
Lokacija: brcko BIH
Ime: Mustafa
Opel: ascona 1.8i,astra g 2.0dti,astra h 1.9dtj
prvo nam napisi koji motor pa onda dalje,ocisti klapnu,provjeri senzor temperature,pumpa goriva..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 27 Sep 2021 12:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2021 07:06
Postovi: 8
Lokacija: Podgorica
Ime: Opel
Opel: Corsa 1.4
djmuce je napisao:
prvo nam napisi koji motor pa onda dalje,ocisti klapnu,provjeri senzor temperature,pumpa goriva..

Motor je 1.4 16v.Ne znam da li je problem oko struje ili mehanicki ali se uvijek javljaju u isto vrijeme posle 15ak km voznje.mislim da cu prvo otici kod elektricara da mi sve provjeri jer nzm sta drugo moze da bude.Ja sumnjam na senzor brzine ali vidjecemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Padaju obrtaji kad se ugrije motor
PostPoslato: 31 Jul 2022 12:39 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
Opet isti problem pa aj slikovito. Jer mi ne vredi menjati ovaj mehanicki pinjon jer i elektronski je se malo pojeo. Uglavnom, cim pocne obletati izmedju njih dva prenos auto se gasi u medjubrzinama. Nema ler gasa u voznji samo u mestu. To mi je veci problem nego kilometar sat sto ne radi. Probacu da resim nekako vezu izmedju njih dva jer su obe strane oblaznule a ovaj elektricni se teze nalazi...
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs