Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 13 Jul 2020 11:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Pozdrav ljudi.

Idem na mali servis kroz par dana, kupljeni filtron filteri (ulje,gorivo,vazduh,kabina) i 5l gm-ovog 10-40 (to je dosad sipano, tako da ne menjam).

Elem, da li da pomucim majstora, pa da cistim egr, protokomer i usisnu kad vec radim mali servis?
Koliko ja znam, to nikad nije radjeno (auto uvezen 2008 sa 178.000 na satu, servisnu "od preko" nemam, ali znam sta je radjeno kod prethodnog vlasnika od kojeg sam kupio auto pre mesec dana sa 248.000).
Razlog zasto bih ovo uradio jeste cinjenica da auto ponekad ne vuce punom silom, tj. kad je hladan ide normalno. Kad se ugreje, pogotovo ako je napolju toplo, kao da turbo "preskoci", nema uvek onog "cimanja" na 1800 obrtaja. Napominjem da to nije uvek tako, ponekad, kroz grad se najvise oseti. Takodje mi je bio prijavio gresku p1125 pre 3 nedelje na blagoj uzbrdici na 3000 obrtaja u trecoj. Greska je od onda nestala, niti je palio lampicu opet. Domaca dijagnostika (kocnica + gas) takodje kaze da nema gresku (lampica sada blica non stop). Auto ne trza, ne trokira, normalno pali na prvi kljuc i normalno stoji na 800, 900 obrtaja u leru.
Takodje menjam jedan semering, posto stari prska pri voznji. (slika)

Slika


Hocu li dobiti nesto ovim ciscenjem (citao sam da nekima bolje i cistije radi auto), ili da ne komplikujem, odradim samo servis i semering i cutim i vozim? :D
Takodje, mozda glupo pitanje, ali da li se ulje sipa do max ili izmedju za ovaj motor? Negde sam video da je specifikacija 4L, negde 4.5, negde 5, pa kome verovati :banghead:

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2020 11:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
Proveri one vakuum ventile kako drže, jer ako jedan ne radi zna da zeza ceo sistem, a obavezno i sva crevca manometrom..... ja sam za 2 god jedno 3-4 komada ventila promenio....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 13 Jul 2020 18:58 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
5 l ulja je stajalo kad god sam ja radio mali servis mada na zadnjem je usuto malo manje od 5 i prešlo je max za jedno 3 mm nemam pojma kako.

@jabree na koje ventil misliš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2020 19:29 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
mislim na one vakum ventile, trebalo bi da ih ima 3, jedan je za turbinu, i ako on ne radi turbina ne može da uključi ili zna da zeza.... ja sam imao taj problem, nekad radi nekad ne, i kad stane upali na displeju onaj ključ kao za servis.... rešio problem zamenom ventila, uzeo sam polovan idu nekih 20e po otpadima.... i bukvalno samo možeš da zameniš ako znaš gde je. E sad ti ispitaj kod majstora sve ventile i crevca, možda i nije do toga, ali moraš od najlakšeg da kreneš metodom eliminacije....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 13 Jul 2020 22:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Važi, hvala puno.

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 14 Jul 2020 04:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Dec 2019 04:59
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Dario
Opel: Astra G 2.0
To za turbinu, da nekad povuce, nekad ne je po meni normalno, vozim tako od 2009. ni ne obracam nesto paznju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 14 Jul 2020 08:20 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
To nije normalno ali ako tebi ne smeta onda ok, u vezi prvog posta-nije loše očistiti usisnu granu i egr mada mislim da to nema veze sa problemom, kao što je prethodno rečeno proveriti creva od vakuma, creva od same turbine (ulaz-izlaz), proveriti vakum pumpu a pored toga može biti problem u map senzoru koji je zaprljan ili je za zamenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 16 Jul 2020 00:49 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
Dario90 je napisao:
To za turbinu, da nekad povuce, nekad ne je po meni normalno, vozim tako od 2009. ni ne obracam nesto paznju.
to je tebi normalno???
Šta sve neću da čujem.....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 29 Jul 2020 08:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
jabree je napisao:
mislim na one vakum ventile, trebalo bi da ih ima 3, jedan je za turbinu, i ako on ne radi turbina ne može da uključi ili zna da zeza.... ja sam imao taj problem, nekad radi nekad ne, i kad stane upali na displeju onaj ključ kao za servis.... rešio problem zamenom ventila, uzeo sam polovan idu nekih 20e po otpadima.... i bukvalno samo možeš da zameniš ako znaš gde je. E sad ti ispitaj kod majstora sve ventile i crevca, možda i nije do toga, ali moraš od najlakšeg da kreneš metodom eliminacije....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока


Kaži mi jel ima neka provera ako kupujem polovan, da znam radi li kako treba? Izbacio je on meni ranije grešku za taj el. magnetni ventil turbine. Znam gde je, bar kod mene se nalazi odmah ispod računara, sa zadnje strane motora, mora se na dizalicu pa od dole raditi. Kaži mi da li i ta dva crevca što idu iz njega da kupim? Koliko oni izadju?

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 13:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2019 23:06
Postovi: 24
Lokacija: Leskovac
Ime: Jovan
Opel: Signum 1.9 CDTI
Drugari poz. Da ne otvaram temu bezveze ova je vezana za servise i to. Imam problem. Opel signum 1.9 CDTI (2006 god) je u pitanju. Pre nekih 2000km sam radio malo servis. I odlucim da sipam castrol ulje. I desava se to da kada izadjem na auto put. Posle nekih 15ak min voznje upali mi lampu zutu onu za nivo ulja. Medjutim kad proverim ulje ima. Stoji kako je i bilo. I uvlaci mi miris u kabinu a menjano je sve vezano za filtere. Dugogodisnji sam vlasnik vozila. Ovo sa uljem prvi put se desava. A sa mirisom u kabini od uvek
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 15:04 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
JovanLaki je napisao:
Drugari poz. Da ne otvaram temu bezveze ova je vezana za servise i to. Imam problem. Opel signum 1.9 CDTI (2006 god) je u pitanju. Pre nekih 2000km sam radio malo servis. I odlucim da sipam castrol ulje. I desava se to da kada izadjem na auto put. Posle nekih 15ak min voznje upali mi lampu zutu onu za nivo ulja. Medjutim kad proverim ulje ima. Stoji kako je i bilo. I uvlaci mi miris u kabinu a menjano je sve vezano za filtere. Dugogodisnji sam vlasnik vozila. Ovo sa uljem prvi put se desava. A sa mirisom u kabini od uvek
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pošto imaš ulja moguće da te senzor zeza.. Da se nakupio opiljaka pa brljavi ili je jednostavno crko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 16:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2019 23:06
Postovi: 24
Lokacija: Leskovac
Ime: Jovan
Opel: Signum 1.9 CDTI
A da nije do ulja mozda ? Do sada sam koristio GM ulje. 6,7 godina. Pa sam hteo ovo bolje da stavim. Isto GM 10 40
A ovo za miris sto uvlaci jel ti poznato nesto ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 16:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pozdrav Jovane, ne znam zasto sipas u njega 10w40, ja u signuma sipam 5w40, mozes i 5w30( to je sipao prethodni vlasnik u moj Gm, a ja kada sam ga uzeo sipam motulovo 5w40)
Meni se jednom upalila lampica zuta za ulje kada mi je nakon odlaska u turbo servis Uzice nisu dobro namestili dihtung pa je falilo ulje i upalilo lampicu, bakon toga nikad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 17:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2019 23:06
Postovi: 24
Lokacija: Leskovac
Ime: Jovan
Opel: Signum 1.9 CDTI
Pa ne znam druze. Tako je krenuo majstor koji mi odrzava auto. Meni se nikad to nije desilo sve do sada. Pa sam mislio da je mozda ulje problem
Znaci ti sintetiku stavljas


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 17:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pa da, kazem ti ili 5w30 ili 5w40, e sada ne znam da li moze da bude problem gusce ulje...
Ja sam davno citao na britanskim forumima kada mi je tu lampicu upalilo i mnogima to pali gde su na kraju ljudi softveraki ugasili jer da bi se senzor zamenio mora karter da se skida, znaci velilikiii posao :/
E sada da li je kod tebe to problem ne znam :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 20:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2019 23:06
Postovi: 24
Lokacija: Leskovac
Ime: Jovan
Opel: Signum 1.9 CDTI
Valjda nisam te srece u pm


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 22:01 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
JovanLaki je napisao:
A da nije do ulja mozda ? Do sada sam koristio GM ulje. 6,7 godina. Pa sam hteo ovo bolje da stavim. Isto GM 10 40
A ovo za miris sto uvlaci jel ti poznato nesto ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko ti je auto prešalo? Po fabričkim podatcim u tvoj motor ite sintetika 5w30 4,3litere, a sto se oseca ulje nagadjam da mu je negde iscurelo ulje dok je vadio filter ulja ili spiao ulje u motor pa kako se motor ugreje krene da isparava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Avg 2020 22:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Ovo sto ti Stefan rece se skoro uvek dogodi prilikom zamene, jer na njemu je filter od ulja na zadnjoj strani motora i na uzasno nepristupacnom mestu gde kada se menja kaplje, ma koliko god se trudio i prekrivao krpama, uvek kapne na poluosovinu i sa nje na cevku od auspuha i kada se zagreje oseca se taj miris, koji vremenom nestane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 19 Avg 2020 02:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2019 23:06
Postovi: 24
Lokacija: Leskovac
Ime: Jovan
Opel: Signum 1.9 CDTI
Presao 250000 skoro. Ali nikad se ovo sa uljem nije desavalo sa polusintetikom. Pa moguce da je to samo me nervira sto uvlaci. Kad pustim klimu sve ok


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 19 Avg 2020 12:42 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
JovanLaki je napisao:
Presao 250000 skoro. Ali nikad se ovo sa uljem nije desavalo sa polusintetikom. Pa moguce da je to samo me nervira sto uvlaci. Kad pustim klimu sve ok


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moj ti je predlog da uradis ispiranje motora(engine flush) i da sipas lepo 5w30 ulje i da vidis dali ce se paliti zuta lampica. Ako se idalje bude palila mozes da zamenis senzor ili ja mislim da moze softverski da se ugasi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 26 Avg 2020 20:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2020 11:58
Postovi: 18
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G HB 1.7 DTI 2001
Nemoj me držati za reč, ali mislim da tip ulja, pogotovo ako si godinama sipao 1040, ne bi trebao da ti pali lampicu. 5l sintetike nije ispod 3 soma, sa "ispiranjem" sistema i više, bolje taj novac sačuvaj za nešto drugo, kao npr taj senzor. Razlika je u kvalitetu podmazivanja, veku trajanja i osnovnom sastavu, gde su polusinteticka bliža mineralnim starim uljima, te su nižeg kvaliteta i "podmazivosti" da se tako izrazim, od sintetičkih. Takodje znaju i više da se osećaju i pre da se zaprljaju (zato se i često dešava da ne stigneš kući od majstora, a ulje već crno). To naravno ne podrazumeva da polusintetička neće služiti dobro uz redovnu zamenu. Moja astra gazi 100 hiljada skoro na istom tom GM-ovom ulju (stari vlasnik samo taj sipao). Niti troši ulje, niti dimi. Ima drugih problema, ali to nije tema :ludilo2: Što se tiče osećanja i ja mislim da je baja negde zalio uljem, pa kad ti ventilacija povuče preko motornog prostora to zagrejano ulje, tebi lepo zamirise unutra. Klima već ima drugi tok i proces, pa taj vazduh nije isti kao onaj sa direktne ventilacije. Elem, što se tiče lampice, negde sam video da može biti i do plovka u karteru koji zna da "zalepi" pa da očita da je prazan. S obzirom da si praznio karter kada menjaš ulje, možda plovak nikad se nije ni podigao. Ili kako su drugi naveli, senzor. Pukla žica, naišao neki opiljak na njega pa ne čita dobro. Takodje, negde je žuta lampica za kociono ulje, ne znam tvoj auto, ali proveri je li to od motornog ulja.

_________________
Turbo dizela ne vuku konji, on njih vuče...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 17 Sep 2020 16:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2019 23:06
Postovi: 24
Lokacija: Leskovac
Ime: Jovan
Opel: Signum 1.9 CDTI
Drugari nisam hteo da pisem odma nego sam prosao nekih 2000km i da lepo ispitam. Promenio sam ulje stavio GM 5/30 i vozio 3x za bg i nazad( iz leskovca). Vozio po velikoj vrucini sva 3 puta. Isao velikom brzinom,isao po onoj gunguli od bg-a i tako dalje. I lampa se ne pali. Sada je sve normalno. Znaci ulje je bilo problem. Mom motoru verovatno ovaj Castrol sa slike ne odgovara. Dok sam koristio 10/40 GM nikad se nije palila. Eto ako bude ko od vas imao neki slican problem mozda pomogne.
A sto se tice ovog sto uvlaci miris mnogo me nervira i smeta. Dal mozda moze biti nesto drugo,da je cevka neka izduvna ili drugo nesto ? I jel ima samo 3 filtera(ulje,gorivo i vazduh),jer u servisu samo ta 3 menjaju?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 18 Sep 2020 18:03 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
reci majstorima da ima i filter kabine ili unutrasnjeg prostora itd..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra g 1.7 dti - Mali servis + ciscenje usisne, egr...
PostPoslato: 19 Sep 2020 11:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2019 23:06
Postovi: 24
Lokacija: Leskovac
Ime: Jovan
Opel: Signum 1.9 CDTI
Neverovatno da takve stvari propustaju da srede. Naravno da cu im reci


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs