Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 17:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: A16XER glasan
PostPoslato: 29 Avg 2023 15:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Apr 2020 21:02
Postovi: 10
Lokacija: Kikinda
Ime: M
Opel: Astra J 1.6 Sports tourer
Moja astra A16xer zavrekće kad god ga palim prvi put tog dana, ili nakon stajanja dan-dva.
Pisao sam jednom o tome, ponekad skoro i da se ugasi… To obično zavrrkće kad upalim, nakon dve tri sekunde od paljenja, traje isto tako 2-3 sekunde i posle se više ne čuje. Dok radi tako nakon paljenja, dok ne obori ler gas na onih 700-750 obrtaja, malko mu je neravnomeran ler, malo ali ja ga čujem da oscilira gore dole s i po kazaljki obrtomera se vidi po malo. Tako pre nije bilo.
Verovatno ovo nije novina iskusnijim kolegama, pa verujem da bih mogao dobiti neki pametan savet, pošto sam mišljenja da su varijabilne za zamenu. I majstori neki na to aludiraju, sad kad je već prošlo godinu i po dana kako im kmečim da sumnjam na remenice…
Već planiram da uzmem sve za veliki servis i obe varijabilne.
Ako neko može da mi kaže, koliko bi veliki servis i zamena varijabilnih koštali kod majstora?
Recimo Godža mi pada na pamet, kao neko sa dobrom reputacijom ovde.
I koliko jedan solidan set ovih delova za servis može koštati? Možda bez vodene pumpe, nju je prošli vlasnik menjao. Ima tome 30.000km… uh… :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A16XER glasan
PostPoslato: 29 Avg 2023 15:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Apr 2020 21:02
Postovi: 10
Lokacija: Kikinda
Ime: M
Opel: Astra J 1.6 Sports tourer
I da, pre neki dan uključila se žuta lampica na kontrolnoj tabli za neki problem na motoru.
Dijagnostika je pokazala dobro mi poznat kod P0012 dok sam imao astru H (oprostite ako nije svaki broj tačan, majstor mi je usmeno javio, možda sam neki broj progutao ali zadnji je 12) koji uz 0011 govori o problemu sa jednom ili drugom remenicom ili onim solenoidima. Njih sam menjao pre godinu dana, sa INA made in China…
Možda da pre svega njih majstor protera kroz ultrazvučnu kadu…
Sve u svemu zvuk motora nije kao pre.
Sve ovo sam pisao jer je Godža napomenuo da može biti i do štelovanja ventila, nadvišenja.
Mada uz ove moje simptome, osim po moj džep, ne bi bilo greška odraditi veliki i varijabilne.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs