Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 05:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ispiranje motora pri zameni ulja (engine flush)
PostPoslato: 09 Jun 2020 23:20 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Pozdrav forumasi,
Dali ispiranje motora pre zamene ulja, moze da naskodi autu i samom motoru? u pitanju je 2.0DTI motor 2001 godiste, auto je presao 220k km pa bi pri zameni sipao sredstvo za ispiranje motora cisto da ocisti eventualne naslage i prljavstinu u motoru.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispiranje motora pri zameni ulja (engine flush)
PostPoslato: 09 Jun 2020 23:35 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Ispiranje nije loša stvar ali uvek postoji mogućnost da se otkači parče nečistoće i napravi problem uljnoj pumpi ili magistrali, pre ispiranja bi trebalo skinuti karter I po potrebi ga očistiti od eventualni naslaga. Ako nisi do sada radio ispiranje možda bi bilo bolje smanjiti servisni interval odraditi 2-3zamene ulja pa tek onda raditi ispiranje i ponoviti ga na svaku 3-4 zamenu ulja.Negde preporučuju pre ispiranja zamenu filtera za ulje koji se baca i ponovo ugrađuje novi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispiranje motora pri zameni ulja (engine flush)
PostPoslato: 09 Jun 2020 23:51 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
petarc1971 je napisao:
Ispiranje nije loša stvar ali uvek postoji mogućnost da se otkači parče nečistoće i napravi problem uljnoj pumpi ili magistrali, pre ispiranja bi trebalo skinuti karter I po potrebi ga očistiti od eventualni naslaga. Ako nisi do sada radio ispiranje možda bi bilo bolje smanjiti servisni interval odraditi 2-3zamene ulja pa tek onda raditi ispiranje i ponoviti ga na svaku 3-4 zamenu ulja.Negde preporučuju pre ispiranja zamenu filtera za ulje koji se baca i ponovo ugrađuje novi.

Upravo toga sam se i plasio da se ne otkine neko parce necistoce i napravi mi havariju. Auto sam kupio pre tacno godinu dana, nemam informacije kada je prethodni vlasnik menjao ulje, ali cim sam ga kupio zamenio sam ulje filter ulja i ostale stvari i sipao total quartz 7000 10w40. Od zamene sam ulja sam presao nekih 5k kilometara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ispiranje motora pri zameni ulja (engine flush)
PostPoslato: 11 Jun 2020 18:48 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Ako nemas nekih problema, nista ne cackaj. Eventualno cesce radi zamenu ulja i filtera.
Kvalitetna ulja imaju dovoljno deterdzentskih svojstva da ti ne treba nista vise.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs