Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 10:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 27 Feb 2020 14:22 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Malopre kad sam upalio auto kazaljke su zablokirale i cuje se neko zujanje sa desne strane kod akumulatora.. Šta moze biti u pitanju? Spojio sam dijagnostiku ali nema ni jedne greške... Evo slika odakle se cuje zujanje.
Edit: Kada se motor upali instrument tabla se po asa kao da je kontakt dao upale se i ugase lampice i tek onda proradi obrtomer i ostale kazaljke za gorivo i temp
Slika

Edit: Evo i snimka snimio sam i okacio na yt : https://www.youtube.com/watch?v=L-DUbrnzPfY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 27 Feb 2020 23:51 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Imaš li uopšte akumulator na autu? :) kad si menjao akumulator, da te on ne zeza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 27 Feb 2020 23:53 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Bole_SEZ je napisao:
Imaš li uopšte akumulator na autu? :) kad si menjao akumulator, da te on ne zeza?

Menjan prosle godine uzet neki Magnum
Edit: Brine me to zujanje dok se pali nije se pre culo :/ Sad sam izmerio napon -- 12,35v


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 28 Feb 2020 02:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Doduše kod mene nije ovo zujanje ovoliko glasno, ali kod mene se na Astri ovo se čuje svaki put kad dosta opadne napon prilikom verglanja. Prethodni aku, star 6-7 godina, radio je ovo sa tablom prilikom svakog startovanja zimi. Nakon zamene, sve je ok, međutim kad auto ne vozim par dana dovoljno je da se otprazni da na prvom hladnom startu kazaljke zabodu dole, a već na sledećim paljenjima u toku dana ne pravi ovaj problem.

U suštini, ovo mi se dešava već godinama, i računam da nije neki problem, barem kod mene se još ništa loše nije desilo. Ako hoćeš da budeš siguran da je samo do akumulatora, probaj da ga dopuniš pre prvog hladnog starta. I proveri punjenje, ali ne odmah nakon paljenja, nego posle 20-30 min vožnje, kad se alternator zagreje i opadne napon punjenja.

Tražim klip, ali ne mogu da ga nađem, snimio sam ga pre par godina, ali nemaš šta novo da vidiš, kazaljke isto zabodu dole kao kod tebe, i posle par sekundi se pokene obrtomer :)

EDIT: Nađoh klip, čoveče star je skoro 13 godina :D



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 28 Feb 2020 10:00 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
bobale je napisao:
Doduše kod mene nije ovo zujanje ovoliko glasno, ali kod mene se na Astri ovo se čuje svaki put kad dosta opadne napon prilikom verglanja. Prethodni aku, star 6-7 godina, radio je ovo sa tablom prilikom svakog startovanja zimi. Nakon zamene, sve je ok, međutim kad auto ne vozim par dana dovoljno je da se otprazni da na prvom hladnom startu kazaljke zabodu dole, a već na sledećim paljenjima u toku dana ne pravi ovaj problem.

U suštini, ovo mi se dešava već godinama, i računam da nije neki problem, barem kod mene se još ništa loše nije desilo. Ako hoćeš da budeš siguran da je samo do akumulatora, probaj da ga dopuniš pre prvog hladnog starta. I proveri punjenje, ali ne odmah nakon paljenja, nego posle 20-30 min vožnje, kad se alternator zagreje i opadne napon punjenja.

Tražim klip, ali ne mogu da ga nađem, snimio sam ga pre par godina, ali nemaš šta novo da vidiš, kazaljke isto zabodu dole kao kod tebe, i posle par sekundi se pokene obrtomer :)

EDIT: Nađoh klip, čoveče star je skoro 13 godina :D



Vazi, kad proverim javljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 28 Feb 2020 21:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
StefiX je napisao:
Bole_SEZ je napisao:
Imaš li uopšte akumulator na autu? :) kad si menjao akumulator, da te on ne zeza?

Menjan prosle godine uzet neki Magnum
Edit: Brine me to zujanje dok se pali nije se pre culo :/ Sad sam izmerio napon -- 12,35v

Malo je to, mora biti 12.7V


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 28 Feb 2020 22:46 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
12.7?
Toliko bude možda na novom akumulatoru mada i to je pitanje. Zdrav akumulator je 12.4V mada ni to ne znači nešto, kod mene na astri je znao biti 12.2 i palio je normalno na oko 0°.

Jel ti se greje klema možda pogledaj posle vožnje, možeš i uzemljenje da pogledaš da nije popustio saraf a može biti da akumulator jednostavno ne valja probaj sa drugim pa ces videti, najverovatnije da on ne valja, ako je kupljen pre godinu imaš valjda garanciju na njega pa vidi reklamiraj al najbolje prvo probaj sa drugim sa nekog drugog auta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zujanje i brljavljenje kazaljki
PostPoslato: 29 Feb 2020 03:27 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 18 Avg 2019 20:56
Postovi: 224
Ime: StefiX
Opel: .
Woland je napisao:
12.7?
Toliko bude možda na novom akumulatoru mada i to je pitanje. Zdrav akumulator je 12.4V mada ni to ne znači nešto, kod mene na astri je znao biti 12.2 i palio je normalno na oko 0°.

Jel ti se greje klema možda pogledaj posle vožnje, možeš i uzemljenje da pogledaš da nije popustio saraf a može biti da akumulator jednostavno ne valja probaj sa drugim pa ces videti, najverovatnije da on ne valja, ako je kupljen pre godinu imaš valjda garanciju na njega pa vidi reklamiraj al najbolje prvo probaj sa drugim sa nekog drugog auta.

Vozio sam ga danas sve normalno, niti se cuje zujanje niti su kazaljke brljavile. Provericu sutra da li se klema greje i da li je uzemljenje stegnuto. Ako uspem da nadjem racun reklamiracu akumulator :dzony:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs