Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 10:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
Pre svega da kazem da jesam prvo probao sa pretragom ali nisam puno pronasao.
Skraticu pricu..model je sa 160ks,manuelac,ecoflex,2011 god..citam i cujem razlicita misljenja u vezi potrosnje pa me interesuje i vase.

Meni ovaj auto u gradskoj voznji (inace manji grad) trosi oko 8.5-9l letos..sada oko 9.5l? Svuda citam da to nije bas malo..tj treba da bude oko 7l sto meni za auto ovih dimenzija i motora ove snage ne pije vodu..mozda gresim..

Bio sam letos kod Gavrilovica Ar,zbog drugog problema,auto je pregledan i kaze deluje mu sve ok..a i meni se ponasa normalno,samo me ta potrosnja interesuje..da vise ne mislim o tome..da li je mozda potrebno testirati dizne..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 10:52 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Ako nemas greske senzora, sondi, mirno radi na leru, ne trokira, ne stuca u voznji, lepo ubrzava.. onda ne bih dirao nista licno ja.. sad je zima, svaki auto trosi vise, a tek taj od 160ks, mora nekako da izvuce tih 160ks zar ne? Normalno je da moze da popije fino goriva. Ako imas board, pogledaj koja ti je prosecna brzina, sto sporije ides u proseku, to auto vise trosi... ja sam na selu i isto mi dodje kao gradska voznja, kratke ulice, non stop kreni, stani pa skreni.. a kad izvucem pravac 30-40km bez mnogo stajanja, trosi kao upaljac.. ali zato zimi do prodavnice i nazad, 1-1.5km, kratke relacije, auto tuce 2-3l plina vise na 100km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 10:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2017 11:04
Postovi: 84
Lokacija: Novi Sad
Ime: Goran
Opel: Insignia 2.0 160ks Bela Ladja
Garaza: pogledaj
Imam istu, tj sa istim motorom, karavan. Pošto baš nisam u vinklu - vodim jedan lep excel sa svim što se dešava sa njom otkako sam je kupio, pa i sa sipanjem goriva i potrošnjom. Meni je otprilike 40% otvorenog puta (AP i magistrala) a ostatak grad (Novi Sad) i kombinovana potrošnja u proteklih recimo 30k km je 7.7 litara.

Ne zaboravi da gradska vožnja, pogotovo sa kratkim deonicama gde motor ne stigne ni da se zagreje, najviše utiče na potrošnju. To i koliko ti je teška noga na gasu, ofc ;)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
Znam to..vozio sam par godina i auto sa gasnim uredjajem i dizela. Ali ubedjuju me u suprotno. Zbog toga i trazim drugo misljenje. I Lagunu kad sam imao (doduse 10 god razlike) pa mi je po gradu sa tom istom voznjom zimi isla oko 8l..a motor u njoj od 100ks i plus nekih 500kg laksa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
kalky je napisao:
Imam istu, tj sa istim motorom, karavan. Pošto baš nisam u vinklu - vodim jedan lep excel sa svim što se dešava sa njom otkako sam je kupio, pa i sa sipanjem goriva i potrošnjom. Meni je otprilike 40% otvorenog puta (AP i magistrala) a ostatak grad (Novi Sad) i kombinovana potrošnja u proteklih recimo 30k km je 7.7 litara.

Ne zaboravi da gradska vožnja, pogotovo sa kratkim deonicama gde motor ne stigne ni da se zagreje, najviše utiče na potrošnju. To i koliko ti je teška noga na gasu, ofc ;)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Pa i meni je bila tako nesto..oko 7.5l..sa malo magistrale..malo grad..e sad vec dolazimo do necega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:08 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Dulence je napisao:
kalky je napisao:
Imam istu, tj sa istim motorom, karavan. Pošto baš nisam u vinklu - vodim jedan lep excel sa svim što se dešava sa njom otkako sam je kupio, pa i sa sipanjem goriva i potrošnjom. Meni je otprilike 40% otvorenog puta (AP i magistrala) a ostatak grad (Novi Sad) i kombinovana potrošnja u proteklih recimo 30k km je 7.7 litara.

Ne zaboravi da gradska vožnja, pogotovo sa kratkim deonicama gde motor ne stigne ni da se zagreje, najviše utiče na potrošnju. To i koliko ti je teška noga na gasu, ofc ;)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Pa i meni je bila tako nesto..oko 7.5l..sa malo magistrale..malo grad..e sad vec dolazimo do necega


E sad, ako je auto ispravan.. jedino zavisi onda od njegovog stila voznje i prosecna brzina kojom ide po gradu, nije svaka gradska voznja ista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
Naravno,u sustini ovo je sve bas diakutabilno jer nemamo svi isti stil voznje. Meni ona ide negde skoro do 6l na magistralnom putu ali to je voznja sa cestim preticanjem,gde god mogu 120km/h i vise ja vozim itd..i to mi je ok. Kada vozim tipa do 100km/h,bez cestih ubrzavanja potrosnja je tu nesto preko 5l. To me je i kopkalo,da nije tipa nesto do auta..mozda je potrebno pogledati dizne i sl.. i ako ona radi potpuno normalno,nema nikakvih greski na bordu i tome sl


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:44 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Imaš na netu dosta informacija o potrošnji za tvoj model automobila. Naravno, to su generalni pokazatelji jer na potrošnju utiče veliki broj faktora (neke ste i pomenuli). Na ovom sajtu gde korisnici unose podatke prosečna potrošnja iznosi 6,72 litra na 100 km. Ali to je kombinovana vožnja - grad i otvoreni put. Na drugom sajtu kažu sledeće: gradska vožnja 7,7 litara, otvoreni put 5,1 litar, kombinovano 6,6 litara na 100 km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:45 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
To ti je nažalosta sasvim normalna potrošnja. Vozio sam nekoliko modela u toj klasi i svi su u gradu tukli 9 min. Čak mi je i Passat 10 konja slabini trošio takođe 9. Ja imam eco flex od 140 ks i vuče mi 8,5-9 u gradnu, lagano. Insignia (naročito karavan) je auto koji ima 200kg težine viška pa i to dodatno utiče na toliku potrošnju.
U suštini, ko god kaže da mu dizel od 2 litra ili 1.9, sve jedno, troši u gradu 7, se*e s oproštenjem. To jednostavno nije moguće.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:49 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Potvrđujem :) Ovo što sam naveo su fabrički podaci. Kolega s posla vozi Scenic 1.9 i potrošnja po gradu mu je 10-11 litara na 100km. Nema kvarova, ne prijavljuje mu greške, ali jeste malo stariji model. Na otvorenom je potrošnja skoro duplo manja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 11:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
Micki je napisao:
Imaš na netu dosta informacija o potrošnji za tvoj model automobila. Naravno, to su generalni pokazatelji jer na potrošnju utiče veliki broj faktora (neke ste i pomenuli). Na ovom sajtu gde korisnici unose podatke prosečna potrošnja iznosi 6,72 litra na 100 km. Ali to je kombinovana vožnja - grad i otvoreni put. Na drugom sajtu kažu sledeće: gradska vožnja 7,7 litara, otvoreni put 5,1 litar, kombinovano 6,6 litara na 100 km.

Izgleda da te brojke sa neta nisu bas te. Mada,vidim da ima sajtova gde ljufi unese vrednosti koje su oni dobili..licno. Mada,od vise njih sam cuo da im auto osetno vise trosi sa nasim gorivom nego preko..mozda je to u pitanju.
@Nebojsha82: pa i ja bih rekao da je ova brojka za ovaj auto ipak realna..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 12:13 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Zato sam se i ispravio u sledećem postu. Teorija je jedno, a praksa drugo. Možda je verodostojniji onaj podatak o potrošnji dobijen na osnovu utisaka samih vozača, ali tu je u pitanju kombinovana vožnja. Nisam siguran da kvalitet goriva može drastično povećati potrošnju, pod uslovom da sipaš na većim/poznatijim pumpama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 13:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2011 10:53
Postovi: 1039
Lokacija: Prnjavor - R. Srpska
Ime: Radisa
Opel: Vectra C , Insignia, Corsa D
Inače ne pratim potrošnju ali me sad zaintrigirala tema pa sam morao sići do auta da vidim šta ona kaže.
Inače kod mijenjanja ulja imam običaj resetovati kilometre , prosečnu potrošnju i brzinu pa kod slecede zamjene pogledam stanje.
Evo situacije:

Slika

Slika

Slika

Inače sedmično do posla vozim nekih 150 km, "otvorenog" puta i sve ostalo je grad.
:)

_________________
www.ensabh.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 13:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
Cim ti nisi resetovao kilometrazu 4500 km znaci da te i ne interesuje :D ha ha
To je to..meni ovih 7.5l (letos) prosek bude sa prosecnom brzinom od 32km/h..a tebi je 6.4 sa skoro 44km/h..znaci sve je ok..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 14:05 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Ja sam prezadovoljan potrošnjom na otvorenom. Pri 130km/č tačno 5.5. Naravno, ja ga cepam lepo pa ode i na 6.5-7. :)
Sve i svemu, to je to. Ipak je to mrcina od auta. Teškaš naš. :D

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 14:06 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
A20DTH je napisao:
Inače ne pratim potrošnju ali me sad zaintrigirala tema pa sam morao sići do auta da vidim šta ona kaže.
Inače kod mijenjanja ulja imam običaj resetovati kilometre , prosečnu potrošnju i brzinu pa kod slecede zamjene pogledam stanje.
Evo situacije:

Slika

Slika

Slika

Inače sedmično do posla vozim nekih 150 km, "otvorenog" puta i sve ostalo je grad.
:)


Taj otvoreni put sto predjes ti i spasava potrosnju, vadi ti prosek.. 43kmh prosecnu brzinu mogu da sanjam, meni po gradu i po selu bude od 20 do 30kmh prosek :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 14:12 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
Za benzin auto to je za ocekivati. Evo moj cale je skoro uzeo X1 sa 2.0 benzin motorom od 150ks,za motanje po gradu guta ja mislim oko 12..13l..a iste tezine ko Insignija,samo sto ima benzin atmosferac.

Mada,i stricu Pezo 206 sa 1.6 benzin od 100ks trosi i do 10l po gradu..to su ok brojke za benzince.

Ja bih sutra uzeo benzinca ali turbo jer atmosferci su stvarno kilavi i moras da ih vozis na jedno 4..5000 obr da bih mogli sta..ali kazu da tek turbo benzinci gutaju puno goriva..a sa druge strane atmosferac prost ko boza..sve jeftino za odrzavanje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 14:18 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Moj turbo benzinac troši 7,4 litra na 100 km. Od toga je preko 90% gradska vožnja. Na otvorenom je dosta manja. Kad sam nedavno (pred zimu) išao do Hrvatske, bila je oko 5,5 litara. Kolega ima isti auto ali sa atmosferskim motorom i potrošnja je veća za oko 2l.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 14:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Okt 2019 02:38
Postovi: 23
Lokacija: Lazarevac
Ime: Dusan
Opel: Insignia 2.0cdti 160ks
Pa to znam..atmosferci trose vise. Ali najcesce ti turbo benzinci imaju i plivajuci,tako da se onda polako priblizavas dizelu sa odrzavanjem (mada ima na njemu dizne i pumpa visokog pritiska jos) sto i jeste razlog zbog cega svi jure dizele,a i zbog potrosnje.

Pa kakav li je taj 1.4T na Insigniji..ako ide do 10l za grad to nije puno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 14:37 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Koliko znam, plivajući zamajac kod benzinaca retko pravi problem, a za ostalo što si nabrojao ne znam - nemam (hvala Bogu) iskustva s tim. Ovaj motor bi bio preslab za Insigniju. Izabrao bih ipak nešto jače. Ma i za svoju Astru bih izabrao malo jači motor, jer je ipak teška. Mada je i ovaj trenutni OK, tj. lako se nosi sa 1.500kg ali ne treba se zanositi sportskom vožnjom. Cena održavanja je umerena, tj. nije previše skupo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 15:31 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
9.5l za grad zimi ti je ok potrosnja u tom autu. Svako ko ti kaze drugacije, laze te :)

Meni je grad zimi na 1.6 TDI, moj auto je lagan, oko 1300kg grad oko 7-7.5. Na autoputu 140km/h nesto ispod 6l, jbg mali motor za velike brzine :) Na magistrali trosi smesno, fazon 4l.

A5 2.0 TDI quattro grad zimi oko 10l.

A3 1.5 TFSI je bio oko 10l u gradu letos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 18:36 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Micki je napisao:
Koliko znam, plivajući zamajac kod benzinaca retko pravi problem, a za ostalo što si nabrojao ne znam - nemam (hvala Bogu) iskustva s tim. Ovaj motor bi bio preslab za Insigniju. Izabrao bih ipak nešto jače. Ma i za svoju Astru bih izabrao malo jači motor, jer je ipak teška. Mada je i ovaj trenutni OK, tj. lako se nosi sa 1.500kg ali ne treba se zanositi sportskom vožnjom. Cena održavanja je umerena, tj. nije previše skupo.



Plivajuci zamajac kod benzinaca i te kako znaju da stradaju, i to bas na 14 / 140ks motorima. Sasvim je drugaciji kvar u
odnosu na dizele jer se drugacije manifestuje.

Nebojsha82 je napisao:
To ti je nažalosta sasvim normalna potrošnja. Vozio sam nekoliko modela u toj klasi i svi su u gradu tukli 9 min. Čak mi je i Passat 10 konja slabini trošio takođe 9. Ja imam eco flex od 140 ks i vuče mi 8,5-9 u gradnu, lagano. Insignia (naročito karavan) je auto koji ima 200kg težine viška pa i to dodatno utiče na toliku potrošnju.
U suštini, ko god kaže da mu dizel od 2 litra ili 1.9, sve jedno, troši u gradu 7, se*e s oproštenjem. To jednostavno nije moguće.



Slazem se u potpunosti sa ovom konstatacijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 18:57 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Godza je napisao:
Plivajuci zamajac kod benzinaca i te kako znaju da stradaju, i to bas na 14 / 140ks motorima. Sasvim je drugaciji kvar u odnosu na dizele jer se drugacije manifestuje.
Nisam znao da imaju problema s tim. Znam da je kod benzinaca to retko problem. Šta se dešava kod ovih Astri i koliko je problem čest?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 19:49 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Nema pravila, crkavali su na 50. 80 i na 150.000km, to se uvek manifestuje prilikom stratovanja motora, zacuje se kraci ili jaci udari, kasnije tokom voznje nema nikakvih problema, stiskanjem kvacila nikakavog zvuka nema , slucajevi su sporadicni, bilo je i na A, i na B motorima cini mi se vise na A motorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia 2.0cdti potrosnja
PostPoslato: 18 Jan 2020 20:04 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
OK. Thx za informaciju. Jedino pravilo je, izgleda, da pravila nema :) Kao i za ostale proizvođače i modele.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs