Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Miris dizela u autu
PostPoslato: 06 Dec 2019 20:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Jun 2019 21:43
Postovi: 5
Lokacija: Srbija,Trstenik
Ime: Opel
Opel: Corsa D 1.3(75ks)cdti
U maju sam kupio opel corsu D 1.3cdti 2008 godiste,i stvarno ekstra auto za tu kubikazu i konjazu ekstra i ide i malo trosi udobnost je ok za tu klasu auta.
Ali od pre dve nedelje poceo je po malo da se oseca dizel autu kad se upali ujutru i kad se ukljuci grejanje tj ventilator,ali kad auto ide kad je u hodu dim se nije osecao,i jedan dan se oseca pa drugi ne da bi veceras startovao auto normalno i on nece da ugasi lampicu za grejace i opet se oseca dizel unutra a ventilator nije ukljucen.
Da naglasim da sam isao kod majstora pre neki dan da se zalim na miris dizela,proveravao grejace gledali sve i po njegovom sve ok,ali misli da je icepena negde auspuh,ja sam samo rekao da sam vozio aute i bez auspuha pa nije uvlacio miris goriva.
Moje misljenje sto se oseca dim je da je mozda dihting na izduvu ili neko crevce za visak izgorelo a sto se tice lampice za grejac moguce je da neki grejac laze ili je zapusen filter Dpf zapusen jer je na gradskoj voznji dosta.
Sutra vozim na dijagnostiku definitivno i resavam ali sam hteo i sa vama da se posavetujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Miris dizela u autu
PostPoslato: 09 Dec 2019 08:42 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2018 09:34
Postovi: 122
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Insignia 2.0 cdti ecoflex
Na mom bivsem reno scenicu 3 1.9 dci se osecao miris dizela(izduvni gasovi) kada palim grejanje rezultat jedna bakarna podloska dizne zamenjena.Cuje se malo pistanje kada se pali auto to proveri prvo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs