Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Nece da upali astra g 1.6 16v
PostPoslato: 04 Dec 2019 16:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2019 12:14
Postovi: 8
Lokacija: Bela Crkva
Ime: Nenad
Opel: Astra g brm brm
Pozdrav, nov sam na forumu pa nemojte zameriti ako pogresim u opisu kvara. Kupio sam astru g benzin/tng 1.6 74kw motor z16xe. Dovezao do kuce sve ok samo ocekivao sam da je zustrija u poredjenju sa mojim 2gim autom od 55kw. I zato otvaram haubu i vidim da je 1 zica MAF senzora otkacena, spoj klapne gasa i creva usisa vazduha malo pocepano. Sve sam to sanirao i vec kada je sve tu ocistio klapnu gasa Wurtovim sprejem jer je bila strokava. Pre svih intervencija dijagnostika je pokazivala gresku benzinskih para(onaj elektroventil kod filtera vazduha). Sve vracam na mesto auto pali ali ne prihvata gas vise od 1500 obrtaja odnosno kao da se gusi. Sve sam pretresao ponovo jer sam posumnjao da nisam poremetio neko crevo, dzek ili zicu ali sve je na svom mestu. Izbacuje gresku lambda sonde i staru gresku benz pare. Vremenom prihvat gasa opada na 1000 i manje a sada nece ni da upali auto. Odslepan kod majstora provereno ponovo creva instalacija zupcenje pokusan start sa svim kombinacijama sa ili bez prikljucenja MAF senzora i otkacinjanja lambda sonde nista ne vredi. U medjuvremenu ociscene dizne, nove svecice, promenjena bonbina, zavrnut plin(da ne mesa slucajno benz/tng). Od gresaka samo benz pare od pre odnosno ugasila se lambda i ne prijavljuje nista vise.Dakle smo 1 stara greska sa kojom je auto pre radio normalno pre svih intervencija. Majstor sumnja na komp jer on ne registruje nikakve greske kada se otkaci MAF ili lambda sonda. Neke ideje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nece da upali astra g 1.6 16v
PostPoslato: 04 Dec 2019 19:12 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Proveri dijagnostikom klapnu gasa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nece da upali astra g 1.6 16v
PostPoslato: 04 Dec 2019 20:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2019 12:14
Postovi: 8
Lokacija: Bela Crkva
Ime: Nenad
Opel: Astra g brm brm
Proverena, reaguje. Otvara i zatvara skroz. Dok je auto radio, otvarala se provereno vizuelno (skinuto crevo od filtera vazduha ka klapni, auto radio na benzinu). Od kada nece da upali majstor je proveravao preko dijagnostike, kaze radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nece da upali astra g 1.6 16v
PostPoslato: 04 Dec 2019 21:33 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
ne znam šta je majstor sve proveravao, ako bi išli od početka treba proveriti-pritisak goriva u rail-u,ispravnost pumpe za gorivo, da li ima signala na benzinskim diznama, signal na bobini,signale senzora radilice i bregaste i ostalih senzora i davača,da pregleda osigurače, pored ovoga za startovanje je bitno da je motor u fazi(uzupčen dobro i ima kompresiju) ovo kažem jer postoji mogućnost kad sradi oko motora da je nešto uleteo u usis i iskrivilo ventile. Majstor mora temeljno sistemski sve da ispita da bi konstatovao kvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nece da upali astra g 1.6 16v
PostPoslato: 04 Dec 2019 21:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2019 12:14
Postovi: 8
Lokacija: Bela Crkva
Ime: Nenad
Opel: Astra g brm brm
Proverena kompresija hladnog motora, ujednacena je i mislim da je sponjao broj preko 10. Pitao sam da slucajno nije zapysen kataluzator odgovor je nije verovatno jer je merenje kompresije ujednaceno i u granicama normale a da je zapusen dobile bi se prevelike vrednoati pri merenju kompresije cilindra Kais pregledan i uzupcen je dobro tj nije prezubio neki zub. Trenutno pokusava da proveri uskladjenost vremena varnice. Zaboravio sam da napomenem da kada he auto radio imao je ujednacen rad tj mirno je radio na leru iako nije primao gas preko 1500 obrtaja. Sto se tice pritiska goriva isto se ponasao i na gas i na benzin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nece da upali astra g 1.6 16v
PostPoslato: 05 Dec 2019 00:03 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Skinite komplet lambda sondu ili egr ventil (znaci komplet mehanicki) i pokusajte da startujete vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nece da upali astra g 1.6 16v
PostPoslato: 27 Dec 2019 17:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Dec 2019 12:14
Postovi: 8
Lokacija: Bela Crkva
Ime: Nenad
Opel: Astra g brm brm
Majstor resio problem i sada auto radi. Objasnjenje, izgubio se kod motora i ponovo je sve upisao. Ne znam tacno sta to znaci, ali auto sada radi i bolje vuce. Usput procurela i vodo pumpa pa ujedno uradjen i veliki servis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs