Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 16 Jul 2019 12:58 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
Pozdrav svima imam nekoliko problema pa se javljam da probamo da to resimo zajedno
Ovo mi je prvi auto moj licno ja skupljao ja kupio pa mozete da predpostavite kako ja gledam na njega i koliko mi sitnice smetaju
Prvi i ubedljivo najveci problem koji me muci jeste potrosnja ulja koja je poprilicno velika probao sam da koristim gm 5-30 trosilo je poprilicno probao sam sa nekim kvalitetnijim sipao sam mobil 5-40 i stanje ne promenjeno motor je poprilicno masan sa strane gde je turbina tako da predpostavka je da je ta potrosnja sa turbine pa me zanima jel moguce da je ta potrosnja (otprilike 1l na 1000) moguca sa turbine
Drugi problem je cetvrta dizna koja je jako zaprljana okolo prva druga i treca su poprilicno ciste samo cetvrta ima masnoce okolo auto radi normalno ponekad ima oscilacije na obrtajima samo vizuelno (zvucno se ne cuje nikakva razlika ) pa me zanima jel to ima nekakve veze sa diznom ili ne
Treci problem
Upalio mi je lampicu motora proverio sam koji je kod greske (kocnica gas kontakt )izbacilo mi je 112561-112562 proguglao sam malo i pronasao sam nesto slabo informacija u sustini leptir gasa eger ventil map senzor skinuo sam sve od navedenog oprao sam ocistio (u delu gde je bila elektronika od leptir gasa je bilo ulja to sam ocistio ) greska je idalje prisutna pa me interesuje da li postoji jos nesto sto sam preskocio a bitno je za taj kod greske
Cetvrti problem koji i nije problem i jeste motor ima male vibracije (vizuelno ) ne osetese u kabini ali kad gledam motor na leru trese i ima pomalo bucniji i grublji zvuk imao sam problem sa remenicom radilice kupljena nova i montirana sad to je mozda samo u mojoj glavi da ja ocekujem od auta starog 12-13 godina da radi ko nov ili stvarno postoji neki problem to ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 16 Jul 2019 15:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Prvo: skini krivudavo koje ide ka usisnoj grani. Vidi koliko ima ulja u njoj. Ako ima dosta onda je turbina pri kraju. Mada bi uz to trebalo da imas i druge simptome kao sto je zavijanje turbine itd. Taj motor je skoro neunistiv i retko trosi ulje sam po sebi. 1L na 1000km je bas mnogo.

Drugo: nadji nekoga da ti skine dizne i zameni dihtunge. Naravno to radis na sve 4 a ne samo na toj jednoj.

Trece: greska koja ti iskace je "P1125 boost pressure solenoid valve errors" ili ti ventil turbine. Nalazi se sa desne strane napred i nisko. Lako se menja i nije skup. Izgleda od prilike ovako:
Slika

Cetvrto: to je motor koji je Fiat razvio pre skoro 20 godina. Naravno da nije najprefinjeniji i najmirniji. Ako nema cudnih zvukova i ako ne trese ceo auto, to je ok.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 16 Jul 2019 16:58 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
zbogom_pameti je napisao:
Prvo: skini krivudavo koje ide ka usisnoj grani. Vidi koliko ima ulja u njoj. Ako ima dosta onda je turbina pri kraju. Mada bi uz to trebalo da imas i druge simptome kao sto je zavijanje turbine itd. Taj motor je skoro neunistiv i retko trosi ulje sam po sebi. 1L na 1000km je bas mnogo.

Drugo: nadji nekoga da ti skine dizne i zameni dihtunge. Naravno to radis na sve 4 a ne samo na toj jednoj.

Trece: greska koja ti iskace je "P1125 boost pressure solenoid valve errors" ili ti ventil turbine. Nalazi se sa desne strane napred i nisko. Lako se menja i nije skup. Izgleda od prilike ovako:
Slika

Cetvrto: to je motor koji je Fiat razvio pre skoro 20 godina. Naravno da nije najprefinjeniji i najmirniji. Ako nema cudnih zvukova i ako ne trese ceo auto, to je ok.

Kad sma skidao leptir gasa cak u tom gore crevu koje ide iz interkulera je bilo malo ulja cuje se turbina tj.pocela je u skorije vreme tako da mozemo reci sa sigurnoscu da je to problem ?

Drugo: Kad sam prikljucio na diagnostiku prve tri su bile oko 0~0.2 samo je cetvrta bila nesto u minusu (zaboravio sam tacno koliko ) probao sam sa aditivima to da sredim nisam siguran dali je to dalo neke rezultate

Trece : Slika jel ovako to izgleda ?
cetvrto : ne trece ceo auto samo vizuelno dok se gleda u motor al ajde to mozda moze donekle da se objasni zbog te cetvrte dizne sto ne radi savrseno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 17 Jul 2019 02:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Kolega ti je gore postavio sliku el mag ventila tj boost ventila... Ovo sto si ti postavio je MAP senzor na usisnoj grani

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 17 Jul 2019 10:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
1: pa ako imas sve te simptome onda moze biti da je zrela za remont.

2: trebalo bi da je sve do +- 3 OK. Ali opet to je samo na dijagnostici. Jedino pravo merilo je da je bosista izmeri na stolu.

3: ovo sto Vladimir rece.

4: ako ravnomerno trese i ne trokira/cima onda je sve ok.

I na kraju, najbolje da odes lepo u neki proveren servis (npr kod Godze) pa ti oni sve ovo vide na licu mesta i kazu sta i kako.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 17 Jul 2019 14:01 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
Zakazao sam turbinu javljam rezultate za sve hvala momci na informacijama
Samo ako bi mogao da mi nadjes sliku neku gde se nalazi taj ventil posto nisam uspeo da najdem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 17 Jul 2019 14:15 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Prvo ti teraj kod nekog majstora da ti proveri turbinu i ostalo.

A taj ventil je ispod prednjeg pranika, levo od tablice (kad gledas spreda). Samo dignes auto na dizalicu (moze i bez), zalegnes spreda i videces ga.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 25 Jul 2019 18:38 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
@zbogom_pameti
Turbina bila na proveri nije do nje ... sto znaci negine otvaranje motora da se vidi sta je nazalost :banghead:
Sad me zanima koliko je efikasno otvaranje motora i stavljanje zamenskih delova (npr karike) od dosta ljudi sam cuo da je to mac sa dve ostrice da ti delovi nisu ni priblizno originalima i da je to resenje za nekih 30 hiljada kilometara i onda opet isti problem ne razumem se toliko pa ako bi mogli da prodiskutujemo o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 25 Jul 2019 23:01 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Gluposti ciste

Da uradis motor kako treba i da traje mozes, ali kosta 3 do 4 puta skuplje nego sto mislis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 08:16 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
koliko je to ja sam cuo oko 600 700 e moj drug je radio za golfa karike gumice obradu glave itd izaslo ga je oko 70 hiljada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 08:40 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Pa to za 600 700 je krparenje, moze da traje, a i ne mora. U principu zavrsi posao i miran si...

A da otvoris motor i uradis ga kako bi trebalo to kosta barem 3-4 puta skuplje od gornje cene, pa to niko ni ne radi...

U MRu obrada glave moze da te kosta izmedju 100 i 250 eura, to saznas kad odneses i proveri se stanje...

Uzmes karike, lezajeve, semeringe, dihtunge i to je to. A sve ostalo ostaje tvoje staro, pa lagano...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 09:22 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
Danas treba majstor da javi sta je u pitanju i okvirnu cenu pa vam se javljam sa novim informacijama iskreno malo me je uhvatilo nespremnog ovo mislio sam da je sigurno turbina i mislio sam odradim remont i resen problem kad eto malo ozbiljnija stvar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 09:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Jbt,pa koliko je presao taj auto? Ne znam nikog kome taj 1.9 trosio ulje. Eno taksisti obozavaju Stila jer prelazi boga oca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 09:48 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
na satu 180 na diagnostici 280 hiljada . To mi je i bilo najgore svi su mi rekli da se to jako retko desava na njima al eto izgleda da sam ja taj baksuz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 09:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pozdrav Milose, svi ti problemcici su standardni za taj motor(mada vecina dizela ih ima), osim potrosnje ulja.
Generalno ti motori su veoma dugovecni i malo kada prelistas fiatove forume i vidis da mozda samo 1% njih ima problem sa motorom tj da zbog njega trosi ulje iako su svi presli mnogo kilometara, naravno, ako se zapostavi i neredovno menja ulje sve je moguce :)
Kod mene u signumu je 1.9 88kw 8v sa pravih oko 250000km ne potrosi ni malo ulja, a menjam na 10000 motul 5w40, naravno motor potrosi sigurno malo tokom podmazivanja i rada, ali ne u merljivim crtama :)
Kod koga si nosio da ti proveri turbinu? Jer to metodom pipanja elise rukom itd ne pije vodu, turbina mora da se skine i stavi masinu za testiranje, ja sam na pocetku mislio da imam problem sa turbinom(ispala vakum creva tj vakum rezervoar-koji sam ja posle izbacio jer ga je fabrika izbacila od 2007), elem bio sam u Uzicu i momci su mi rekli da nema poente da radim turbinu jer je dobra i samo cu baciti pare i tako je i bilo jer je bio problem u vakumu).
To sto ima ulja oko turbine i creva moze da bude do nje, a moze i da bude da ti iberlauf previse baca uljne pare, a mozda i prska ulje pa se sliva.
Ja sam to kod mene izmestio tj posto 8v za razliku od 16v motora nema oil catch ja sam crevo od iberlaufa otkacio od cevi koja ide do turba pa posle u interkuler sve preko leptira do usisne grane dok ne nadjem neki dobar oil catch.
Posto svaki motor ima uljna isparenja, neki vise neki manje, a takva je njegova konstrukcija da vraca u usis preko leptira koji je takvo sr...e ja sam ga drugi put zamenio u tri god, nece preko 2000ob i i pri gasenju ne zatvara dobro (hvala Goranu na dijagnostikovanju problema i sto mi je izasao u susret, a nisam imao zakazano, ali srecom bio sam blizu servisa), elem, leptir nov kosta oko 500€ stp ja mislim da je suludo dati za auto od 15god pa polovan ispravan resava problem(samo pitanje na koliko dugo).
Nakon izmestanja iberlaufa skoro da nemam ni kap ulja u leptiru tako da uljne pare umeju da ga napune vremenom jer da se ne lazemo nisu nam novi automobili.
Nije lose zatvoriti egr ventil i onda ocistis map senzor i usis i nema ni trunke masnoce i cadji.
Ja imam isto malo masno na prvoj dizni do leptira, i ja sam tako isto mislio da je dizna, otisao da se zamene podloske i opet malo masno bude, ispostavilo se da je malo dihtung usinse grane popustio pa tu zeza( nikako da se nakanem to da sredim) to se pojavilo kada su ovi u Uzicu testirali auto kao da je formula :D
Za vibracije ti je receno, nisu toliko prefinjeni motori kao noviji plus 8v je zveckaviji od 16v motora.
Remenice radilice su ocajnog kvaliteta u prodavnicama, ja sam dve promenio u dve godine, druga Ina je vrlo brzo prolipala pa sam otisao i kupip u fijatu "original" i za sada lepo radi :)
Tako da pre otvaranja motora jos jednom proveriti turbinu i neke druge stvari jer mali procenat jtd/jtdm je da motor trosi toliko ulja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 10:49 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
Auto sam odvezao u servis Bratic u Staroj Pazovi kod njega odrzavam auto i sve moje kolege isto i nikad nisu imali problem sa njim i stvarno smo uvek imali korektan odnos (nije nikad govorio da mora neso da se radi a da ustvari nije potrebno ) on je skidao turbinu i nosio u servis javio mi je da trosenje ulja nije do turbine rekao je samo da ima na izduvnoj grani koja se spaja na turbinu ali da se tu ne stvara trosenje ulja i da bi uzimanjem druge ili reparacijom ove samo dao pare a problem bi ostao rako je da on misli da ima problem sa prvim cilindrom sve mi je rekao sa dozom zadrske jer motor nije otvorio tu procenu je dao samo iz iskustva ili njegovog licnog misljenja sad meni je najmanji problem dati 700 evra da se strave druge karikje gumice itd ali me brine taj kvalitet zamenskih delova kao sto je kolega gore rekao ako bih da radim zapravo to kosta 3-4 puta vise od 700 sto je suludu ako me razumeta cuo sam od nekih ljudi koji se malo duze bave mehanikom da su posle otvaranja izdrzali neku smesnu cifru 30 hiljada i da su opet poceli da trose ulje sto je meni suludo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 10:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
To je nazalost najveci problem al i ovi sto rade turbine a pogotovo sto rade remont alternatora i anlasera rade s jeftinim delovima. Nejad se covek zapita sta je bolje,originalni delovi 5x skuplji ili ovi u kopiji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 10:58 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
Kolega je jedn radio remont turbine kod njega i nije imao nikakav problem ima i garanciju na nju sve uredno
Sad cekam da mi javi majstor njegovo misljenje sta i kako pa delim informacije sa vama da me i vi posavetujete malo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 11:16 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
na potrosen klip ili ostecen cilindar ne moze ti pomoci ni zlatna karika :P

to sto nekome izdrzi 30K, moze da bude zbog hiljadu razloga.

A da mozes da nadjes i dobar zamenski deo, pa mozes :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 11:30 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Bas to sto kazes Petre, ja pre 6 meseci nosio na remont alternator i ko zna kakvi kineski delovi se ugradjuju jer padnu obrtaju prilikom paljenja ventilatora motora, podizaca stakala kada su vev do kraja pa ih testiram ili kada motam volan svetla trepere tako da ocajni delovi sigurno, a lepo sam rekao kvalitetne delove, ali dzabe to sto sam ja napomenuo :D
Bukvalno se isplati neke delove kupiti iz originala jer po prodavnicama je blagi uzas :(
A ti Milose detaljno sve prekontrolisi jer otvaranje motora je poslednje sto radis :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 11:57 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
acasurcin je napisao:
Remenice radilice su ocajnog kvaliteta u prodavnicama, ja sam dve promenio u dve godine, druga Ina je vrlo brzo prolipala pa sam otisao i kupip u fijatu "original" i za sada lepo radi :)


Ovo mi totalno neverovatno, cak i sa manje kvalitetnim delovima. Jeste proverili semering radilice kad ste skidali? Ako on propisa i krene da baca ulje po remenici, guma se brzo rascveta.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 14:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Pozdrav Dusane, suvo je ko barut, nema ulja na semeringu, cak i nova remenica je pomalo kuckala, ali opet manje nego prva prolupale pa mi se cinilo kao ok i onda cim bude vlazno napolju krene kao serpa kada vri voda i ubija u pojam, tako da sa ovom "original" iz fijata lepo radi, hteo sam ja u opelu da kupim original, ali bolje da ne znas cenu :(
Dosta ljudi sa fiat motorima 1.9 jtd i jtdm sa 8v vise imali problema remenicom radilice od 16v bar po omome sto sam procitao :)
Bukvalno sam po prodavnicama trazio "kvalitetnije" i uzmme u ruku i ona kucka kada se jace pomera rukom, dok kod ove iz fiata nema to i da, nema pukotine na gumi od remenice samo onaj unutrasni deo dobije veci luft :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 26 Jul 2019 15:44 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Kapiram da je redje na 16v jer ih realno manje ima. :D

Menjao sam ja pre 2 i po godine, stavio Continental i da kucnem u drvo nema nikakvih problema.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 27 Jul 2019 11:22 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 12 Jul 2019 09:00
Postovi: 135
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Milos
Opel: Astra H GTC 1.9 120
Majstor javio sledece:
oko 600 evra osvezavanje motora (obrada glave karike obrada ventila itd.. ) nesto kao polu generalna nism bas sve zapamtio rekao je da je imao nekoliko takvih slucajeva kaze u nekoliko slucajeva je bilo bolje 100% a u nekim polovicno pa sad me zanima vase misljenje da cujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Gtc 1.9 120hp
PostPoslato: 27 Jul 2019 12:17 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
To ces najbolje ti reci posle 10-15K predjenih kad vidis da li i koliko trosi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs