Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zafira B tesko pali na benzin
PostPoslato: 13 Jun 2019 14:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Maj 2018 15:00
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Zafira B 1.6 16v LPG
Pozdrav svima,

Imam Zafiru B 2006 1.6 sa plinom i auto mi vec dugo vremena tesko pali na benzin. U 90% slucajeva to je tezak prvi start a vec posle 30 sec rada pali odlicno. Nekada se desava i posle voznje opet tesko upali ali retko.
Taj problem se na kratko resio kada sam zamenio ulozak pumpe za benzin kada je crkla ali se posle nedelju dve vratio.
Do sada sam na autu zamenio svecice, bobinu, ocistio dizne, menjao filtere, nov senzor radilice, ocistio klapnu.
Na plin upali dobro i onda auto radi super a kada na benzin upali tesko onda auto vise trza kada menjam brzine, kada dodajem ili oduzimam gas narocito pri sporoj voznji, i ispod 2000 obrtaja kada mu dodajem gas trza. A na plin kada ga upalim onda tih problema nema, radi kao nov.
Ono sto je meni ostalo jos da probam je da mu zamenim creva u kucistu pumpe za gorivo, to mi je neko rekao da sam trebao zameniti kada sam i ulozak i da to pravi problem.

Moje pitanje je da li neko zna nekog dobrog majstora u Bg koji hoce da se pozabavi ovim problemom? Svi dosadasnji majstori cim cuju da je na plin kazu da to mora tako jer ima plin. Do sada sam izlozio problem sledecim majstorima: Calibra, Bugarcic, Ristic, Shop invest, Silver i mozda jos neki. Kod nekih sam bio sa autom a neke sam samo zvao telefonom pa nije imalo smisla ni da idem.
Dijagnostika nista ne pokazuje i svi kazu da je auto ispravan. A problem postoji skoro godinu dana.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira B tesko pali na benzin
PostPoslato: 13 Jun 2019 14:25 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Tesko koji krsten majstor da ima volje da se bavim takvim kupusom.

Tu uglavnom vise stvari bude na izdisaju. Na to kad dodas kako sve to brljavo i traljavo bude povezano, treba dosta vremena i jos vise para da se sve dovede u red.

Ili vozi tako ili sam cackaj.

Plin je vrlo nesrecno resenje kad ga auto koristi 2+ godine. Sve izgori, propadne, procuri itd


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs