Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J 1.7 cdti pad obrtaja prilikom ubrzavanja
PostPoslato: 11 Apr 2019 10:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Pozdrav svima, imam problem prilikom ubrzavanja u petoj brzini, auto lepo ubrzava, broj obrtaja brzo raste do 3000 o/min, onda ima pad na 2500 o/min, i nastavlja dalje sporije da povecava obrtaje. Auto sve vreme ubrzava, ne gubi snagu. Samo u zadnje vreme je poceo da trokira u prvoj i drugoj brzini.
I cuje se neko zavijanje na par sekundi, nema pravila kad se desava, i ne menja se ni intezitet ni brzina tog "zavijanja" s promenom inteziteta gasa. Negde sam nasao na netu da to zavijanje moze da bude zbog filtera goriva. Taj zvuk moze da se poredi nesto poput "zavijanja" praznih creva, kada si gladan :?
Da li mozda neko zna sta moze da bude problem? U pitanju je Astra J Sports Tourer 1.7 cdti, 92kw.
Jedini problem koji imam s autom do sad jeste neki od lezajeva u menjacu, dok je auto u brzini, kada sklonim nogu s gasa cuje se krcanje, razbio je neki lezaj, to cu sad da zamenim. I malo mi curi ulje s onog creva sto ide od EGR ventila ka interkuleru, ili gde vec. Nije to neko veliko curenje, ali uvek ima kap ulja na tom crevu kad pogledam, i malo je kapalo ulje s njega na motor. EGR sam skidao sam i cistio, i cistio sam i MAP senzor, i senzor kod filtera vazduha. Dizne su uredu, sve su na nuli, gledano na dijagnostici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7 cdti pad obrtaja prilikom ubrzavanja
PostPoslato: 11 Apr 2019 11:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Tesko ce ovo neko na forumu moci da ti popravi. Dakle moraces u neki ozbiljniji servis. A sto se tice dizni,dok se ne skinu i ne stave na probni sto ne mozes biti nacisto da li su dobre. A kod njih su inace slaba strana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7 cdti pad obrtaja prilikom ubrzavanja
PostPoslato: 11 Apr 2019 11:21 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Ma ne ocekujem da neko popravi, ali rekoh da vidim mozda je neko imao takvo iskustvo, pa zna o cemu se radi.. Ne bih rekao da je kvacilo, jer kad prebacim iz trece u petu recimo, odmah obori obrtaje, ne podigne ih prvo kao kad proklizi lamela..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs