Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 16 Feb 2019 08:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Problem sa autom je poceo je pre nekoliko dana.Upalim auto normalno bez obzira na jutro dan ili hladnocu.Auto pocne da trokira i gubi snagu, po nekad na leru, u nekom slucaju kad predjem par stotina metara a u nekom slucaju par kilometara.
Primacujem neravnomeran rad motora kao da jedan klip ne radi a ima ih tri,a bez obzira koliko gas pritiskao i u kojoj brzini ili na leru je auto, ne moze preci 2500 obrtaja.Tad ugasim auto i ponovo upalim, radi normalno prima gasna leru preko 25000 obrtaja i vuce normalno. To potraje neko vreme pa sve ispocetka.Ilustracije radi do posla imam 2 kilometra a moram ugasiti tri cetiri puta.Citao sam greske na papuce gasa i kocnica i prijavljuje migreske p0170 najcesce kao i p0300 i p0301.Gledao sam po netu oko ovih gresaka i nisam mogao zakljuciti na sta se konkretno odnose jer je nabrojano mnogo mogucih uzroka.Promenio sam i pumpu na kojoj sipam gorivo ali se problem ne gubi.
Auto je corsa c 1.0, 43kw, benzin, 2001g.
Ima li neko slicna iskustva ili neku ideju sta je u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 16 Feb 2019 09:15 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
https://www.youtube.com/watch?v=yvk2igqDDOQ

https://www.youtube.com/watch?v=cnVsu9xFXFo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 19 Feb 2019 07:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Pozz
Hvala OTS mechanic team-u na brzom odgovoru
Nakon brisanja greski vratile su se samo p0300 i p0301.Juce sam zamjenio svecice ali se stanje nije bitno popravilo.Juce.Nakon zamjene svecica nije trokiralo ali je jutros ista slika,na dva kilometra tri puta sam morao ugasiti auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 19 Feb 2019 20:39 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Znaci ides redom.Mozda treba da zamenis bobinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 21 Feb 2019 09:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Sinoc promenio bobinu sa komsijom koji ima istu corsu.Sa njegovom bobinom auto je imalo vise obrtaja na leru(950-1000 sa mojom 825-850),primalo je gas normalno.Jutros kad sam krenuo na posao,opet je trokiralo i upalilo greske p0300 i p0301,mada samo jednom za razliku od moje bobine(3-4 puta na 2 km).Sta dalje da radim da li da kupim novu jer i komsija je kupio polovnu kad je njegova prestala raditi,pa mozda i ova nije bas sto posto ispravna ili da na drugom mjestu trazim kvar a da konstatujem da je i moja ispravna.Jos ne znam kako se moja bobina ponasa na njegovom autu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 21 Feb 2019 13:06 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ako komsijina bobina radi kako treba na njegovom autu onda trazi instalacija i na kraju motorni racunar (ECU).Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 22 Feb 2019 05:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Ako si kupio nove svecice, neke kvalitetne i ako su ove greske, onda je najverovatnije bobina. Mozda je i ECU, ali je veca sansa da je bobina (dis modul). Ja sam na Astri slicnim metodama trazio kvar i pokusao sa 3,4 polovne bobine i auto se slicno ponasao. Mislio sam da je nemoguce da sve 4 nisu dobre i nisam sumnjao na bobine, medjutim, po savetu majstora i savetu coveka koji radi reparaciju ECU-a, koji mi je rekao da po tim greskama sigurno nije ECU ( bio je dovoljno posten da mi to kaze), ja sam kupio novi DIS modul. Ne neki kineski od 50 evra (koji ce raditi par meseci), nego kvalitetan nemacki BERU za 100 evra i godinama nemam nikakvih problema.

Moj ti je savet da prvo stavis kvalitetne svecice nove, GM ili NGK, ako vec to nisi uradio, a nakon toga da se posavetujes sa ovima koji rade reparacije ECU racunara i ako ti kazu da nije ECU, kupi kvalitetnu bobinu ( DIS modul ) i resices problem najverovatnije. Srecno :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 22 Feb 2019 08:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Svecice su boshove,po katalogu su mi dali u autodelovima.Komsijina bobina mi je isto prijavila greske pa sam zbog toga kupio u opel delovima Berane prom,novu ne znam koje marke.Jutros mi je i sa novom bobinom prijavila p0300 i p0301.Kolege mi savetuju prvo filtere da zamenim.Moram napomenuti da(servis radio u maju,presao oko7000km) sam vec menjao i senzor radilice i pumpu goriva pre par godina ali su simptomi bili drugaciji pa mislim da to nije slucaj.Onaj egr i ventil sam testirao na dijagnostiku od kolege i radi dobro.Juce sam skidao struju sa protokomera dok motor radi,pa se auto umalo nije ugasio.Prijavilo je gresku p0136 cini mi se. Isti efekat je bio i kad sam skinuo dzek sa leptira gasa.Sta dalje da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 22 Feb 2019 08:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Kolega mi kaze i da ocistim creva sto sa motora idu na onaj sklop iznad motora a iza bobine.Da li bi to moglo imati veze.Ja mislim da to mora biti do struje a ne do zraka ili goriva.mada cu danas ocistiti i ta creva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 22 Feb 2019 08:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Mene najvise buni to sto posle trokiranja ugasim pa upalim auto i sve istog momenta radi kako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 22 Feb 2019 23:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2019 23:00
Postovi: 1
Lokacija: Krusevac, Srbija
Ime: Zoran
Opel: Astra g
Meni se na astri g desavalo da u toku voznje odjednom izgubi snagu, slicno kao vama, ugasim upalim i sve ok, a to sve kad se zagreje ecu. Dijagnostika kaze kompjuter redukovao parametre, a inace svakojake greske javi ne znase gde i sta da se menja. Posto se razumem u elektroniku otvorim ecu a tamo 5 zica odvaljenih. Ponovo zalemim vratim i sve ok. Znaci proba ispravnog ecu pa ako bude ok popravka, zamena il vec kako ispadne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 23 Feb 2019 00:37 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Momci, aj pustite člana da prvo bude primljen u forum, pa onda kucajte o problemima gde je tome mesto. Ovo nije mesto za raspravu o problemima, a i momak još nije deo foruma. Iščitajte pravila foruma kad stignete, u suprotnom rizikujete da budete banovani.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 23 Feb 2019 10:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Informacije radi,prvi post na ovom forumu napisao sam 2011 godine a nekoliko puta u proteklim godinama.Sve u svemu kad sam imao potrebu tj problem.Vjerovatno nisam na pravom mjestu otvorio temu ali razlog za to je sto sam prethodni put bio na forumu pre par godina(2013) pa ne pamtim pravila a ne namjera da uradim nesto mimo pravila foruma.Bez obzira na sve mislim da ljudi koji imaju problem ne razmisljaju mnogo gde za pomoc mole,I OVOM PRILIKOM SE ZAHVALJUJEM SVIMA KOJI SU JE PONUDILI.Pitam Nebojshu koliko postova obezbedjuje clansvo na forumu,pa moje clanstvo od 8 godina i 15 postova nisu dovoljni za njega.Ako je problem gde je tema otvorena mislim da istu admin moze prebaciti na pravo mjesto i bez vasih pretnji o banovanju mene ili ljudi koji su ponudili pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 23 Feb 2019 10:19 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Niko vam ne preti, ja vas najprijateljskije savetujemm ako poštujemo pravila, onda ih poštujemo svi. Ne zavisi od broja postova kad ćeš biti primljen, već kad se neko od admina pojavi i otključa vas..želim vam sve najbolje i na ovom forumu kao i svima. Ako vas druge novajlije vide i oni će pogrešiti, zato vam kažem.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 23 Feb 2019 10:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Sto se tice mojih problema sa autom.juce sam sa komsijine corse promenio senzor bregaste i jutros nisam imao problem,pa se cini da je izgleda neispravan bio senzor bregaste.Jos ocekujem rezultate mog senzora na komsijinoj corsi pa da donesem konacan zakljucak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 25 Feb 2019 08:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
Zaboravio sam reci da sam prilikom zamene senzora bregaste takodje ocistio crevo koje ide sa motora na onaj dio sa gasom i protokomer. Prolikom ciscenja protokomera kao da se nesto procepilo,prilikom duvanja.Da li je to bilo uzrok kvara ili ne,ja sam jutros vratio svoj senzor bregaste i problema nisam imao.Znaci konacan zakljucak je dilema ili su problemi bili zbog protokomera ili je nadoslo u voznji.Jos jednom hvala svima na pomoci.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA C TROKIRA GUBI SNAGU
PostPoslato: 25 Feb 2019 08:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2011 19:06
Postovi: 19
Lokacija: republika srpska
Ime: rancilo
Opel: corsa c 1.0 12v
:respekt:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs