Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 12:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 20 Okt 2012 18:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Avg 2012 21:03
Postovi: 5
Lokacija: rijeka hrvatska
Ime: davor
Opel: zafira1.9cdti
Radim kao taxista u Rijeci i vozim zafiru B 1.9 cdti 120 ks.2006 god. I imam dosta problema s prvim motorom presao 270000 km,a sdrugim 150 000km.na prvom motoru mjenjao 3 turbine, na drugom 2.
Mjenjao rg ventil 3 puta,2 puta zamajac lamela jos orginal znaci 400000 km ,diode na alternatoru 5 puta,ali sad imam problem sa dpf filterom,izvadio sam ga van,izvadio sondu,mjesto nje stavio saraf,i tako vozim 2god,kad se upali lampica za samociscenjem izvadim relej tako se resetira.ali u zadnje vrijeme odjednom pocinje sagorjevati ulje nekih par minuta u voznji i onda stane.svaki drugi dan oko 1l ulja na 400 km.napominjem da je turbina nova.kao da prekoodusnika za uljne pare usisa i ulje jer zadimi 5min i onda nista ne dimi ne baca u safe mod iako gori lampica kontrola ispusnih plinova.
Molim pomoc ako ko zna kako rjesiti problem.sve radim sam jer nemam povjerenja u nase servise.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 20 Okt 2012 18:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2011 17:57
Postovi: 70
Lokacija: Pancevo
Ime: boban
Opel: opel zafira B 1.9 cdti 120ks
Garaza: pogledaj
jesi li ti to samo fizicki uklonio DPF ili ti je neko i softverski to resio?
i koja je to lampica za samociscenje? koliko znam nema je!? vec se pali lampica grejaca i to kad je vec totalno pun DPF?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 22 Okt 2012 11:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Avg 2012 21:03
Postovi: 5
Lokacija: rijeka hrvatska
Ime: davor
Opel: zafira1.9cdti
Da samo fizicki sam uklonio a lampica grijaca se pocne paliti oko 73 km kada prodem po gradu a na auto cesti 163 km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 22 Okt 2012 15:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Mora se pored fizickog uklanjanja DPF odraditi i uklanjanje DPF drivera iz ECUa.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 22 Okt 2012 19:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Avg 2012 21:03
Postovi: 5
Lokacija: rijeka hrvatska
Ime: davor
Opel: zafira1.9cdti
Hvala na odgovoru. dali je to razlog povecanja potrosnje ulja jer da su karike stalno bi dimio a ne povremeno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 22 Okt 2012 19:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
DPF je ozbiljna novotarija na novim dizelima i nije se igrati s njim, pogotovo sto nepravilno odradjene regeneracije dovode do havarije motora. Posto si ga fizicki uklonio (naravno prvo proveri da neki nije izbacio samo katalizator koji je prakticno u istom loncu kao i DPF), ECU i dalje odradjuje regeneracije, sto znaci da i dalje on komanduje diznama da ubrizgavaju vise goriva radi povecanja temperature potrebne za ciscenje dpf-a, itd itd. A sto znaci da ako ti to tako vozis ko zna koliko, ko zna u kakvom ti je stanju i motor (i turbina) koji se toliko dugo podmazuje mesavinom ulja i nafte. Znaci, prvo resi to softverski, a onda pravac kod nekog mehanicara koji ce pogledati stanje motora

Povecanje nivoa ulja u motoru ne znaci da motor proizvodi ulje vec da ti nesagorela nafta prolazi pored karika i ulazi u karter . A do pojave belog dima dolazi u voznji i ako se na vremene obrati paznja na to, u nekom trenutku motor ulazi u iberturu i onda je kasno...


Poslednji put menjao testdriver dana 22 Okt 2012 19:30, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 22 Okt 2012 19:57 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Pera je vec objasnio o posledicama, a imas i ovde o dpf filteru i pravilnom koriscenju.

viewtopic.php?f=167&t=12897


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 12 Nov 2023 23:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2018 22:28
Postovi: 17
Lokacija: Starcevo
Ime: Nemanja
Opel: Vektra B 1.8 16V '96
Eto proslo je toliko godina od postavljanja ove teme, ne bi da otvaram drugu. Da li se jos neko susretao sa ovim problemom? Nema nicega konkretno na internetu, sem onih hvataca uljnih para. Neki vlasnik mi rece da u knjizi stoji da treba da trosi ulje taj 1.9 88kw i to poprilicno dosta, na nekim stranim forumima sam to takodje video. Posto radim kao automehanicar, hteo sam samo ajde eto da olaksam sebi i da budem siguran da pravu stvar radim. Rasturio sam motor, pa cu krenuti sa zamenom karika i sredjivanjem glave. Posto su simptomi bili cudni, upalis da radi auto, on odradi neko vreme. Ujutru ga upalis on opet iznova dimi, kao da neko preko noci mu naspe ulje u cilndre. Ako je neko ima problem sa potrosnjom ulja i resio neka pise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 13 Nov 2023 17:51 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Poveri membranu na poklopcu ventila u kakvom je stanju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: opel zafira 1,9 cdti trosi ulje
PostPoslato: 28 Nov 2023 22:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2018 22:28
Postovi: 17
Lokacija: Starcevo
Ime: Nemanja
Opel: Vektra B 1.8 16V '96
Godza je napisao:
Poveri membranu na poklopcu ventila u kakvom je stanju...

Probao sam da otvorim poklopac, da proverim usput i to ali ne ide. Slomicu. U sustini najveci problem je u samom motoru. Ne znam sta mu je covek radio, ali unistio je bolcne od klipe pojedene su 8 stotih. Klipovi su pojedeni 11 stotih. Biksne u maloj pesnici vale parcici, na sva 4 komada. U potrazi sam za nekim pristojnim polu motorom ili celim ali da je i cena pristojna. Jedino sto sam se zajebao, uzeo karike i lezajeve aj kao to je to na oko. Medjutim kad sam prao i cistio klipove,vidim da je slomnjeno i pojedeno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs