Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 04 Jun 2024 20:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006 19:36
Postovi: 364
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
a jel postoji neka vaijanta da se obe rupe na njemu prosire i da se zavare cevke odgovarajuceg precnika..jer ispada da sve menjam samo zbog malog precnika cevi a lonac dobar i kvalitetan..ako sam te dobro shvatio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:11 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9372
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
postoji i ta varijanta, ali to retko ko hoce da se radi.... velika zajebancija za male pare, svakom majstoru je lakse da napravi novi nego taj da prepravlja
jedino da odes tamo gde si stavio ovaj lonac, pa kako im je volja ili da dobijes odgovarajuci ili sa ovim da se zanimaju...
i ne dozvoli da te ubede da moze kao i sa ovom cevi i da je to neprimetna razlika...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006 19:36
Postovi: 364
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
problem je u tome sto ne znam sta mi je garancija da ce se zvuk unormaliti,da li bi ta 3-4 mm precnika resila stvar ako vec nije problem lonac,glupo mi je da samo zbog toga sve novo stavljam...da neko moze da mi garantuje unapred da ce sve biti ok bilo bi extra,ne daju mi se opet pare za dzabe..bas sam u nezavidnoj situaciji i uopste ne znam sta da radim,a zvuk me mnogo nervira


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
ovde je razlika dosta veca od 3-4 mm, bice da je razlika bar 10mm (za taj motor bi precnik trebao biti oko 45-50mm)
dzabe menjanje samih cevi, ako je cev unutar lonca manjeg precnika
ne verujem da je prohrom u pitanju, posebno ne po ceni od 1.800din sa ugradnjom i garancijom od samo 2 godine
prohromski lonac (te velicine) je oko 50eur i garancija je barem 5 godina (kod nekih i 7 do 10 godina)
kazem ti, odes kod dobro majstora, on poslusa kako se sada cuje, pitas ga da li to moze da se sredi, pa ako moze neka radi, ako ne teras dalje

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006 19:36
Postovi: 364
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
hoces da kazes da postoji mogucnost da ne moze da se sredi ili vozim kod majstora koji moze da sredi?da li bi samo cevka tog precnika resila problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:37 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9372
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
odgovarajuci precnik i staklena vuna ce sigurno resiti problem...
moze i bez staklene vune, ali onda treba da prodje neko vreme dok lonac iznutra ne dobije sloj "garezi", mada vuna ce ga ublaziti mnogo vise nego garez....

ja za calibru imam dva identicna zadnja lonca, jedan je sa staklenom vunom, drugi je bez nje.... kad stavim ovaj bez vune auto se cuje kao da peva neka promukla kafanska pevacica :D , dok je ovaj sa vunom vise kao klasika :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:39 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
jbg. kazem ti sve zavisi od toga sta je u tom loncu, kakav je lonac, koji precnik cevi i ostalo
samo cevka umesto lonca tesko da bi znacajno promenila zvuk

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:45 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9372
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
samo cevka ne bi resila bas nista....
ali ova cev moze da se izvadi tako sto se odvoji od prednjeg i zadnjeg cela lonca, prosiri se rupa i stavi druga cev.... vuna se nagura kroz ta dva otvora pre nego sto stavi drugu cev i vozi....
koliko sa slike mogu da vidim u ovom tvom loncu nema bas nista, tako da je moguce zameniti cev, ali opet to retko ko hoce da radi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 22:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006 19:36
Postovi: 364
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
i koje je onda na kraju definitivno resenje,da stavljam drugi lonac?sta da radim i kod koga da idem?jel imate neku preporuku?znate kakvi su majsori..mogu da krenu pricu tipa..bez kata ne moze tise da se cuje..sto si ga skidao bla bla..i da mi pri tom ne garantuju da ce zvuk biti tisi nego tipa da probamo sa nasim pa cemo da vidimo...mozda vas malo vec smaram ali jbg...planirao sam i da promenim zadnji lonac u cilju dubljeg zvuka,ali moram prvo ovo da resim nekako..hvala vam momci :thumbup: na trudu i pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 23:02 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9372
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
pa najbolje da krenes od ovog lika koji ti je ovaj lonac pravio....
nek ti ga zameni odgovarajucim, a ovaj tvoj moze da ugradi na neku astru 1.4 ili 1.6 8v i to je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 14 Apr 2008 23:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006 19:36
Postovi: 364
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
i ja sam mislio da prvo odem kod njega,i otici cu ovih dana,jedini je problem ako on nema bolji,u smislu da su prazni bez te vune sto si pominjao,ili nema takav sa tim precnikom cevi..ali svakako cu ici kod njega sa zahtevom da mi resi problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 15 Apr 2008 02:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
Malo sam prelistao strao gradivo i mogu ti reci da mozemo da napravimo zvuk kakav hoces :D
Sto se tice tog suzenja, ono nikako ne sme biti tu kao sto su rekli zux i cali a evo i zbog cega

Slika

Ono sto su tebi stavili ima izgled slican ovome

Slika

A onaj zvuk kakav zelis se moze dobiti uz pomoc ovako neceg
(naravno sa dimenzijama i polozajima ti menjas frkvenciju rezonanse i podesavas kako zelis da ti izgleda kriva prigusenja u db)

Slika

Problem je sto na ovom delu gde se tebi nalazi lonac je neizvodljivo staviti neki od ova dva primera, tako da jedino sto sam nasao da mozes od ovog tvog da napravis je ovo

Slika

Znaci ukoliko ovaj tvoj lonac napravis da nema pregrada iznutra i izvedes da perforirana cev u njemu bude prekinuta, razdaljinom izmedju ta dva kraja cevi ces pogoditi da prigusis frekvenciju koja ti ne odgovara. Reimo slika pod (a) bi imala veliko prigusenje na frekvencijama od 400 do 800 Hz. Jedini je problem sto bi morao da odredis koja je ta frekvencija koju hoces da ubijes pa da nadjemo odgovarajuce mere za nju. Mislim da bi na sluh mogao i ja da procenim koji joj je spektar.

Evo kao sto sam rekao i proverio sam. Ne zameri ako je mnogo streberski objasnnjeno, ali iz ovoga stvarno nemam iskustva u praksi vec samo ovako teoretski, ali neki ROMUS cemo da sklepamo :D

:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta umesto katalizatora?
PostPoslato: 15 Apr 2008 14:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006 19:36
Postovi: 364
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
hvala ti djuro na savetima i trudu..nego danas sam malo testirao..auto se potpuno drugacije cuje kada se zagreje zbog onog sranja sto me jos uvek povremeno zeza oko trokiranja i obrtaja a danas je bas zezalo..zvuk je koliko toliko ok pri turiranju kada nema seckanja i padova obrtaja,mislim da mi je to u ovom trenutku mozda primarniji problem da resim,eliminisao sam par stvari..ostale jos dizne,EGR ventil,i eventualno sonda mada tesko da je ona posto auto uopste ne pali check engine...bilo bi dobro kada bih dosao na skup u nedelju ako budem bio u bg pa da malo cujete auto..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs