Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Reatest plinskog uređaja i registracija
PostPoslato: 23 Jul 2013 18:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2009 19:24
Postovi: 260
Lokacija: Kruševac
Ime: Miki
Opel: kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
Približava se dan kada mi ističe registracija na kadetu ali sada nastaju problemi zbog ugrađenog i atestiranog plinskog uređaja. Plinski uređaj sam ugradio 2005. godine, isparivač Lovato, boca domaće proizvodnje sa urednim papirima čini mi se da je ''Lifam'' ili tako nešto. Atest uređaja sam uradio u avgustu 2007. godine, tj. dve godine nakon ugradnje uređaja i atest mi je odobren do 2015. godine. E, sad nastaju problemi zbog novog zakona gde se više ne priznaje atest jer je prošlo više od 5 godina od njihovog odobrenja. Sad navodno moram da menjam bocu, ventil, creva, da dodam šipke ispod boce,... Nije mi samo jasno zbog čega ne mogu da zadržim postojeću bocu kad imam urene papire za nju? Majstor koji samo trlja ruke kaže da na njoj nema neki broj pa zato mora, a ta stavka zamene svih komponenti košta kod njega 150 evra. Nakon toga sledi atest oko 6000 dinara i registracija oko 12-13000 dinara (ne znam tačnu sifru). Kad sve to sračunam ispada da će me registracija automobila od 23 godine starosti koštati ove godine oko 37000 dinara. Pa da li je to NORMALNO?! Da li postoji mogućnost da se celokupna procedura malo eskivira i da mi registracija bude jeftinija? Pri ovoj ceni i uz sve zajebancije ne pada mi na pamet da registrujem auto, a sa druge strane auto mi je u odličnom stanju i glupo je ne voziti ga. Kad sam rekao majstoru da mi ne pada na pamet da dam tolike pare on opet kaže da mogu da vozim na benzin ali da opet moram da dođem kod njega da mi skine uređaj i da mi da papir kojim se to potvrđuje (koji košta 3000 dinara), pa da onda odem na atest za benzin koji košta oko 6000 dinara. Šta raditi u ovakvom slučaju kada se država poigrava sa narodom koji su uredno uradili atest. Sad su u prednosti ( a i bili su pre) svi oni koji nikada nisu atestirali plinski uređaj. Na ovaj način nas država kažnjava. Ispada maltene da moram sam od sebe da otkupim auto! SRAMOTA BRE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Одг: Reatest plinskog uređaja i registracija
PostPoslato: 23 Jul 2013 18:30 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Ima vec tema gde smo pisali o tome... uglavnom ne moze da se zaobidje to nikako...
Послато са WINDOWS 95 користећи Тапаток 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reatest plinskog uređaja i registracija
PostPoslato: 23 Jul 2013 21:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2011 20:20
Postovi: 536
Lokacija: subotica
Ime: Igor
Opel: Rekord 2.0 S
Garaza: pogledaj
viewtopic.php?f=136&t=24377


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reatest plinskog uređaja i registracija
PostPoslato: 23 Jul 2013 22:30 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2009 19:24
Postovi: 260
Lokacija: Kruševac
Ime: Miki
Opel: kadett 1.6i
Garaza: pogledaj
Pretpostavio sam da ta tema postoji ali je nisam našao pa sam postavio kao novu. Hvala! Sad ću se prebaciti tamo ako ne nađem odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Reatest plinskog uređaja i registracija
PostPoslato: 24 Jul 2013 12:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
nema odgovora. plati pa se klati. nema u srbiji nista dzaba,pa se tako i voznja na plin placa.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs