Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 30 Apr 2024 11:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Plin-benzin
PostPoslato: 09 Jun 2009 09:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2009 11:04
Postovi: 121
Lokacija: Nis,Park Sv. Sa
Ime: Milan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Imam problem za koji bi hteo da podelim misljenje i naravno savet.Auto je kadett e 1.3 n "89,prekidac za plin je sa tri polozaja,plin,automatik i benzin.Desava se da u toku voznje na plin,sam prebaci na benzin.To se desava i kada prekidac stoji na polozaju za plin,i na automatik,svejedno posto je automatik nastelovan da prebacuje na plin na vrlo malom br.obrtaja,bukvalno pri verglanju.Moram da napomenem da se to najcesce desava pri motornom kocenju,tj kada ubrzavam ne,kada pustim pedalu gasa,on hoce da prebaci na benzin,dok kada ponovo pritisnem pedalau gasa on se vrati na plin.Kada su mu losi dani desava se da uopste i ne vrati na plin i tako konstantno gde dolazi do trzanja i mnogo neugodnosti za voznju,a najgore je sto ako ne primetim moze da me zezne i da mi iscedi sav benzin iz rezervoara.Inace ovo se cesce dogadja kada mi je benzin na tesnoj rezervi.Moje misljenje je da je moguce kada je u rezervoaru manje od 2-3 l povuce trunje i zapusi dizne i da zbog toga plin ima nekih problema sa protokom,u stvari ne znam zbunjen sam vise,ali isreno ne verujem da je prekidac,jer kada napun rezervoar benzinom zaboravim na ovaj problem.Znam da je najbolji odgovor da mi uvek bude pun rezervoar :ludilo2: ,ali cisto ako je neko imao neko iskustvo ili sumnja na neki elemenat bio bih zahvalan.

_________________
milanzdjordjevic@gmail.com ako nekom trebam hitno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plin-benzin
PostPoslato: 09 Jun 2009 10:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
nisi napisao koji je tip uredja u pitanju ali otprilike znam pricu.

u startu cu da ti napisem da je najbolje da odes u gas servis.

moguce da padne pritisak u cilindima prilikom kocenja motorom i onda ecu za gas smatra da se motor ugasio pa prebacuje na benzin. a moguce je da i rele za prebacivanje ne valja,a moguce je i da je zapusen filter gasa

nije nista ozbiljno,ako je ovo prvo sto sasm naveo treba samo sistem bolje da se podesi.
za filter,mora da se skine da se ocisti ili da se zameni

treba da podesis da ti prebacuje na plin na visim obrtajima,n.pr. na 2.500-3.000

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plin-benzin
PostPoslato: 09 Jun 2009 10:31 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2009 11:04
Postovi: 121
Lokacija: Nis,Park Sv. Sa
Ime: Milan
Opel: Astra G 1.7 DTI
hvala bozzo,imas li preporuku za neke ljude koji rade gas,da ne deru za sitnice a da su iskusni?

_________________
milanzdjordjevic@gmail.com ako nekom trebam hitno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plin-benzin
PostPoslato: 09 Jun 2009 10:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Meni se to desavalo prvih dana voznje na plin, ali samo kad je prekidac bio u "automatic" polozaju. Identicno kao ovo sto opisujes, samo sto kad prekidac prebacim samo na plin, on se vise ne vraca na benzin (dok ga ja ne prebacim u polozaj za benzin), takav je BRC prekidac koji sam imao. Verovatno je tvoj prekidac drugacije konstrukcije pa se tako ponasa i kad je u polozaju za plin. Primetio sam kod drugih koji imaju plin na injection motoru, da prekidac iako je u poziciji za plin, ne dozvoljava paljenje direktno na plin, nego se ponasa kao u automatic rezimu. Da bi ga upalio na plin direktno morali su da primene posebne procedure. Tako da predpostavljam da je i tvoj prekidac kao ovi ostali koje sam imao prilike da sretnem, da iako je u polozaju za plin, da se ponasao kao da je u automatic rezimu.

Sad da se vratim na problem. Problem sa automatskim rezimom je bio u tome sto prekidac detektuje gasenje motora (nisam siguran na osnovu kog parametra, ali sam ubedjen da zavisi od prekidaca do prekidaca). Ali tu se onda desava "cudna" situacija, a to je da je prekidac detektovao gasenje motora, a motor upaljen. I onda prekidac "zbunjen" prebaci na benzin, jer je tako programiran ako mu nesto nije jasno. Problem kod mene je bio sto mi se motor zaista gasio, ali na delic sekunde zbog problema sa motorom ler gasa.

A svi prekidaci su programirani da se prebacuju sa jednog goriva na drugo tek kad krenu da padaju obrtaji, jer tad je moguce prebaciti sa jednog goriva na drugo, a da motor ne stucne, tj, da vozac ne primeti.

A prekidac prati 2 parametra motora, obrtaje i napon. Meni je prekidac doneo zakljucak da je motor ugasen zato sto su obrtaji pali mnogo nisko. Motor se nije ugasio na tim obrtajima (long live opel!), ali je prekidac pretpostavio da je to suvise nisko za upaljen motor. Ali nije detektovao da si skinuo kontakt, pa ceka ponovni kontakt. Prekidac nije mnogo pametan, to je sustina price.

_________________
My crew is all fired up
Y'all better just wise up


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plin-benzin
PostPoslato: 09 Jun 2009 10:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
nema na cemu

intergas na ledenoj steni pored onv pumpe,oni ce da ti zavrse posao,a nece da te oderu :D

tu igra ulugu i odakle je i kako uzet signal za broj obrtaja.
mozda je bas i tu problem jer sistem dobija losu informaciju o padu broja obrtaja pa zato prebacuje na benzin

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plin-benzin
PostPoslato: 09 Jun 2009 11:09 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2009 11:04
Postovi: 121
Lokacija: Nis,Park Sv. Sa
Ime: Milan
Opel: Astra G 1.7 DTI
ok hvala,prvo cu u servis a nakon toga ako se nekada budu ponovo javili problemi ,zamenicu i prekidac znam da nisu skupi.

_________________
milanzdjordjevic@gmail.com ako nekom trebam hitno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plin-benzin
PostPoslato: 10 Mar 2010 16:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2010 18:55
Postovi: 8
Lokacija: Zrenjanin
Ime: atila
Opel: kadett e cc 18nz
to se desavalo i kod mene u pocetku oduzmem gas pa se prebaci na benzin a sad se desava nesto obrnuto. kad ga palim a prekidac stoji na "automatskom"polozaju cim ga zaverglam on se prebaci na plin! ne znam sta moze da bude razlog? nek mi neko pomogne ako zna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Plin-benzin
PostPoslato: 12 Mar 2010 16:04 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2009 11:04
Postovi: 121
Lokacija: Nis,Park Sv. Sa
Ime: Milan
Opel: Astra G 1.7 DTI
ja sam odavno rešio taj problem,a bio je u pitanju neki tanak kablic koji je trebao da se veze na kabli bobine i tako preko nje da dobija impuls,on je međutim visio pored motora ,u servisu se majstor i začudio kako je uopšte i radio na plinu :) smešno

_________________
milanzdjordjevic@gmail.com ako nekom trebam hitno!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs