Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 17 Dec 2015 00:06 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
E ovako, u pitanju je Astra G 1.6 8v monopoint. Pre par meseci sam zamenio rasprasivac, isprarivac, kako god.. Nije presao ni 3-4000km. Skoro sam zamenio prekidac koji mi je ranije pravio problem (pusti previse plina i nece da upali, ugusi motor). I auto je palio na pola kljuca, potrosnja bila oko 10l plina, sve super. Odjednom je poceo da pravi problem prvog paljenja, tj generalno paljenja kad je motor hladan. Nekad ga verglam po 4-5 minuta i jedva upalim. Cim sastavi to prvo paljenje, posle toga pali na pola kljuca (nezagrejan motor). Pre neki dan mi je majstor za plin otvarao taj rasprasivac, uvideo je da je neka oprugica nakupila sloj neke lepljive mase, i kaze mi da ta oprugica nije odvajala nesto, zaboravio sam kako se zove, i da je to bio problem. Ocistio ga je skroz, auto je palio dan-dva, opet ista prica. Potrosnja mi je 22l na 100km!!!! Auto ne vozim preko 3000rpm, retko kad, tako da je ova potrosnja bolesno velika. Sutra teram auto da mi zameni taj rasprasivac, koji se jos sija, nov, u garanciji, i nadam se da cu resiti problem, ako ne, zamenicu i prekidac. Jel imao neko slicne probleme i ako jeste, kako ih je resio? Zamenio sam i step motor, ali obrtaji mi ponekad variraju, padne na 600, vrati na 900 i tako u krug, auto se nekad i gasi na kvacilu, samo obori obrtaje odjednom. Na dijagnostici mi pokazuje maf senzor, egr ventil, sto nema velike veze sa plinom, valjda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 17 Dec 2015 22:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2015 20:52
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Corsa C 1.2
Meni je egr pravio problem na corsi, auto izgubi na snazi, pocne da trese, i kao kod tebe spusti od jednom obrtaje na 500-600 kao da ce da ugasi auto pa vrati na 900-1000. Zamenio eger i sve nestalo. Ali nije bila veca potrosnja niti ista samo to sa obrtajima i gubitak snage. Cak je i palio normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 17 Dec 2015 23:30 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
Zamenio danas reduktor plina, auto za sad pali na prvo paljenje, ali obrtaji cas stoje na 900, cas na 1200, cas na 600 i skoro da se ugasi, nekad se i ugasi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 18 Dec 2015 04:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2015 20:52
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Corsa C 1.2
Nisam neki strucnjak, ali kao kad je meni to bilo, mozda eger, mozda klapna gasa. Meni je trokirao u toku voznje strasno, dok nisam zamenio klapnu gasa, ona je nekih 30-50e sa zamenom i ciscenjem celog tog usisnog creva, moj je bio ko da dizela vozim a ne benzinca. Posle toga je ostao samo problem sa igranjem kazaljke obrtaja koji sam resio zamenom eger-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 19 Dec 2015 15:12 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
I dalje problem. Imam i detonacije, pri nizim obrtajima, u bilo kojoj brzini, na 1100-1200 obrtaja pod malim gasom auto zatrokira, detonira i onda normalno prima gas, i to se ne desava uvek, nego povremeno. Cas radi na 900, cas trokira na 600. Juce skidali celu usisnu granu, ceo monopoint, sve deluje ok.. Svecice, kablovi, bobina? Egr cu zameniti uskoro, a kablovi su preterano skupi, pa se nadam da nisu oni..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 20 Dec 2015 01:29 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
Problem delimicno resen, ceo dan se drndali, skidali monopoint, menjali egr, step motor, svecice, na kraju ustanovimo da je od detonacije izletelo suzenje koje ide ispred kucista filtera vazduha, dobijao je previse vazduha i nije mogao da sastavi normalan rad.Napravili suzenje od poklopca spreja, sad radi normalno. I dalje ima detonacije na malim obrtajima, videcemo u ponedeljak stelovanje plina, pa se nadam da ce se resiti to..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 22 Dec 2015 19:14 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
Resili smo detonacije, ali potrosnja je tu oko 20l, saltam ga na 2000rpm :S . Auto se gasi ako naglo nabodem kvacilo, pri kocenju se isto gasi, nekad padnu obrtaji na 600, pa vrati, a nekad se skroz ugasi. Step motor je nov, do njega nije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 22 Dec 2015 21:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Sep 2014 09:01
Postovi: 27
Lokacija: pancevo
Ime: borko
Opel: Zafira A 2.0 DTI
Cekaj jel ti i palis na plin, koji je sistem ugradjen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 24 Dec 2015 01:07 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
Palim na plin, auto je trenutno samo na plin. Venturi, obican plin. Nemam vise problem prvog paljenja, samo problem potrosnje, i gasi se na kvacilu i na kocenju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 29 Jan 2016 00:24 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
Jos uvek nisam resio problem. Auto pali, radi, ali potrosnja ide do 20-22l plina, auto slabo vuce (uzbrdo katastrofa) kao da dobije previse plina.. Ponekad mi se samo desi da obori obrtaje na 600-700 (2-3 sekunde skala varira od 600 do 1000) i unormali se..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 29 Jan 2016 13:17 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
da ti mozda negde ne ispusta plin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 29 Jan 2016 15:37 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
Danas odem kod vulkanizera, uzeo 2 nove zimske, digne ga na dizalicu, kaze oseca ti se plin. Izgleda da ispusta stvarno negde. Sutra cu oterati kod plinadzije da detaljno prekontrolise, ja nisam osetio jer mi je zapusen nos.. Samo da skupim pare da namestim benzin, ima da pocupam plin i da ga bacim. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 29 Jan 2016 20:12 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
ja bih prvo namestio auto da radi na gorivo i da vidis da li je tad sve kako treba pa tek onda da se bakces oko ostalih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 29 Jan 2016 20:24 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Tako se problem i resava. Prvo se sredi da sve lepo radi na benzin, pa se onda resava plin. Ako ne uradis tako, mozda mislis da ti je problem vezan za plin, a mozda problem ustvari nije vezan da isparivac, prekidac i ostalu plinsku instalaciju, nego je stvarno vezan za nesto osnovno, tj. mozda problem postoji, nevezano da li bi vozio na benzin ili na plin. Zato se prvo resava da sve bude ok na benzinu, pa onda dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem prvog paljenja, enormna potrosnja!
PostPoslato: 29 Jan 2016 21:34 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Apr 2015 17:13
Postovi: 84
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.6 8v
Garaza: pogledaj
Ma znam, od starta sam pogresio sto prvo to nisam resio.. Ali sta je tu je.. Samo da dodjem do para, sredicu i to.. Sad isla registracija, zimske gume, sve to kosta.. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs