Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 11:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Prepravka plina
PostPoslato: 19 Apr 2014 19:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Planiram da "malo prepravim" obican plin kod mene.... 1.8 8v 115 hp gsi....
Ima obican plin,tacnije plin onaj sto su ga krstili polusekvent..pali na benzin pa na obrtajima prebaci na plin...
Mikser ili mesac nalazi se na kutiji filtera vazduha,posle protokomera... razmisljao sam da busim usisnu granu skroz do glave motora kao za sekvent i da ubacim one 4 dizne i isparivac od sekventa..e sad hteo sam da odradim kontrolu dizni preko ECU od auta tacnije kad ga prebaci na plin,da prebacim struju sa dizni od benzina na dizne od plina( preko releja) e sad interesuje me ako neko ima informaciju dal je to izvodljivo i ono sto me interesuje su naponi dizni..radni napon dizne od benzina i dizne od plina..jednostavno dal ce komp imati dovoljno snage da ih otvara ili da dovodim drugi napon a njega da koristim samo kao signal i tako dalje i tako dalje... da napomenem ne mislim da mi relej prekida struju na diznama nego jednostavno da je skrene a struja sa kompa sto ide ona da ih kontrolise... :kadetar:

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 25 Apr 2014 18:49 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
... to druze sto planiras se zove sekvent gasni uredjaj... bolje nadji na oglasima neki polovan u dobrom stanju, recimo ac stag, a posle stavljaj dizne koje hoces, valtec ili koje god... sve rade na 12v DC... napravices vise stete tako sa budzenjem... i gledaj da dizne stavis sto blize usisu... samo nisam siguran kako ces sve to sam da nastelujes... ipak servis ima svu potrebnu opremu za to... oko 80 evra je ugradnja sekventa, mislim.
pozdrav

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 00:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Ma necu ceo sekvent da ubacujem,hocu tako da probam,inace mozda je samo ubacivanje oko 80 eura + plin tako da mnogo izlazi za kadeta...hteo sam ovo da uradim,tacnije da probam.izvodljivo je samo jos da smislim sta i kako da to radi kako valja :) upucen sam i u sekvent i venturi sistem,ugradjujem plin( venturi samo iliti vakumski) a i automehanicar sam :)

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 09:49 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
ok onda druze, sta da dodam... puno srece

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 10:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
nemoguća misija 5 !!!

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 10:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
:ludilo: :ludilo: videcemo,samo mi je bitno da nisu previse "jake" pa da ne spalim svoj komp :D

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 13:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
To kako si nam objasnio, koliko sam te shvatio, nije izvodljivo. Kako mislis da postavis mapu za plin, mapa benzina i plina nisu iste. Iz prostog razloga, jer nemas ista goriva, a i same dizne nisu iste. Drugo, kako mislis da koriguje plin i td.. Sve u svemu, nemoguca misija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 14:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
;) mozda speedy ima neko tajno oruzje...
ali sve ce to izgleda na kraju biti kao teza dara nego mera... posebno kad recimo za 50 evra ima na oglasu sve to sto treba, samo da se postavi...
http://www.kupujemprodajem.com/Landi-se ... _id=234304

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 17:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
A reci mi u cemu se razlikuje? razvodnik kontrolise varnicu,zna se raspored paljenja i komp salje takve signale i otvara dizne.isto tako i sa plinom on salje signal te salje samo sto ce da otvara plinske dizne a ne benzinske. stvar je u tome da dobijem maksimalno iskoriscenje uz sto manje elektronike.. i sta podrazumevas pod korigovanje plina?

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 21:10 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 01 Jun 2013 22:13
Postovi: 85
Lokacija: zagreb
Ime: dalibor
Opel: vectra A
Garaza: pogledaj
Nisam neki elektricar i svaka zamisao je dobra zamisao bez obzira sto se vecina ljudi stim neslaze,ali ako ce mo tako nitko se nije slagao ni sa teslom ni sa nekim drugim exentricima,
Nije bitno dali ima negdje za kupit kompletan plin za 10 eura nego ono sto covjek sebi zamisli.
Nekuzim zasto se stalno nekog odgovara od necije ideje koja i nije toliko losa ,da ok jednostavnije je kupit i ugradit ,ali covjek bi htio tako probat pa ako ne upali uvijek moze jednostavnija opcija....
Znaci ti ubiti hoces iskoristit struju od dizni da ti otvara plinske injektore,
Ja kao lajik to gledam ovako
Super 95 je gorivo
98 je malo jace
a super 100 je jos kao malo jace i mogli bi usporedit plin po nekoj oktanskoj vrijednosti.
Uprincipu to sto benzinske mape nisu iste nebi trebao biti problem i nebi smjelo biti veze s ovim slucajem jer komp ce racunat omjer zraka i goriva i dalje kako ga je i prije racunao ,a dizne otvarat kao sto bi otvarao i prije jer bi mislio da otvara dizne od benzina,ne vidim neki poseban razlog zasto to nebi radilo ovako u teorij,uostalom pa vecina plinasa kopira benzinsku mapu pa stelaju plin
Jedino mislim da ces morat bas prekinit struju kad prebas na plin jer ce ti onda radit i gorivo i plin
Sad ce te me popljuvat zbog teksta ali to je moje osobno misljenje a i zanima me kao opelasa i koji voli kemijat kako bi to radilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 22:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
Ja bas jesam elektrotehnicar Dalibore i potpuno te podrzavam u izjavi da covek treba da istraje u svojoj ideji... mnogo sam puta pravio nesto pa znam taj osecaj... ali, kad nesto pravis, znas da je to neko pre tebe vec sigurno napravio, i onda zdrav razum kaze, ne gubi vreme sa tim nego primeni resenje koje je pouzdano... i cak jeftinije nego da sve iz pocetka postavljas... malo je toga sto vec nije napravljeno ostalo... a ovo emuliranje moze da se skrene samo tako, malo elektronike, skines signal sa dizne, prebacis preko solid state relea, napajas sa naponom koji odredis preko osiguraca koji odredis i nove dizne slusaju paralelno kao i originalni set... prosto je to, u stvari komp plina isto to i radi, on sa ecu jedinice dobija informaciju...

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 26 Apr 2014 23:46 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
speedy, mani se corava posla. Ako si imalo upucen u tematiku, znas da je to nemoguce.

Ako vec hoces da probas, nosi slem sa vizirom dok vozis auto i drzi PP aparat pri ruci :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 27 Apr 2014 00:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
kazomimaster je napisao:
Nisam neki elektricar i svaka zamisao je dobra zamisao bez obzira sto se vecina ljudi stim neslaze,ali ako ce mo tako nitko se nije slagao ni sa teslom ni sa nekim drugim exentricima,
Nije bitno dali ima negdje za kupit kompletan plin za 10 eura nego ono sto covjek sebi zamisli.
Nekuzim zasto se stalno nekog odgovara od necije ideje koja i nije toliko losa ,da ok jednostavnije je kupit i ugradit ,ali covjek bi htio tako probat pa ako ne upali uvijek moze jednostavnija opcija....
Znaci ti ubiti hoces iskoristit struju od dizni da ti otvara plinske injektore,
Ja kao lajik to gledam ovako
Super 95 je gorivo
98 je malo jace
a super 100 je jos kao malo jace i mogli bi usporedit plin po nekoj oktanskoj vrijednosti.
Uprincipu to sto benzinske mape nisu iste nebi trebao biti problem i nebi smjelo biti veze s ovim slucajem jer komp ce racunat omjer zraka i goriva i dalje kako ga je i prije racunao ,a dizne otvarat kao sto bi otvarao i prije jer bi mislio da otvara dizne od benzina,ne vidim neki poseban razlog zasto to nebi radilo ovako u teorij,uostalom pa vecina plinasa kopira benzinsku mapu pa stelaju plin
Jedino mislim da ces morat bas prekinit struju kad prebas na plin jer ce ti onda radit i gorivo i plin
Sad ce te me popljuvat zbog teksta ali to je moje osobno misljenje a i zanima me kao opelasa i koji voli kemijat kako bi to radilo


Hvala na razumevanju :)

clubcalibraserbia je napisao:
Ja bas jesam elektrotehnicar Dalibore i potpuno te podrzavam u izjavi da covek treba da istraje u svojoj ideji... mnogo sam puta pravio nesto pa znam taj osecaj... ali, kad nesto pravis, znas da je to neko pre tebe vec sigurno napravio, i onda zdrav razum kaze, ne gubi vreme sa tim nego primeni resenje koje je pouzdano... i cak jeftinije nego da sve iz pocetka postavljas... malo je toga sto vec nije napravljeno ostalo... a ovo emuliranje moze da se skrene samo tako, malo elektronike, skines signal sa dizne, prebacis preko solid state relea, napajas sa naponom koji odredis preko osiguraca koji odredis i nove dizne slusaju paralelno kao i originalni set... prosto je to, u stvari komp plina isto to i radi, on sa ecu jedinice dobija informaciju...

Ne kosta me nista da probam,a i uvek ce imati probni period u mestu :)
calibrica je napisao:
speedy, mani se corava posla. Ako si imalo upucen u tematiku, znas da je to nemoguce.

Ako vec hoces da probas, nosi slem sa vizirom dok vozis auto i drzi PP aparat pri ruci :P


cali ne lupaj,opel je to :ludilo: :ludilo:

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 27 Apr 2014 04:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2012 00:36
Postovi: 525
Lokacija: Ribari
Ime: Ivca
Opel: Vectra B Z18XE
Super je ideja! Znam za coveka koji je to vec uradio. Dakle, izbacuje se gasni ECU i benzinski ECU kontrolise gasne dizne. Naponi su isti - 12V.
Odmah da ti kazem da ce za to da ti budu potrebne veoma brze gasne dizne a bice potrebno eksperimentisanje sa pritiscima gasa na isparivacu ili eksperimentisanje sa raznim isparivacima.

_________________
O P E L


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 27 Apr 2014 12:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
@Vectra, jel' znas slucajno i kako je uspeo da prodje atest kod ovih is amss..?

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 27 Apr 2014 16:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2012 00:36
Postovi: 525
Lokacija: Ribari
Ime: Ivca
Opel: Vectra B Z18XE
@clubcalibraserbia, ne vidim da je speedy pomenuo atest. speedy je postavio tehnicka pitanja i dobija odgovore na ista. Ali, da ti odgovorim na pitanje: znam i to ;)

_________________
O P E L


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 27 Apr 2014 18:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
a znanje je moc druze!

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 28 Apr 2014 00:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Imam tek reatestiran plin koji vazi 5 godina,tako da objasni mi ko ce od ovih bajbana da zna kakav je to plinski uredjaj? uostalom recicu da je sekvent ako pocne da zakera a njemu u saobracajnoj nigde ne pise dal je sekvent ili obincan

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 28 Apr 2014 19:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
jasno, ma opusteno druze... samo lagano... i pun gas, sto rece neko ;)

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prepravka plina
PostPoslato: 28 Apr 2014 19:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
Nemoguća misija 6

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs