Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 07:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Lovato easy fast mapiranje
PostPoslato: 26 Mar 2014 23:20 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 09 Dec 2012 19:19
Postovi: 27
Lokacija: Subotica
Ime: Igor
Opel: Astra h 1.6 twinport
Postovanje clanovima foruma, temu otvaram vise iz radoznalosti nego sto imam problem, usput mozda nesto i da naucim...
Dakle doticni uredjaj iz naslova (lovato easy fast) ugradjen 2010 godine na Z16XEP motor.
Auto je u mom posedu oko godinu i po dana i za to vreme nemam gotovo nikakvih problema.
Jedina zamerka je bila da kod ostrijeg kretanja od nule kao da na momenat izgubi snagu. Po ocitavanju mape i pritiska na isparivacu shvatio sam da mu na momenat ponestane gasa.
Vrednost pritiska na isparivacu je bila 0.96Bar a koeficienti u tabeli mape su pocinjali od 198 na leru pa do 212 u istom redu na 6500 o/min.
Korigovao sam pritisak odvrtanjem srafa na isparivacu (isparivac je lovato) na vrednost 1.13 Bar i posle autokalibracije i promene parametara u drugoj koloni na vise, jer sam u toku probne voznje video da je tamo vece odstupanje u vremenima otvaranja benziskih dizni.
Slika mape u radu na benzin:
Slika

Slika mape u radu na gas:
Slika

Slika sa kartice senzori:
Slika

Slike sa kartice podesavanja:
Slika

Zanima me da se prokomentarise mapa i pritisak, temperaturne korekcije u podesavanjima i da li da se potrudim da zakacim lamda sonde postojece od auta na komp lpg-a i da li ce to imati nekog efekta?

Hteo sam da uploadujem .txt fajl koji softver snima parametre od nekoliko minuta u toku voznje po gradu ali nisam nasao nacina kako to da uradim na ovom sajtu.

Hvala unapred :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs