Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 03:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Kadett 1.3 plin - teško prvo paljenje
PostPoslato: 19 Jan 2014 01:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jan 2014 11:43
Postovi: 7
Lokacija: Kragujevac
Ime: mikuža
Opel: Opel Corsa C 1.2
U pitanju je Opel Kadett 1.3 60ks, karburator. Na satu ima nešto ispod 300 000 km. Plin ima više od deceniju, isto toliko nije sipan benzin. Nikada, baš nikada nisam imao problem sa automobilom, paljenjem, radom motora. Na plinu je uvek palio na dvocifrenim minusima. Uvek sam ja pomogao drugima da upale preko kablova, nikada meni nije bila potrebna pomoć oko paljenja.
Problem je startovanje ujutru. Verglam po nekoliko minuta i ništa se ne dešava, nijedan znak da će da upali. Onda istrošim akumulator i upalim ga na gurku, odmah upali, posle dva metra. Kada imam sreće da upali posle dugog verglanja, obično se to dešava tako da motor upali i odmah se ugasi. Onda verglam još malo i upali i prvih par secundi teško prima gas. Posle par secundi se rad motora stabilizuje.

Ako ga ugasim odmah i probam da upalim, startovaće bez problema. Samo prvo paljenje je gotovo nemoguće. Kasnije u toku dana, posle 4-5-6 sati mirovanja, takođe upali bez problema. Kada je vruć, onda pali na pola ključa, ovako:



Problem se, koliko se sećam, javio posle reatesta pre par meseci. Radio sam reatest kod očevog prijatelja koji nije naplatio ništa. Oko nove godine sam otišao kod njega da pogleda u čemu je problem i kaže da su mesta nekih dveju cevki bile obrnute i da el-magnetni ventil nema u sebi zeger-filter. Vratio je cevke kako treba, a zeger filter nema već godinama. Problem nije rešen. S obzirom da je radio besplatno i očev je prijatelj, molim vas da me ne usmeravate savetima da idem njemu dok ne reši problem. Ne želim da se raspravljam sa čovekom. Voleo bih to uz vašu pomoć da rešim.

Uređaj je neki na ''V'' valjda, nisam ni ja siguran. Sutra mogu da vam postavim slike. Ugrađen je pre 6 godina i do sada prešao oko 60 000 km. Nije servisiran uredjaj. Moram da napomenem da je nešto dirano oko razvodnika paljenja, vrteno je tu nešto u krug laički, ništa me ne pitajte, nisam ja kriv. Auto je ranije palio odlično, vukao je sasvim solidno za svoju snagu i starost. Sada na istim putevima je potreban niži stepen prenosa da bih izašao. Auto je ''mrtav''.
Molim vas za savete. Prvo bih sredio to paljenje,zatim bih naštelovao plin kako treba, jer je to nešto laikči štelovano, opet bez mog znanja, pa bih sredio to oko razvodnika. Ukoliko poznajete nekog dobrog servisera za plin u Kragujevcu, slobodno preporučite. Ukoliko neko zna sve ovo da sredi i našteluje plin na maksimalnu iskorišćenost uz minimalnu potrošnju, a radi za pljesku i Schweppes, stižem hahaha

Svaki savet je dobrodošao.
Hvala, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Kadett 1.3 plin - teško prvo paljenje
PostPoslato: 19 Jan 2014 14:20 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
prvo da ti stroboskopskom lampom nasteluju razvodnik, ako se za milimetar pomeri pogresno onda ce tesko da pali.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs