Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 29 Nov 2013 17:58 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
Bio na nekoliko mesta. U lokalnom amss me zamolili da dodjem ponovo jer je bila nevidjena guzva, ali stvarno, ko da dzabe dele nesto. Na ostalim mestima odgovor isti: kod motora sa multipoint ubrizgavanjem za prvi atest moguc jedino sekvent sistem. Znaci bez obzira na godiste, tip usisne grane, bez obzira na sve. I dalje mislim da lazu, da moze lambda sistem sto je ovde pominjan. Moze li neko da se raspita jos negde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 06 Jan 2014 21:11 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
Opet sam istrazivao. Bio ponovo u amss i dobio odgovor da mogu u auto da ugradim venturi sistem ali da mora da ima lambda kontrol sistem da bi prosao prvi atest.
Nasao i dokument u kome stoji sledece kao deo:


5.2. Ispunjenost uslova u pogledu usaglašenosti uredaja i opreme sa nacinom pripreme gorive smeše i tehnickog
izvodenja ugradnje

5.4.1. Ispunjenost uslova u pogledu usaglašenosti uredaja i opreme sa nacinom pripreme gorive smeše

Ispunjenost uslova u pogledu usaglašenosti uredaja i opreme sa nacinom pripreme gorive smeše podrazumeva proveru
usaglašenosti gasne opreme sa nacinom pripreme gorive smeše.
Uredaji i oprema moraju biti ugradeni u skladu sa uputstvom za montažu proizvodaca uredaja i opreme za pogon vozila
na TNG, a ukoliko takvo uputstvo ne postoji, minimalni uslovi usaglašenosti su:
1) uredaji i oprema sa vakuum sistemom regulacije mogu se primeniti samo na usisnim karburatorskim motorima i
2) motori sa plasticnom usisnom granom i motori sa MPI sistemom kod vozila proizvedenih posle 01.01.2001. godine
moraju imati opremu sa sekvencijalnim ubrizgavanjem TNG-a.



Da li ovo potkrepljuje iznad napisano sto su mi rekli u amss? Ne znam da li da im verujem i sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 04 Feb 2014 12:28 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
Moze li tocak boca u Calibru jer je benzinski rezervoar ispod prostora gde stoji rezervni tocak? Ima li neko informaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 04 Feb 2014 14:00 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2012 12:31
Postovi: 123
Lokacija: Aleksinac
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.6icat
Ne moze,po pravilniku abs rezevoar za gas ne moze da bude iznad rezervaora za gorivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 04 Feb 2014 18:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
samo ako je reatest na postojeću bocu,ako menjaš bocu neće moći...

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 04 Feb 2014 18:52 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
boris77 je napisao:
samo ako je reatest na postojeću bocu,ako menjaš bocu neće moći...



Prvi atest je u pitanju. A na sta se odnosi ovo iz pravilnika amss sa pocetka teme: 2. toroidni rezervoari: voditi racuna o uskladjenosti dimenzija rezervoara i prostora za smeštaj rez.tocka; ventilaciono crevo mora da izadje u spoljni prostor ispod poda; kada se rezervoar benzina nalazi ispod rezervoara TNG-a dozvoljeno je minimalno spuštanje rezervoara benzina od 10 mm; prostor multiventila vazdušno mora biti u vezi samo sa spoljnom atmosferom; ? Jel to znaci da moze ili ne moze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 04 Feb 2014 19:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
ne

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 04 Feb 2014 23:58 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
Znaci moram da skidam novu tocak bocu i da kupujem novu cilindricnu. :banghead: :banghead: :banghead:
Mogu li da namontiram malu cilindar bocu kao Cwile sto je uradio u onaj desni zadzepak? Moze li da bude multiventil okrenut ovako na prednju stranu? Ili da je namontiram sa onom manjom kolevkom (da ne bih busio zadnje koseve za satelite) iza zadnjeg sedista desno pa da posle atesta prebacim ovako zbog mesta?

Slika

Procitah da moze uz zadnji vezni lim ali na 100mm od njega:
- Ucvršcenje boce u prtljažnom prostoru:
1. cilindricni rezervoari se ucvršcuju pomocu odgovarajucih nosaca i steznih traka (shodno tabeli 1.); izolacija metalnih kontakata rezervoara sa drugim elementima; nosaci se ucvršcuju za karoseriju zavrtanjskim vezama; minimalno rastojanje
najisturenijeg dela rezervoara sa multiventilom od zadnjeg kraja vozila (zadnji vezni lim) je 100 mm; rezervoar se uzdužno postavlja na poseban nosac u vidu rama sa prednjim i zadnjim ispustima u smislu granicnika za rezervoar (granicnici treba da obuhvate rezervoar minimalno 30mm).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 05 Feb 2014 18:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
mora biti na teleskopima ili kolevci,multiventil mora biti ka nazadi i nesme kutija biti bliza od 10 cm od veznog lima. Oduska mora ići u patos, nikako iznad auspuha i nakako u gredu (moraju se oduske videti iz kanala). ovako prolazis sigurno,e sad mozda moze i drugacije ,ali to zavisi od kontrolora. posle atesta okreći kako hoćeš,možeš i toro staviti...

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 05 Feb 2014 19:19 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
ali kod calibre rezervoar nije ispod mesta za rezervni tocak, sto bi smetalo to kod calibre ?

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 05 Feb 2014 20:10 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
Jeste ispod Aco. Izgleda da nisi skoro bio ispod svog auta pa si zaboravio. :D

Kako pravilno treba da izgleda kolevka za malu cilindar bocu?

boris77 je napisao:
mora biti na teleskopima ili kolevci,multiventil mora biti ka nazadi i nesme kutija biti bliza od 10 cm od veznog lima. Oduska mora ići u patos, nikako iznad auspuha i nakako u gredu (moraju se oduske videti iz kanala). ovako prolazis sigurno,e sad mozda moze i drugacije ,ali to zavisi od kontrolora. posle atesta okreći kako hoćeš,možeš i toro staviti...

Poslusacu savet, prodjem atest pa cu onda da cusnem onako kao Cwile na slici da ne smeta. Ustvari, jedno mora da smeta, ili rezervni tocak ili boca, bolje nek stoji boca onako, nekako mi se cini da ce imati vise mesta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 05 Feb 2014 21:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Tacno, ja skroz pobrkao

Slika

skoro sam na astri sedanu postavljao bocu u tocak i njoj nije rezervoar ispod, pa mi ostala slika u glavi :banghead:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 06 Feb 2014 21:30 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
http://www.unionkaric.rs/dodatna_auto_g ... rijal.html
a možeš nešto i sam sklepati.

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 17 Feb 2014 12:13 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 10:37
Postovi: 96
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dobrivoj
Opel: Opel Kadett 1.3 stojdza karb
Meni je danas istekla registracija automobila, imam gasni uredjaj u autu ali nemam nikakve papire od TNG-a.U saobracajnoj imam upisan podatak da je vozilo na benzin-tng.Da li ja moram ponovo komplet da ugradjujem plin na mom Kadett-u ili je dovoljno da zamenim isparivac i bocu i tako odradim atest uredjaja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 17 Feb 2014 13:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ne znam kako je u zrenjaninu ali moj burazer isto nije imao papire pa je u bgdu u ljermontovoj popunio zahtev za izdavanje papira o poreklu plina i gde je radjen atest i platio 1000 dinara. posle mozda dve nedelje je dobio fotokopiju papira. ispostavilo se da mu atest vazi jos tri meseca pa ce pokusati da registruje s tim papirom a bez vadjenja novog atesta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 21 Feb 2014 11:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
u sup,platiš taksu 560.00 i nađu u predmetu uverenje i izdaju ti kopiju. Nakon toga kod majstora da proveri broj boce i rok trajanja....ko se bavi sa tim zna šta treba uraditi

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 22 Feb 2014 02:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2012 17:02
Postovi: 668
Lokacija: uzice ,sevojno
Ime: miroslav
Opel: rekord e 1.8s astra f 1.4nv
E tako ja nisam mogao.napusili me ko dzkelu.iz amss kazu traziwda ti izdaju kopiju iz supa,oni to rade,nemoze drugacije,a sup kaze ne to nesme da se radi.da se traze i izdaju
kopije i uverenja,te bla,bla.mecku Rodio dok sam sa mas.instituta nabavio duplikat uverenja, 2000 din.

_________________
bar nedeljom budi kuciiiiiii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 22 Feb 2014 10:23 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
moj brat preko ljermontove izvadio za 1000 din kopiju i pre neki dan registrovao jugica, iako mu atest istice za tri meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 22 Feb 2014 15:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
palamander je napisao:
E tako ja nisam mogao.napusili me ko dzkelu.iz amss kazu traziwda ti izdaju kopiju iz supa,oni to rade,nemoze drugacije,a sup kaze ne to nesme da se radi.da se traze i izdaju
kopije i uverenja,te bla,bla.mecku Rodio dok sam sa mas.instituta nabavio duplikat uverenja, 2000 din.


Mrzi ih da traže,tako su bili i kod nas počeli,ali su popustili.To je problem cele nacije,neznamo naša prava bilo u supu,u opštini,u domovima zdravlja...a mi ćutimo da ih ne naljutimo,kao trebaće nam nekad... Treba bandu napušiti svaki put. :seci:

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 26 Feb 2014 12:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 10:37
Postovi: 96
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dobrivoj
Opel: Opel Kadett 1.3 stojdza karb
Meni je problem sto ne znam da li je TNG ikada atestiran na tom autu i gde je uradjen atest.Kada sam ga kupio u saobracajnoj je pisalo pogon na benzin-gas ali nemam nikakve papire od TNG uredjaja.Prosle godine kada sam ga registrovao lik iz agencije mi je rekao da je proverio preko veze i da je uredjaj atestiran ali je zaboravio dokle, i na kontu toga je upisano u saobracajnoj ponovo benzin-gas.Naravno ja sam auto registrovao mesec dana pre nego sto su ovi nasi "divni" ljudi na vlasti poceli da primenjuju zakon o reatestu.Oticicu do zrenjaninskog SUP-a pa cu da oprobam srecu, malo me vadi to sto mi otac penzionisani inspektor kriminalisticke tehnike u zrenjaninskom SUP-u tako da cu videti neke veze da povucem ako negde zapne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 19 Mar 2014 22:40 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
ABS izdaje papir-potvrdu o atestu u vidu debelog lista tipa karton A4 formata, uz obavezu da se isti ima u automobilu uvek. Pa pre je bio onaj mali kartoncic i mogao da stoji sa dokumentima, gde da stavim kartoncinu A4 formata bez da se savije zbog onih kao holograma, na kojoj bi to lokaciji mogao da stoji bas me zanima. Uzimaju 3000+ dinara, za te pare su mogli da stampaju nesto tipa saobracajne dozvole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 20 Mar 2014 21:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
ako ćemo po pravilu.potvrda je samolepljiva,tj u donjem ćošku imaš nalepnicu sa svi potrebnim podacima o uređaju i to bi trebalo biti zalepljeno na stub vrata ili neko slično dostupno mesto..,ali nije preporučljivo jel postoji mogućnost brisanja

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 26 Mar 2014 13:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 10:37
Postovi: 96
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Dobrivoj
Opel: Opel Kadett 1.3 stojdza karb
Uspeo sam da nabavim uverenje o atestu plinskog uredjaja u zrenjaniskom SUP-u, traje do 17-og juna, danas idem da registrujem auto.Jedini problem je sto je proslo vise od mesec dana od isteka registracije tako da ce me registracija kostati 14800 zbog odjave auta umesto 10800 din.Da li posle 17-og juna moram da radim reatest plinskog uredjaja ili vazi sa registracijom zajedno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 26 Mar 2014 20:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
posle 17 bi trebao raditi periodični,jer posle tog datuma si tehnički neispravan...e sad..

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za gas
PostPoslato: 19 Dec 2014 13:54 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Da ne otvaram novu temu. Imam pitanje u vezi periodicnog pregleda na 5 godina - tzv reatest. Zvao sam AMSS i ona mi rece samo prethodno uverenje i saobracajnu da ponesem.

Mislim koja je procedura tog reatesta? Ja cu da odem tamo i oni ce da konstatuju da je od dana ugradnje i prethodnog atesta situacija i sastav komponenti ostao nepromenjen i to je to?

I naravno dam lopovima 5500 din :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs