Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 11:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Potrebna pomoc za flesh-ovanje Stag 300 za 2.5 V6 motor
PostPoslato: 18 Jul 2013 22:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012 18:27
Postovi: 33
Lokacija: Zajecar
Ime: Mirko
Opel: Omega 2.5 V6
Pozdrav opelasi, potrebna mi je pomoc u vezi sa Stag 300 kompjuterom za plin na Omegi B 2,5 V6. Naime, problem je sa njegovim mikrokontrolerom Atmega64- 16AU, koji je otkazao u radu, i skroz mi je onesposobio sekvent plin (radi samo na benzin trenutno). Nakon ispitivanja elektronicara, koji je utvrdio da je taj glavni Atmega mikrokontroler crkao, nabavio sam novi isti takav, koji je prelemljen na Stag-ovoj ploci, ali mu je potrebno flesh-ovanje, odnosno programiranje istim sadrzajem kao sto je na starom kontroleru koji je otkazao. Posto sa starog nikako ne moze da se izvuku informacije koje je sadrzao i snime na novi, potreban mi je bilo koji ispravan Stag 300, ali iskljucivo za sestake, sa koga bi se izvukle informacije i prekopirale na novi koji je ugradjen kao "prazan".
Da li neko od vas poseduje doticni "sadrzaj" tog Atmega64-16AU mikrokontrolera, ili poseduje/zna nekog sa istim Stag 300 kompjuterom za sestaka, sa koga bih mogao da "pozajmim" sadrzaj samo u svrhu jednokratnog kopiranja na moj novi?
Za 4 i 8 cilindra verzije imam vec nabavljen firmware, koji mi nista ne znaci, jer se razlikuje za sestake, a niko u mojoj okolini (Zajecar- Nis) nije uspeo da mi nadje za sestaka.

P.S Borani, Negotinci, pa i neki dalji sugradjani, javite se ako imate bilo kakvu informaciju ili resenje ovog problema.

Pozdrav svima :ilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc za flesh-ovanje Stag 300 za 2.5 V6 motor
PostPoslato: 21 Jul 2013 09:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Apr 2011 06:59
Postovi: 256
Lokacija: Prokuplje Niš Podgorica
Ime: M!lan
Opel: Zafira A 1.8 Comfort 2001. TNG
Kako se čita - upisuje FW?
Raspitaću ti se sutra da li ima šanse da se nadje polovan za V6 i eventualna opcija za FW.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc za flesh-ovanje Stag 300 za 2.5 V6 motor
PostPoslato: 21 Jul 2013 18:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012 18:27
Postovi: 33
Lokacija: Zajecar
Ime: Mirko
Opel: Omega 2.5 V6
Preko PonyProg programera se sve to cacka, cita i upisuje na novi mikrokontroler: http://www.lancos.com/prog.html
Problem je u tome kad se poveze Stag 300 s mojim originalnim Atmega64 kontrolerom, uopste ne mogu da se iscitaju kodovi sa njega, da bi se sacuvali i paste-ovali na novi mikrokontroler. To je i logicno s obzirom da vazi za neispravan. Poenta je naci ispravan Stag 300- 6, sa koga bi iscitavanje uspelo.
Mada sam juce otisao u Knjazevac gde su moj Stag prikacili sa prelemljenim novim praznim Atmega64 kontrolerom, i nije davao nikakve znake konekcije (ne znam da li je to normalno s obzirom da je prazan, ili je jos nesto tu neispravno i nema mu spasa). Nista nisam mogao da uradim, a neki drugi Stag 300 za V6 je redji nego nilski konj u Moravi.
Probao sam danas od komsije koji je uvezao neki krs od Alfa Romeo koji je izgoreo u pozaru, da uzmem samo sekvent komp za sestaka (neki BSI, vidi se da je malo osmudjen u pozaru, ali deluje citavo i isti mu je raspored pinova), i kad sam ga povezao na ostatak moje Stag 300 instalacije, pojavila se zelena dioda na prekidacu u kabini, i pistao je sve vreme dok ga nisam otkacio sa dzeka, a auto pritom nije hteo uopste da upali s njim. Pretpostavljam da i ako je ispravan, treba da se nesto prepravlja na mojoj instalaciji, ili eventualno samo presteluje na kompu, da bi proradio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs