Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 16:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Vectra A
PostPoslato: 10 Jun 2013 11:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Jun 2013 17:59
Postovi: 2
Lokacija: Vrsav
Ime: Slobodan
Opel: Vectra A 2.0 TNG-BENZIN
Auto jako slabo vuce na plinu,a ako ne daj Boze dam jaci gas pukne mi tj ispadne ona zastitna guma...Stvarno ne znam sta da radim...
Totalno je nebitno vreme,npr krenem ujutru na posao i posle nekih 5 km meni pukne to,izadjem,otvorim haubu,vratim gumu i nastavim da vozim...Trzne mi par puta kad npr prelazim preko lezeceg policajca,pa iz npr trece u drugu prebacim i kad prodjem policajca i dam gas on trzne...kad da se zagusi. Stvarno je iritantno,a inace skoro sam menjao bocu,ventile i ostalo zbog atesta.
Desava se i kad je toplo,i kad je malo hladnije npr ujutru u 6 i popodne u 2 kad krenem kuci...
Na benzin radi savrseno...pooomoc!

Ovo sam kopirao iz predstavljanja,i da dodam da evo 2-3 dana mi nije pucala ona zastitna guma,ali sam vozio krajnje smireno,znaci bukvalno gas sam jedva pipao,Auto je mnogo lenj,npr od 0 do 100 mi treba bukvalno 40 sekundi da bi sve funkcionisalo ok. U preticanje ne smem da krenem ako vec nisam npr na nekih 100-110 km/h a auto koji obilazim na 80 km/h,jaci gas dovodi do pucanja te zastitne gume(ne znam strucni naziv)...
I da jos jedan detalj...Npr dam gas i vidim pali se crveno na semaforu,izbacim ga iz brzine,pustim gas ali on i dalje drzi gas. Kao da se naguta plina.
Opisujem sve ovako slikovito,posto ne znam strucne nazive,a pocinje da me hvata panika kad cujem za majstore...250 sam pukao na atest i zamenu delova sada...Hvala na pomoci unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 10 Jun 2013 11:30 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Pa ako detonira i puca,moze biti da je nesto oko struje (svecice,kapa,kablovi) To mora biti perfektno da bi auto iole radio dobro na LPG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 05 Dec 2013 20:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Nov 2013 17:27
Postovi: 12
Lokacija: Obrenovac
Ime: Nikola
Opel: Vectra 2.0i 8V
to se desava i kod mene..ja sam i svecice i kablove i kapu i ruku zamenio sve novo..evo i dalje trza i ima detonaciju ali ne toliko cesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 06 Dec 2013 00:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
nije ti dobar odnos gas-vazduh zato ti ostaje ler gore.
ili imas visak gasa ili vazduha,zato ti se i javljaju detonacije. verovatno imas visak vazduha,a manjak plina,ako se uzme u obzir da ti auto lose ide.

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 06 Dec 2013 09:19 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Jul 2012 16:15
Postovi: 715
Lokacija: Cacak
Ime: J.Lisica
Opel: Corsa B
Moguce da se radi i o visku plina. Najverovatnije nije nastelovano kako treba na isparivacu a manje je verovatno da neki ventil ne zatvara dobro ali za svaki slucaj prekontrolisi kompresiju motora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 06 Dec 2013 17:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2012 17:02
Postovi: 668
Lokacija: uzice ,sevojno
Ime: miroslav
Opel: rekord e 1.8s astra f 1.4nv
verovatno ti nesta nije u redu na autu pa te to zeza :D paljenje je prerano pa onda ne stigne ventil da zatvori pa detonira usis.proveri i zupcasti da nije olabavljen,ili ne do bog da noje uzupcen dobro (onda bas cesto detonira)
EDIT ovo sam naskrabo pre nego li samprocito tvoj ceo problem,samo ti je do paljenja i smese.cim na benzin sljaka ko zrno.ps. mene hvata panika od zubara :seci:

_________________
bar nedeljom budi kuciiiiiii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 21 Apr 2014 23:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Apr 2014 23:16
Postovi: 3
Lokacija: batajnica
Ime: Vladimir
Opel: Vectra a c20ne
Drugari, ja imam slican problem u pitanju je vectra a 90' godiste c20ne i uzeo sam je pre mesec dana otprilike, motor ne duva ne trza ne trosi ulje prresla je pravih 252000 imam urednu dokumentaciju o odrzavanju od kad je u Srbiji sa 90 000km od prvih vlasnika ovde sam uzeo kod njih je od 00' god. , znaci nije arcena posto su stariji ljudi,a odrzavana je zato sam uzeo...imao sam dve vectre i znam kako ovaj motor mora da ide, moj jednostavno ne ide tako ne vuce kako treba uopste mi nije jasan,nema ni jedan problem u radu koji bi ukazivao na neki problem koji uzrokuje to, isto vuce i na benzinu i na plinu razvuce 160km/h nisam hteo vise moze osecam ali nema potrebe da babu toliko gazim :D jednostavno joj treba da se zaleti? Da li se neko susrecao sa takvim problemom?

Znam da nema veze sa plinom ali da ne otvaram novu temu za jedno pitanje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 21 Apr 2014 23:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
srecom je to 8v masina... meni je to unakazilo na 16v masini sistem za usis [dobio sam ga sa kolima, slabiji isparivac nego sto bi smelo], razletelo sfi kutiju, pokvarilo protokomer... ako nije sekvent gas u pitanju... isparivac moze takodje da se pokvari i da stalno pusta gas i dok je na benzinu i kad nije... to pravi totalno pogresnu smesu i zato motor ne radi kako treba, ako je preslab isparivac menjaj ga, svakako idi u servis da ti povezu na komp sa onim sondama, jedino tako mozes da znas sta izlazi iz auspuha, tj kako radi ceo sistem... mislim da je oko 1000din provera i stelovanje obicnog plinskog sistema, sekvent nesto skuplji...

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 22 Apr 2014 19:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Apr 2014 23:16
Postovi: 3
Lokacija: batajnica
Ime: Vladimir
Opel: Vectra a c20ne
ma obican je druze...oticicu, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 30 Apr 2014 15:02 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
zile_veca je napisao:
ma obican je druze...oticicu, hvala


Zile, sta si uradio sa plinom, kako sada auto ide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra A
PostPoslato: 30 Apr 2014 16:27 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Idi do Dančule, on će ti naštelovati taj auto da ide kao ruska raketa. :D

Kada puca na auspuhu, siromašna je smeša. treba da se našteluje, ali pošto je venturi u pitanju ne može se štelovati plin na ceo opseg rada motora ( kao što sekvent radi ) nego samo u jednoj tački opsega, zato to nikad ne može biti savršeno naštelovano.

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs