Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 19:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 24 Sep 2012 22:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Avg 2012 16:48
Postovi: 32
Lokacija: beograd
Ime: ljuba
Opel: astra g 1998 1.6 16v
imam sekvent plin pa mi nesto sumljivo dali je moguce da trosi i plin i benzin istovremeno posto samo palim kola na benzin a brzo mi pada skazaljka za benzin pa mi tu nesto smrducka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 25 Sep 2012 03:14 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
ne verujem da trosi istovremeno i jedni i drugo, cisto sumnjam da bi imao dobar rad motora jer motor nne trpi to, trokirao bi sigurno. kad upalis auto, auto radi nekoliko minuta ne plin dok ne dostigne odredjenu temeraturu da moze da prebaci na plin, tako da sammim tim trosi gorivo dok ne prebaci. inace, te kazaljek kod opela su cudne dosta i mene to nervira pa kad si na granici da se upali lampica za gorivo, jedan period ima da varira, cas ce biti upaljena, cas ugasena dok ne potrosi odredjenu kolicinu sa kojom ce samo da svetli :) ili ako si na rezervi, nekad ce kazaljak da bude u visem, a nekad u nizem polozaju. pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 25 Sep 2012 09:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Avg 2012 16:48
Postovi: 32
Lokacija: beograd
Ime: ljuba
Opel: astra g 1998 1.6 16v
hvala lepo.znaci da nejasem majstora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 25 Sep 2012 23:01 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
pa nemas potrebe :) kad iostanes pri kraju sa gorivo u rezervoaru, pumpa ima drugaciji zvuk kad das kontakt, onda trci na pupu, ali najbolje je da se to desava, samo sto je problem u kvalitetu nnaseg goriva pa se ne preporucuje ni da imas veliku kolicinu jer ono kao da vetri, bolje je da se istrosi odredjena kolicina pa da dolijes novo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 25 Sep 2012 23:33 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
moracu da iz licnog iskustva razbijem vase teorije :dedica: auto moze da istovremeno trosi i plin i benzin,ali u tom slucaju zesce trokira,a u koliko ti auto radi lepo i na plinu i na beznzinu,onda bolje proveri da ti negde ne curi benzin,da nije neko gumeno crevo osteceno,ili probijeno ono metalno ( bakarno ) ispod auta.kad sam kupio moju vecu,imala je multi point ili mono point,kako li ga vec zovu plin,i nije radila na plin.kad sam je oterao majstoru,rekao mi je da moj motor trazi sekvent,da taj plin nije za nju,da je detonirala i razbila usisno crevo sa tim plinom.kompletnu plinsku prednjicu sam zamenio sa sekvent prednjicom,zamenio usisno crevo,ali mu je ostala od starog plina boca,bakarne cevi i onaj ventil sa filterom.nakon ugradnje,veca je radila super,ali je ubrzo pocela da trokira,i kada sam reklamirao,ustanovljeno je da je crko taj stari ventil,pa smo ga zamenili i sad je sve ok.dok je bila u problemu,testirao sam je tako sto sam zatvorio ventil na boci,da plin ne ide prema autu,i bilo je,kad zatvorim plin na boci,auto je radio lepo na benzinu,cim se otvori ventil,on je trokirao.da jos napomenem,trokirao je samo kad upali i dok ne prebaci na plin,posle je sve bilo ok.

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 00:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
pa si lepo procitao sta sam ja napisao, video bi: " cisto sumnjam da bi imao dobar rad motora jer motor nne trpi to, trokirao bi sigurno " :seci: :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 01:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
VladaBoss je napisao:
pa si lepo procitao sta sam ja napisao, video bi: " cisto sumnjam da bi imao dobar rad motora jer motor nne trpi to, trokirao bi sigurno " :seci: :) :) :)

jbg,promaklo mi :seci: :banghead: :ludilo:

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 02:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Ajd i ja da razbijem vase teorije,..iz naravno, licnog iskustva, da vozilo moze raditi na benzinu, a da na kontrolnom prekidacu za plin, gori lampica koja oznacava da je plin u upotrebi! ;)

..tj, da plinski ecu nije prebacio na plin, ali je upalio indikaciju kao da jeste. ;)

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 02:47 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 17 Feb 2012 03:26
Postovi: 415
Lokacija: Leskovac
Ime: Aleksandar
Opel: VECTRA A 2000 16v
Naravno da kombinuje i plin i benzin , samo sto to vecina ne zna
naime , kada se auto vozi na plin pa se malo vise forsira , normalno je da pritisak u sekvent plinskom sistemu opada , u tom slucaju plinski ECU gasi plinske dizne jednu po jednu i ukljucuje benzinske kako auto nebu gubio performanse , ta se desava kada je mali pritisak u sekvent sistemu , kada ponestaje plina , ili kada je jednostavno ugradjen plinski uredjaj slab za taj motor i pri vecim zahtevima ne moze da ishrani motor.
sve zavisi o kom se plinskom uredjaju govori , vecina uredjaja kada pocne da se potpomaze benziskim diznama obavesti vozaca ili svetlosnim ili zvucnim signalima , na taj nacin sto recimo AC STAG pocinje da pisti i pocne lampica za signalizaciju rada na plin pocinje da treperi , dok u rezimu kad je sve ok u radu na TNG neprestano svetli , problem se moze resiti podizanjem pritiska na isparivacu , stelovanjem programa plinskog ECU_a da na padove pritika plina bude tolerantniji i na kraju ako je uredjaj podosta star , kalibrisanjem ili zamenom plinskih dizni. i da ne zaboravim da napomenem da svi sekventi startuju na benzin sem ako ne startujes motor direktno na plin , i to radi na benzin do odredjene temperature motora , koja se takodje steluje odredjenom diagnostickom opremom u plinskoj ECU jedinici


opet kazem sve zavisi koji je plinski uredjaj u pitanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 15:45 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
vektor je napisao:
VladaBoss je napisao:
pa si lepo procitao sta sam ja napisao, video bi: " cisto sumnjam da bi imao dobar rad motora jer motor nne trpi to, trokirao bi sigurno " :seci: :) :) :)

jbg,promaklo mi :seci: :banghead: :ludilo:

:p :p :p :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 16:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Citiraj:
AC STAG pocinje da pisti i pocne lampica za signalizaciju rada na plin pocinje da treperi

Samo da dodam, da ovakvo ponasanje Stag uredjaja iskljucivo znaci da je usled pada pritiska u plinskom sistemu, rad motora vracen na benzin,...i nece se ponovo prebaciti na plin dok se ne ugasi i ponovo startuje motor. ;)

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 16:36 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
evo i ja da dodam nesto.

prvo nije navedeno koji je gasni sistem u pitanju.
drugo,bez kacenja laptopa na kompjuter i pracenje parametra dok motor radi,kao i u voznji,sto se tice rada auta na plin,ukljucivanje pojedinih cilindra na benzin pod opterecenjem,ovako napamet mozemo da pricamo i na pet strane.
trece,ako je sve ok,proveri benzinske dizne da ne cure i to je to.

ukljucivanje pojedinih cilindara na benzin pod opterecenjem kada pada pritisak moze da se nasteluje.
takodje,ubrzano teperenje zute lampice kod ac znaci pad pritiska ili da je sistem vracen na benzin zbog neke greske ako je ta opcija cekirana posle odredjenog perioda u ms.

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 22:47 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
aj da i ja postavim pitanje.imam lovato sekvent,ugradjen u maju ove godine,kako da ga nastelujem da pali na plin po mojoj zelji? posto mi je majstor rekao da se moze nastelovati da pali svega 10 puta u slucaju nuzde,i da opet mora na reset i dijagnostiku?

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 23:15 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
meni auto pali na gorivo, samo sto je kod mene namesteno da na 1500obrtaja prebaci na plin, ne mora da dostigne odredjenu temperaturu, jedino je problem zimi kad to uradi, onda nece da radi kako treba, gusi se, tako da ja moram pre paljena da prebacim samo na benzin pa kad se zagreje onda sam vratim na plin. a svi su mi rekli majstori da moze 20ak puta da se upali direkt na plin, posle mora opet na stelovanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 23:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
ne znam sta ti imas ugradjeno,ali kad je sekvent u pitanju,prvi uslov za prebacivanje je temperatura reduktora.
ako taj prvi uslov nije postignut,mozes da places,grebes i molis,on nece prebaciti na plin a ni rucno neces moci ti da prebacis.
posle temperature kao prvi uslov,postoje i jos nekoliko uslova za prebacivanje,a to su: minimalni broj obrtaja za prebazivanje i vreme prebacivanje u sec.

ja sam cak probao da na stelujem temperaturu na 20c i ako mi dijagnostika na prvom paljenju pokaze n.pr 26c.
upalio sam motor i nije hteo da prebaci sve dok mu ja nisam zadao rucnu komandu.

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sekvent plin dali mmoze da trosi i benzin
PostPoslato: 26 Sep 2012 23:46 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
imam lovato sekvent....

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs