Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 15:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Vectra B , 1.8 16V 85KW Plin ? Da ili Ne ? SAVJET
PostPoslato: 02 Avg 2012 18:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2012 21:03
Postovi: 21
Lokacija: Podgorica
Ime: Beki
Opel: Vectra B 2.0 , 1.8 16v
Imam Opel-a 1996 godiste , GT , lijepo auto , meni drag :) , mijenjan motor (izgorio totalno) sa 2.0 a sad je na 1.8 16V(dobar motor sto jeste jeste ). Eco tec je i ovaj sad.
Potrosnja otvorene voznje 6.5 - 7l a gradske oko 11-12l moje voznje.Za otvorenu voznju mi i nije toliko problem , ali gradska voznja me KOLJE.
540 eura kosta plin i njegova ugradnja (imam popust od 60 eura tj 480 total ) sa garancijom od 20.000km ili 2 godine ... godisnje predjem u prosjeku 7.000-9.000 km ( 5.000 gradske i 2.000+Otvoreno)
Plin je "ONAJ SKUP" - DIZNE.... (Ukoliko grijesim pardon)
Za moje auto i moj dzep i sve ostalo sto trebam znati... STA DA RADIM ? Auto planiram da vozim jos 2-3 godine...
Pozdrav svima , imam opel-a i sredjavao sam neke sitnice za auto uz vasa upustva tako da sam odlucio da se pridruzim i potrazim savjet
Nadimak LUBENICA ? (UKOLIKO IMATE OSJECAJ DA VAM NESTO LUPA VEC NEDELJAMA U GEPEKU PROVJERITE DA LI IMATE LUBENICU U GEPEK JAO I KA - ZATO OVAJ NADIMAK :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B , 1.8 16V 85KW Plin ? Da ili Ne ? SAVJET
PostPoslato: 02 Avg 2012 19:09 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Nek' si ti nama živ i zdrav :)

Ovo "ONAJ SKUPI" verovatno znači sekventni sistem za plin, što je i poželjno za tvoj motor. Ne znam kakva je ta radionica koja ugrađuje plin, ali možeš očekivati 1-2L (maksimum) povećanje potrošnje... ali, kako je plin jeftiniji od benzina, isplati se. Koliko se isplati, sedi sam i izračunaj.

Pošto inače planiraš da voziš taj auto još 2-3 godine, taman ćeš ga lakše posle prodati sa ugrađenim plinom.... tako da moj glas ide za ugradnju TNG-a.

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B , 1.8 16V 85KW Plin ? Da ili Ne ? SAVJET
PostPoslato: 02 Avg 2012 20:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2012 21:03
Postovi: 21
Lokacija: Podgorica
Ime: Beki
Opel: Vectra B 2.0 , 1.8 16v
hvala... Lovato mi je ponudio i neki drugi(Ja mislim turski) .... Koji uzeti ? i ukoliko kupim drugo auto , mogu li ""IZVADITI-OSTAVITI"" Plin za drugog benzinca sa 4 klipa ? I da li uzeti veliku bocu onu kao bojler ? :) koliko litara je pozeljno a da ne skodi s tim da opel ima MNOGO GEPEK-a ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B , 1.8 16V 85KW Plin ? Da ili Ne ? SAVJET
PostPoslato: 02 Avg 2012 20:49 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Boca obavezno u rez tocak a rezervni se kupi onaj mali za nedaj boze.Od mnogo gepeka glava ne boli a te boce u gepeku sam se ja uvek bojao jer nedaj boze frontalnog udarca ne znam koji sraf bi zaustavio bocu koja je i bez plina teska ohoho a sa plinom jezivo,zato sam i zamenio u askoni za rez tocak jer su dosli klinci na zadnje sediste.imao sam askonu 1,8 i koja ima verovatno slican motor ako ne i isti kao tvoj i sa gasom ugradjenim 95 godine u kragujevcu jer u beogradu tada niko nije ugradjivao na indzeksn. dostava gasa je isla sa dve dizne u metalni usisnik nista glava na plasticno crevo, nista povratnik plamena nista od sto cuda koje su u medjuvremenu izmislili i isla je bozanstveno na gas.Motor sa 300000 km nije trosio ni kap ulja ali sam strogo sipao kastrol sintetiku.jednom menjao gumice ventila i dihtung glave i to je bilo to.Toplo savetujem gas na taj motor sa naglaskom da treba malo mesati voznju i na benzin povremeno jer dizne obavezno zapeku i posle zimi bude belaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B , 1.8 16V 85KW Plin ? Da ili Ne ? SAVJET
PostPoslato: 02 Avg 2012 21:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2012 21:03
Postovi: 21
Lokacija: Podgorica
Ime: Beki
Opel: Vectra B 2.0 , 1.8 16v
Da li si ti to imao taj drugi plin? "OBICNI" ? I kako ti je radio i potrosnja koliko ti je bila unutar i van grada ? i koliko litara ti je stajalo u rezervoar ? Hvala

(ovaj forum je stvarno vrh - ljudi stvarno pomazu :D :D :D :D :D )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B , 1.8 16V 85KW Plin ? Da ili Ne ? SAVJET
PostPoslato: 02 Avg 2012 22:09 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Pa glupo je da pricam o prvom sistemu tu sam imao saljlicu na protokomeru koju sam povlacio za gas a odpustao za benzin posle sam u ozbiljnom servisu sve to zamenio osim isparivaca koji je bio lovato i samo sam membrane promenio na njemu i bio je ok.Stavio plocu na usisno crevo,zamenio i stavio novo crevo i povratnik plamena.E onda su poceli problemi sa eksplozijama u filteru i to zanimljivo uvek kada ga je zena palila ali je manje gasa trosio.Za gas nisam nikada gledao potrosnju jer je ranije bio fraj i tesko je izracunati jer zavisi kako ga mesaju to normalan covek ne moze da svati.izbacio sam bocu od 80 l koja je bila dobra kad je u beogradu bilo gasa samo u ovci a stavio najvecu mogucu u rez tocak i ona je zapremala oko 30l a da sam skinuo sigurnosni ventil stajalo bi i vise.svi taksisti ga skidaju.Maksimalna brzina akone mi je na gas bila 190km\h isla je ko metak.Svi sada pricaju o sekventu mada ja nemogu da zamislim bolji sistem od onog koji sam imao al ajde mora neko i da se osisa.Svi su pricali mora drugaciji isparivac ako nije karburator a meni je i obican extra radio.\samo naci dobrog maistora a ne montazera koji distribuira uredjaje za gas a nezna ni svecicu da zameni bez interneta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs