Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 11:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 05 Jun 2013 23:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2010 20:53
Postovi: 2712
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: kadet e limo
Garaza: pogledaj
Ako joj je najveca potrosnja 6l znaci plina ce biti oko 7l ... sto znaci nece dati 900din nego 500din na 100 km, sto uopste nije sitna razlika

Ako je na otvorenom 4.3, plina ce biti max 5l, samim tim ne 650 nego 350din na 100km autoputa .... malo li je doci do na primer nisa za 900 din? :D :D a na benzin bi bilo 750 din vise :bekelji:

PS, ju jbt koliko malo trosi to g*v** :D

_________________
Samo najbrze je dovoljno brzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 00:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Citiraj:
,..sa malo predjenih kilometara,..

E, ovo je jedina stavka koja odredjuje isplativost ugradnje,..bilo to da je gradski ili auto za otvoreno.

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 08:17 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
pa sad sve zavisi koliko je to „malo predjenih km“. ako godisnje prelazis hiljadu km, onda se ne isplati ni da registrujes auto :) sa 7,8 hiljada km godisnje plin se isplati za 4 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 08:31 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
sve to stoji. Da je jeftinije, jeste i to daleko jeftinije nego voznja na benzin.

i onda se pojavi ovakav post, a to je samo jedan od gomile na forumu.
Perke je napisao:
meni se desi ovo naprimer kad upalim auto i otprilike kad prenoci i dugo stoji da se sve ohladi, i onda posto se ne prebaci odmah na plin jer nije postigao temperaturu ja ga normalno vozim na benzin i cim prebaci na plin,plinske dizne budu jos hladne a ja hvala bogu ga stisnem do panja i odjednom krene da blinka chek engine i auto sporo puni,kao da udje u neki safe mod :D i onda ugasim i upalim i onda lagano i cim malo duze odradi na plin posle puni kao lud :D ali to se samo desi kad cim prebaci na plin a ja ga gazim 1,2 do panja :D ovako nemam radi sve normalno,mada chek mi stalno gori


sta se tada desava sa ubrizgavanjem, ventilima, klipovima... i onda se razleti motor u tri qrca, na to niko ne gleda.

opet kazem da je realno stvarno jeftinija voznja na plin, ali budite realni pa recite da postoje posledice po motor.

Prosetajte do bilo koje masinske radionice, pa pogledajte zbog cega donose glave i blokove na obradu. To ne moze niko da opovrgne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 09:04 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
sto se tice toga da li je plin stetan ili ne, tu stvarno nisam kompetentan ;) glavni problem je sto nasi ljudi voze stare automobile, ne rade im redovne servise, a kad se pokvari onda kumimo majstora samo da ga osposobi da krene. a sve to zbog nedostatka para. u principu, nista nema dzabe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 09:10 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
to i jeste resenje :P

stariji motori, tj. starije konstrukcije bez brljave elektronike, karburator i venturi plin je savrsenstvo...

motori novije generacije i sekvent je totalni promasaj i na celokupne troskove oko auta isto je vozio na benzin ili na plin pa popravljao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 09:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
na novije automobile, pogotovo dizelase, mozda je najbolje resenje ugraditi hho uredjaj, nema puno prepravke i odrzavanja a smanjuje potrosnju. mislim cak i da nema nekih nezeljenih efekata na motor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 17:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Citiraj:
Prosetajte do bilo koje masinske radionice, pa pogledajte zbog cega donose glave i blokove na obradu. To ne moze niko da opovrgne.

Covek bi po ovome zakljucio da do pojave plina u Srbiji, masinske radionice nisu ni postojale. Za divno cudo, skoro isti broj radionica za razne obrade motornih delova su postojale jos davnih 80'tih, kad je u Srbiji plin bio velika nepoznanica, i kad sam ja nosio i glave i blokove na obrade,...a vozila su mi bila iskljucivo na benzin.

Postove kao sto je napisao Perke, to nije ni za komentar! Ko god voli da "nabada" do panje gas na vozilu, neka ne ugradjuje plin, jer on za to nije ni predvidjen.

Citiraj:
ali budite realni pa recite da postoje posledice po motor.

Naravno da postoje. Ko god da kaze da ih nema ni pod razno, taj laze kako zine.
,...ali !
Svudge ima to ali, pa i kod plina.
Bilo da je motor na dizelu, benzinu, plinu, metanu ili cak i hho,...ako nije uskladjena smesa kako treba i ako se ne koristi agregat u vozilu onako kako i dolikuje za dugotrajan rad motora,...uvek ce biti ili laksih ili teskih posledica po motor! Necu ni da spominjem mogucnosti "prekrstavanja" benzina,.dizela,.metana,...ali ne i plina, od strane domacih uzvoznika i samih pumpadzija!
Cisto sumnjam da je za motor dobra kombinacija benzina i malko vode.

Sto bi rekli iz TDI-a,.."ne bih vas vise zadrzavao"!
Neka svako radi kako zeli i misli, i nece pogresiti nikad,...ako je takva njegova odluka! :postovanje:

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 06 Jun 2013 23:36 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2013 08:19
Postovi: 143
Lokacija: Podgorica
Ime: Dimitrije
Opel: corsa c 1.2 16v comfort
Imao sam zaista kola i kola. Kad kazem "kola", ne mislim na lamine, vec mi je svako auto bilo u tip top stanju. Recimo prije sadasnje korsice c 1.2 sam vozio E240 avantgard restyling model. Pa prije toga senika dci, pa seata, pa.... Na svako pogonsko gorivo sam vozio.
Kako sam bio mlad ilud, strasno sam se povodio za pricama da mi "dizel po gradu ne prelazi 5l" ili"trosi mi plina isto ko i benzina".
E posto nema sklonost da lazem, ja tako ljudima povjerujem pa kupim dizela.Dizel ko boca ali nece kroz grad ispod 9l. Vodi kod jedno, drugog, petog majstora, sve ispravno. Ali nece ispod 9l pa nece. Placam ja majstore po gradu samo da bi rekli da je motor tip top. A pare ko da same iz dzepa idu.
Zamijenim ja tako za benzinjaru,golf 3 1.6 tada bijase, ne da je bio vrhunski, vec ih nije 10 u citavom gradu bilo.
Slusam ja ljude da treba plin da ugradim jer onda se "vozis za dz". Plin tek u povoju.Ugradim ja plin, sve to lijepo platim, vozim par dana i ja najsrecniji. Dodjem vrijeme ponovo da sipam, golf trosi 15+l po gradu. Izem ti ga, nemam 4600cm3 vec 1600cm3. Podjem ja kod majstora koji ga je ugradio,zavrne mi dotok plina, auto ni makac, potrosnja ista. On meni veli da motor ne valja. Vodim ja da mi motor gledaju, sve to fino platim da bi mi rekao da je motor ok. Pa odem kod drugog majstora za plin, njemu platim da nesto cacka, ali nece ispod 15l.
Sipam drugi put, trosi 10l. Sipam treci put, potrosio mi 15l na dionici od 60km otvorenog puta. Cetvrti put 8l itd. Konacno ja skontam da plin ni za pisljivog boba ne valja. E, ali ja nisam vjerovao sebi, vec "strucnjacima"koji kazu da je to voznja za dz. Sva ta moja iskustva sam masno platio iz mog dzepa. I poslije xy vozila koje sam imao, mogu iskustveno reci da se jedino isplati mali benzinac max do 1.4cm3.
Moja corsica koju sada vozim ide kroz grad 8-9l, a otvoreno 5-5,5l. Ispod ne moze. To je sasvim prihvatljivo da mi se, a nakon svih mojih iskustava, zaista ne isplati da bilo sto dodajem i ,ijenjam a radi dodatne "ustede".
Jer "ko ne plati na mostu, platice na cupriji".To sam ja debelo iskusio.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 07 Jun 2013 09:33 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2011 15:41
Postovi: 130
Lokacija: Slavonski Brod-HR
Ime: Ilija
Opel: Zafira A X16XEL + LPG
A evo moje priče.
Nisam promijenio toliko kola, ali ona koja sam vozio su meni dovoljna da kažem: "Plin i samo plin! " (ili "Gas i samo gas!" ) :D
Imao sam Nissana Sunnya '91.g 1.4 SLX - BRC plin Venturi na šaraf - 4 godine sam ga vozio (od 2004-2008) i nisam ni dinara dao na popravke i servisiranja plinskog uređaja.
Potrošnja prosječno 8l/100km - kombinirane vožnje.
Jednom mi majstor malo poštelao (džabe), a poslije sam se ja malo igrao kad je slabije vukao.
Sve u svemu - Sunny se još kotrlja, a dok je bio kod mene trošio je 1dcl ulja na 10 000km.
Tada je plin bio 0,40E/l i nisu se plaćale nikakve dodatne naknade za deranje cesta.

Nakon Nissana sam imao Vectru A '94. X16SZ 52kW - BRC plin Venturi na šaraf - vozio sam ju godinu dana i isto nikad nikakvih problema - prosječna potrošnja (vjerovali ili ne) 7.5l/100km.

A onda moje prvo iskustvo s dieselom - Vectra A 1.7D '90.g - problemi od samog početka. Ne pali, troši ulje, dimi. E sad, znam da je sve to bilo do stanja motora, ali previše je toga što kod diesela može uzrokovati da ja kad ujutro trebam na posao mogu sjesti i plakati, a mogu reći da je bilo takvih situacija. Potrošnja je bila OK. Od 4.53l/100km (najmanje izmjereno:150km otvorene lokalne ceste i 150 km autoputa) pa do max 6l - prosječno 5.5l/100km.
Ulja je trošila 1l/1 000km. Znam da ovo nije pravilo i da sam jednostavno naletio na loš primjerak, ali meni je bilo dosta da mi se zgadi.

Ne kažem da neću nikad više diesela, ali brale moj ...

Sada već treću godinu vozim Vectru A C18NZ - Bedini plin Venturi na šaraf - samo jednom mijenjao membrane (15-ak Evra) i kolega s foruma mi poslao opruge za isparivač. Nekih sitnih problemčića je bilo, ali sam sve sam odrađivao. Potrošnja prosječno 10l/100km. Od nedavno i 9l/100km prosječno s istim režimom vožnje kao i sva druga auta.

Često čitam ove računice pa mogu reći da nisu potpuno realne ili barem ne važe sa svaku situaciju.
Ja sam naprimjer kupovao auta koja su već imala ugrađen plin i riješene 'dječje bolesti'.
Dakle, nisam plaćao ugradnju ni ateste. A cijena tih auta nije bila toliko veća da se ne bi isplatilo. Vozim se prosječno 20 do 25 000 km godišnje. U HR je cijena plina sada 0,62E/l , a u komšiluku (u BiH) 0.5E/l i uglavnom se kreće oko 50% cijene benzina. Mi koji se vozimo na plin još i na registraciji plaćamo nekih 75E naknade (jer kao više deremo ceste - bla, bla )

Mene teško netko može uvjeriti da plin ne valja osim ako i sam ne doživim neko loše iskustvo ili se oklnosti promjene ili plin bude skuplji od benzina, ili plin zabrane kao gorivo (možda se nešto promijeni u EU - nikad se ne zna) ili se budemo vozili na vodu, ili ... , ili ...

_________________
Moji Opeli:
Vectra A X16SZ '94-prodana
Vectra A 1.7D '90-u presi
Vectra A C18NZ '94-služi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 16 Jun 2013 15:42 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2012 17:01
Postovi: 217
Lokacija: beograd
Ime: vlada
Opel: Calibra 2.0 8v
Ma samo uzmi auto koji ima lanac i zaboravi na veliki servis :ludilo: :ludilo: nisam jos cuo da je nekom bmw-u,mercedesu ili opelu pukao ili prezupcio lanac,steta sto ovo moje kljuse cali.nema lanac eeee....a ako i malo zvekece ...nista mu ne fali .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta je bollje za plin Corsa1.2 ili 1.4
PostPoslato: 16 Jun 2013 18:29 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ma plin je zakon pa neka prica ko sta hoce. cisto gorivo i samim tim u startu resavas mnoge probleme koji nastaju zbog goriva. bitno je da se lepo ugradi i nasteluje, ali, hvala bogu, ima i dobrih majstora a i preporuka je cudo :steva:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs