Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 18:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 01:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Fali dobra staza i nista vise! :ludilo2:

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 17:05 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
bozza je napisao:
veruj mi da i sa dizelom nebi jeftinije prosao


Ma vecita je to dilema Bozzo. Traktorce sam vozio - Vectru B 2.0 dti, lepo sluzio sve, ali benzin vise preferiram, a gas kao Pirocanac, zbog radi stednje :D , pa sam se i zato odlucio za benzinca.


Danas izasao novi Autobild i covek pise kako ce od plina da se vrati na benzin, kao pada cena goriva od NG :trtmilojka: , a gas ce dobiti i novu akcizu.... :palica: naravno vecu.

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 17:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
to je teska glupost, ako predpostavimo da ce gorivo pojeftiniti ( :trtmilojka: ) i da ce se trosak voznje na benzin pribliziti trosku voznje na plin, uvodjenjem vece akcize na plin smanjuje se drasticno promet plina a time i prihod od te akcize tako da to nema nikakvog smisla (osim ako mozda neko u vrhu smatra da je plin jeres i da ga se treba otarasiti)...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 18:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
pedjolino83 je napisao:
Ma vecita je to dilema Bozzo. Traktorce sam vozio - Vectru B 2.0 dti, lepo sluzio sve, ali benzin vise preferiram, a gas kao Pirocanac, zbog radi stednje :D , pa sam se i zato odlucio za benzinca.



nema tu dilema prosta je racunica kao za sve ostalo.
bezolovni je 119.2 a evro dizel 119.9

na sto kilometra stedis malo vise od 150 kinte pod uslovom da ti benzin trosi po gradu 8.5 a evro dizel 7

interesantnu stvar je napisao nikola vezano za promet. bude li se desilo da promet tng-a padne zbog cene,veruj mi da ce da smanje cenu pa ce da igraju oko tociona mesta i plus ce poklanjati litar tecnost za soverku da bi natocio 15l gasa...

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 18:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
veca cena = manja traznja (manji promet) = manji prihodi (za drzavu i pumpadzije)

ne znaci da ce se ako se poveca cena automatski povecati i prihod, cak naprotiv moze i da se smanji... ni drzavi ni pumpadzijama nije u interesu da opadne (ili cak stane) promet tng-a (tj da mu drasticno povecaju cenu) jer ce u tom slucaju ostati bez prihoda koji ubiru od tng-a (jer ce ljudi prestati da ga toce kad im ne bude donosio ustedu, ja prvi nikad ne bi tocio tng ako me izadje isto kao i na benzin pa makar mi delili i kurtone za dz :D )

kad bidnem uzimao sledeci auto ozbiljno cu razmotriti dizel (naravno racunica ce odrediti sve)

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 19:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Ma ljudi nemojmo se zavaravati nema nista da pojeftini benzin i evrodizel od nove godine/jer gospoda vec najavljuju da ce povecati akcize na ova goriva.Oni moraju da nadoknade sto ce od nove godine morati da ukinu porez na mobilnu telefoniju i da smanje poreze npr.na uvoz polovnih automobila priizvedenih u zemljama evropske unije sa 7,5% na 5% i na jos neke proizvode....

Nece se oni odreci tog kolaca,lopovi su to skolovani.. :seci: :seci: :seci: :palica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 19:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
bozza je napisao:
pedjolino83 je napisao:
Ma vecita je to dilema Bozzo. Traktorce sam vozio - Vectru B 2.0 dti, lepo sluzio sve, ali benzin vise preferiram, a gas kao Pirocanac, zbog radi stednje :D , pa sam se i zato odlucio za benzinca.



nema tu dilema prosta je racunica kao za sve ostalo.
bezolovni je 119.2 a evro dizel 119.9

na sto kilometra stedis malo vise od 150 kinte pod uslovom da ti benzin trosi po gradu 8.5 a evro dizel 7

interesantnu stvar je napisao nikola vezano za promet. bude li se desilo da promet tng-a padne zbog cene,veruj mi da ce da smanje cenu pa ce da igraju oko tociona mesta i plus ce poklanjati litar tecnost za soverku da bi natocio 15l gasa...


Slazem se, to sto se tice troskova goriva ipak su na strani dizelasa jer stepen iskoriscenja je bolji.

opel_nikola je napisao:
veca cena = manja traznja (manji promet) = manji prihodi (za drzavu i pumpadzije)

ne znaci da ce se ako se poveca cena automatski povecati i prihod, cak naprotiv moze i da se smanji... ni drzavi ni pumpadzijama nije u interesu da opadne (ili cak stane) promet tng-a (tj da mu drasticno povecaju cenu) jer ce u tom slucaju ostati bez prihoda koji ubiru od tng-a (jer ce ljudi prestati da ga toce kad im ne bude donosio ustedu, ja prvi nikad ne bi tocio tng ako me izadje isto kao i na benzin pa makar mi delili i kurtone za dz :D )

kad bidnem uzimao sledeci auto ozbiljno cu razmotriti dizel (naravno racunica ce odrediti sve)


Ma naravno, Zakon ponude i traznje ili zakon trzista.
Ja sam razmisljao i za dizela, ali plin tada nije bio na ovoj sadasnjoj ceni, sada cekam kraj godine, pa ce i kod mene racunica da kaze, da li sam se zjb. Uglavnom, sigurno da nece da padaju cene goriva, jer iako tocimo djubre na pumpama kakvo god da je mi moramo da ga sipamo, a to je ona traznja.

A oni lopovi sa pumpa sto ih onomad pohvatase tzv. Pumpaska mafija?
Sta li cemo sa njima ako ih ima u svakom gradu?

Dva lopova po glavi stanovnika. :)

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 12:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Okt 2010 16:08
Postovi: 60
Lokacija: beograd
Ime: Ranko
Opel: Kadett E, 1.2 OHV benz/gas, 1986
Od kad vozim na plin ja nista nisam ustedeo, samo sam prelazio mnogo vise za iste pare. Bez razmisljanja koliko kosta odlazio sam na kafu u NS, rakiju u Valjevo ili na kupanje na Srebrno Jezero. Sad moram svaki put da se preracunam... :shit:

_________________
Kadett E, 1.2 OHV benz/gas, 1986


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 13:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2009 11:04
Postovi: 121
Lokacija: Nis,Park Sv. Sa
Ime: Milan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Dal su bre normalni vise sa ovim cenama za TNG,ja nemogu da verujem kako se ljudi ne pobune vise!!?? Ocigledno je da se ide na tu kartu da voznja automobila bude luksuz,sa nekom prosecnom platom od 300 eur mesecno ode na plin i na troskove odrzavanje i registracije podeljenih sa godisnjeg nivoa na 12 meseci ok 100 eur samo za auto,a opet od svega najvise ode na gorivo.Ja npr u proseku mesecno trosim od 6 do 7 hiljada na TNG,da trosim benzin troskovi bi bili daleko veci,ne znam sta da kazem poludeo sam vise lopovi jedni!!! koliko znam plin je uvek bio 2 do 2ipo puta jeftiniji od benzina,sada kada je veliki broj ljudi preslo na plin radi ustede oni mislim da ce i da podignu cenu uskoro i preko benzina samo da bi se nafatirali usta ih...

_________________
milanzdjordjevic@gmail.com ako nekom trebam hitno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 16:44 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2010 13:41
Postovi: 943
Lokacija: BEOGRAD
Ime: dragance
Opel: Kadett
ameriko....zemljo snova...moze ovako da se prica do beskonacno ali.....
nista dok ne uhvatimo motke i polomimo g*v**.

_________________
svaki put kad promenis visinu auta, trebalo bi odraditi reglazu trapa. LEGENDARNA IZJAVA Yugishe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 17:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
zovite me kad zakazete tepanje :palica:

:D

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 18:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Mislim da je glupo pomenuti da u Nemackoj npr. vecina vozi na benzin i dizel i sa njihovim parama i platama placaju gorivo evro i cetrdeset centi.

Kazete prosek 300eura plate, ma na ovu skupocu ni tih 300e niko realno ne primi, jer je uopste zivot iliti gola egzistencija poskupela.

Znaci konstantni harac sa svih strana, od administracije, raznih pretplata i malverzacija, taksi.... i svi smo se umorili a bogami ispraznili i upravo zbog toga svi treba da se ujedine u resavanju osnovnih problema pa i realne cene goriva za nase uslove.

Sad, ne vezano za temu:

Automobil sam kupio na stranu odradio tehnicki pregled i sifriranje i sa tim se uputio u pirotski sup, gde su mi drugarice milicije rekle da su mi pogresne sifre lupili u papire. Znaci na jednom mestu karavan sifra 25, a na drugom 22. Zovem cisto da proverim sta je problem. Svi kazu da su u pravu i da se njihove sifre slazu sa onim u racunaru i sa nekim :":zvanicnim hartijama :": AMSS i da ne znaju sta je problem. Znaci, kao da sam auto kupio u Engleskoj. Nije bio problem da dam i tih 2000din za ponovni tehnicki, ali eto to je samo primer mnogih problema u nas. Dva puta placaj istu stvar. Isto kao lopovluk za sve one koji prilikom registracije placaju vece takse a voze se na cistije gorivo, a u Italiji im drzava finansira ugradnju uredjaja.

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 18:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
ja kad sam isao da uzmem atest uzeli su mi 1500 dinara na ime konstatacije da je u vozilu ugradjen tng uredjaj... (u prevodu: lik je digo haubu rekao "aha, imas plin" i za to sam dao soma ipo) :seci:

al to ce u ovoj zemlji jos dugo biti tako jer dobar deo ljudi zivi od toga sto mi placamo takse i akcize...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 19:06 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
DRAGANCE BG je napisao:
ameriko....zemljo snova...moze ovako da se prica do beskonacno ali.....
nista dok ne uhvatimo motke i polomimo g***a..

Znam, bio u Americi pre 4, 5 godina, a motke ce nam trebati samo da jos pocnu da divljaju cene.

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 19:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
ranko999 je napisao:
Od kad vozim na plin ja nista nisam ustedeo, samo sam prelazio mnogo vise za iste pare. Bez razmisljanja koliko kosta odlazio sam na kafu u NS, rakiju u Valjevo ili na kupanje na Srebrno Jezero. Sad moram svaki put da se preracunam... :shit:

+1


Jbm ti i plin i jeftinocu kad zbog toga ne izlazim iz kola i ne znam da lagano stiskam tu djavolu papucicu pedale gasa! :palica:
:ludilo: :ludilo2:

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 25 Nov 2010 19:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Bane66 je napisao:
ranko999 je napisao:
Od kad vozim na plin ja nista nisam ustedeo, samo sam prelazio mnogo vise za iste pare. Bez razmisljanja koliko kosta odlazio sam na kafu u NS, rakiju u Valjevo ili na kupanje na Srebrno Jezero. Sad moram svaki put da se preracunam... :shit:

+1


Jbm ti i plin i jeftinocu kad zbog toga ne izlazim iz kola i ne znam da lagano stiskam tu djavolu papucicu pedale gasa! :palica:
:ludilo: :ludilo2:

:ziveli: :ludilo1:

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 04:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2010 23:23
Postovi: 388
Lokacija: Novi Sad
Ime: Gavrilo
Opel: Kadett C 1.2
Garaza: pogledaj
Zasto dizu plin polako svake nedelje za dinar dva? Zasto nisu digli cenu odjednom za 10-20 dinara? Odgovor je jednostavan, da su to uradili ljudi bi masovno prestali da voze na plin(bez obzira na racunicu, jednostavno zbog bezobrazluka), a ovako nas se covek dvoumi, pa misli stace oni, mala im zarada od plina, aj nije mnogo 2 dinara. Oni opet dizu pomalo, e kad primete pad prometa, onda ce malo da stanu, pa opet da dignu ako se promet stabilizuje.
A da kradu plin uverio sam se licno kada sam sa 3/4 boce otisao na pumpu i rekao da mi toce punu bocu. Pre toga mi je bila natocena puna boca(skala je pokazivala crvenu zonu iznad 1/1, znaci povratni ventil nije zatvorio) i presao sam tacno 252.2 km(sve zapisujem, kad tocim,gde tocim, koliko sam presao i cenu plina). Boca mi je od 60l(ako zatvara povratni ventil onda staje 80%, ali nekad iz nekih razloga povratni ventil ne zatvori i u tom slucaju moze da stane maximalno u bocu kolika je njena zapremina znaci 60l). Meni je dakle bilo u boci 3/4 od 60*0.8(jer plovak pokazuje da je boca puna na 80%, a skala moze i da predje preko i to je u slucajevima kada povratni ventil ne zatvori), dakle u boci mi je bilo 36l, ali recimo i da je bilo i manje od 30, ako mi skala ne pokazuje dobro. Lik mi je tocio i stalo mi je neverovatnih 44.31l plina i to lik je prekinuo tocenje iako automat sam nije stao i to malo posle mog iscudjavanja kako moze toliko da mi stane(usput me je pitao kad sam prokomentarisao da ne moze jos da mi stane, na nekih 30l, kolika mi je boca). Posto je plin u boci u tecnom stanju, po jednostavnoj racunici meni je stalo u bocu preko 70l! Uzmimo i u obzir sledecu racunicu, da mi na prethodnom tocenju nije stalo 60l, nego nesto manje, navodno zavisi od pritiska pumpe, ali recimo da je bilo 50l, posto je pokazivac bio preko 1/1. Na 3000 km prosecna potrosnja mi je bila 10l, ali uzmimo neki najgori moguci scenario, pa da mi je auto odjednom trosio i 12l, na 252.2 km, potrosio bi 30,24 i tada bi u boci imao u najgorem slucaju 50 - 30,24 = 19.76l. Da uzmemo u obzir da mi pokazivac uopste ne pokazuje tacno, dolazimo do racunice da je meni u bocu stalo 64.07l, sto bas i nije moguce.
To mi se desilo 15.11. nedugo posle hapsenja zbog kradje na benzinu i nafti i sto je najbolje na NIS-ovoj pumpi.
U ovom mom slucaju, nije bila uopste sitna kradja, ali sta da se radi, mozda ce ih uhvatiti i za ove slucajeve.
Umesto drzavne(NIS-ove) pumpe da smanje cene goriva zbog toga sto su ostetile kupce za preko 2 miliona evra, one bezobzirno nastavljaju kradju. Videcemo dokle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 04:20 
OffLine
OTS Kum
OTS Kum
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009 12:19
Postovi: 4561
Lokacija: Batajnica/Zemun
Ime: Nikola
Opel: Kadett E
Ja opet kazem, i da plin do kraja godine ode na 100 din/litra niko rec nece reci.. dzabe svi pricaju treba ovo treba ono.. Propali smo mi odavno.. i samo nas sisaju..

_________________
http://imageupload.org/?di=14129833414214


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 07:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2010 22:11
Postovi: 1453
Lokacija: Subotica
Ime: ladislav
Opel: Insignia 2.0 turbo,ex astra h gtc irmscher
Garaza: pogledaj
dzony je napisao:
Ja opet kazem, i da plin do kraja godine ode na 100 din/litra niko rec nece reci.. dzabe svi pricaju treba ovo treba ono.. Propali smo mi odavno.. i samo nas sisaju..

+1

_________________
Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 08:54 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
Ma isto kao i sve ostalo, dok se opet ne zapali skupstina ili tako nesto, nista se nece promeniti.. A i posle toga ce biti opet po starom...
A ljudi ce da uzivaju na plin po 70 din, jer sam dobio par odgovora od njih tipa "cuti, manje nego benzin 120 din", ili stvarno je strasno, ali nema nazad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 09:55 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Sto se tice kradje preterujete, ja imam bocu u tocku i stalno vozim dok se ne isprazni, uvek ali UVEK mi posle toga stane 30-31l na kojoj god pumpi da sipam i to aparat sam blokira, nisam primetio da mi nikad ukradu ni litru, e sad u kvalitetu plina je problem, od pumpe do pumpe na tih 30l mogu cak i do 50km vise da predjem sa plinom sa lukoila nego recimo na omw...
A sto se tice paljenja skupstine i tako tih stvari, nemojte se zavaravati, pa lako je to bilo u Slobino vreme on je bio amater za ove skolovane lopovcine, ovi su napravili Zandarmeriju, SAJ, PTJ, Turbo Policiju, Komunalnu policiju... Odprilike ih ima dvojica na jednog gradjanina! :seci: :seci: :seci: :seci: :seci:
Jebace nas dok god budu hteli, smenis na izborima ove, dodju isti ili gori! 1000 puta sam rekao sta bi dao da imam jedno crveno dugme da ga sad stisnem i da svi odemo u pizdu materinu! :seci: :grrr:
Onaj Dacic je na izborima JEDVA prosao cenzus od 5% i dozivis da ti takav kroji sudbinu, STRASNO!!! :grrr:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 10:01 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2010 22:11
Postovi: 1453
Lokacija: Subotica
Ime: ladislav
Opel: Insignia 2.0 turbo,ex astra h gtc irmscher
Garaza: pogledaj
Perkele je napisao:
Sto se tice kradje preterujete, ja imam bocu u tocku i stalno vozim dok se ne isprazni, uvek ali UVEK mi posle toga stane 30-31l na kojoj god pumpi da sipam i to aparat sam blokira, nisam primetio da mi nikad ukradu ni litru, e sad u kvalitetu plina je problem, od pumpe do pumpe na tih 30l mogu cak i do 50km vise da predjem sa plinom sa lukoila nego recimo na omw...
A sto se tice paljenja skupstine i tako tih stvari, nemojte se zavaravati, pa lako je to bilo u Slobino vreme on je bio amater za ove skolovane lopovcine, ovi su napravili Zandarmeriju, SAJ, PTJ, Turbo Policiju, Komunalnu policiju... Odprilike ih ima dvojica na jednog gradjanina! :seci: :seci: :seci: :seci: :seci:
Jebace nas dok god budu hteli, smenis na izborima ove, dodju isti ili gori! 1000 puta sam rekao sta bi dao da imam jedno crveno dugme da ga sad stisnem i da svi odemo u pizdu materinu! :seci: :grrr:
Onaj Dacic je na izborima JEDVA prosao cenzus od 5% i dozivis da ti takav kroji sudbinu, STRASNO!!! :grrr:

+1

_________________
Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 14:56 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2008 18:03
Postovi: 15430
Lokacija: bg, vozdovac
Ime: Nebojsa
Opel: Manta A
ranko999 je napisao:
Od kad vozim na plin ja nista nisam ustedeo, samo sam prelazio mnogo vise za iste pare. Bez razmisljanja koliko kosta odlazio sam na kafu u NS, rakiju u Valjevo ili na kupanje na Srebrno Jezero. Sad moram svaki put da se preracunam... :shit:


bravo :ok: upravo tako ide fora sa plinom :)

_________________
www.wheel-specialist.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 15:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2010 23:23
Postovi: 388
Lokacija: Novi Sad
Ime: Gavrilo
Opel: Kadett C 1.2
Garaza: pogledaj
Perkele je napisao:
Sto se tice kradje preterujete

Ovakvom izjavom kao da osporavas da je uopste bilo kradje na pumpama, za koje su i pohapseni ljudi koji su u njima ucestvovali.
Procitaj lepo sto sam napisao, ne tvrdim ja da na svim pumpama kradu(cak ne i na svim NIS-ovim pumpama). Ja sam izneo lepo crno na belo sta mi se desilo, e sad moguce je da meni ne radi pokazivac kako treba i moguce je da mi je auto trosio 18l na 100 km(na tih 252,2 km voznje pretezno na otvorenom putu), ali da je odmah posle tog "akcidenta" nastavio da trosi 10l i ponekad manje(uglavnom manje od 10l na otvorenom putu). Zanimljivo je da je i posle ovog bisera meni prosecna potrosnja plina posle predjenih 3700km 10,6l(nije mnogo skocila). Najveca do sada izmerena potrosnja mi je bila 12.36l i to pretezno gradska voznja. Ja ima opravdane sumnje da su mi oni tada ukrali malo, ali ne kazem da nije iskljuceno da gresim.
A sto se tice cene, neka ona slobodno ide i na 72 din, tada ce se otprilike izjednaciti voznja na plin sa voznjom na dizel, a i dalje ce biti isplativije nego na benzin. Niko se nece ni zaliti, svi ce i dalje voziti na tng, pomalo kukakti na vlast, na one sto jedva dobise cenzus, a rade nam o glavi, na dva policajca sto ih stalno posmatraju :D i na mnogo sto sta, ali ce opet izaci na izbore i zaokruziti te iste. E moje misljenje je da smo za to sami krivi, iako ne postoji bolji izbor jer su svi isti, a i za to smo mi krivi, mada mnogo vise starije generacije od mene, koje su do sada odobravale sistematsko unistavanje svega u zemlji("sta me briga nije to moje") dok nisu sve unistili i sada smo im samo mi ostali(narod) da nas iscede koliko je god to moguce.
Ako se ikada mi opametimo, mozda ce nam biti bolje, ali do tada ce nam biti sve gore i gore.

p.s. samo da dodam malo za cenu goriva par korisnih linkova(kako se sve to desava):

http://www.nis.rs/potrosaci/index.php?o ... 64&lang=sr
http://www.nis.rs/potrosaci/index.php?o ... 62&lang=sr
http://www.nis.rs/potrosaci/index.php?o ... 61&lang=sr

i da prokomentarisem da je cena 25.10.2010. godine bila 60.5din/l na NIS-ovoj pumpi, dok na njihovom sajtu pise da je bila 58.50(tacnije nije uneta jedna promena cene). Cena plina jos malo ce da bude dvostruko veca od cene iz 2006., a sami vidite koliko je skocio benzin i dizel.


Poslednji put menjao majlo dana 26 Nov 2010 15:17, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 26 Nov 2010 15:15 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
pistre je napisao:
ranko999 je napisao:
Od kad vozim na plin ja nista nisam ustedeo, samo sam prelazio mnogo vise za iste pare. Bez razmisljanja koliko kosta odlazio sam na kafu u NS, rakiju u Valjevo ili na kupanje na Srebrno Jezero. Sad moram svaki put da se preracunam... :shit:


bravo :ok: upravo tako ide fora sa plinom :)


vi ste onda slepi ako ne vidite dobru stvar kod toga sto imate mogucnost vise da prelazite...

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs