Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 16:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 14:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Postovani prijatelji na forumu, usled novih poskupljenja auto-gasa tj. naseg nam dragog plina se namece pitanje da li se uopste isplati ugradnja uredjaja u ovom trenutku.
Na cenu uticu vise faktora, ali ako je to nusprodukt prerade nafte, da li je ralno da ostali derivati ne poskupe, a plina za nekih dve, tri nedelje 20-30 dinara?

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=11&dd=22&nav_id=473970

Kupio sam benzinca, samo iz razloga ugradnje uredjaja za TNG. Sa novim cenama uredjaj ne mogu isplatiti za 3-4 godine.

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 14:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
vecito pitanje kad je u pitanju plin je koliko prelazis godisnje i koliko planiras da zadrzis auto...

meni se plin isplati,tebi po svemu sudeci tesko,ja prelazim oko 40000-60000km kad sam ozbiljan,mada sam prosle godine presao tek nesto preko 30000km...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 15:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2010 15:53
Postovi: 542
Lokacija: Subotica
Ime: Perica
Opel: Vectra
Garaza: pogledaj
Samo da liberalizacija tržišta što pre dođe. Dotle će dizati cenu gasa, pa potom mogu spuštati i opet da budu u plusu. To je njihov račun i to je ono što im se može.

Ove zapadnjake sa istočnim gorivom nikad nisam ni voleo. A sada mi je sve manje i manje žao onoga šta im se sprema.

_________________
Jeftiniji od Kineza, kvalitetniji od EU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 15:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
nikakva liberalizacija nam nazalost nece pomoci jer se rusi nece tako lako odreci svog monopolskog polozaja... ako zelimo biti realni treba stvar sagledati hladne glave... a da bi se uvidela struktura formiranja cena, nije dovoljna samo puka opservacija i slusanje onih prica koje su milozvucne...

elem, dobro preracunaj isplativost ugradnje plina (za tvoj motor je ugradnja skuplja, npr mene je izasla sa atestom 340e jer ja imam monopoint pa meni i nije tako strasno) i naravno koliko planiras da zadrzis auto je veoma bitan podatak kao i koliko godisnje prelazis...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 15:39 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Pa neki prosek godisnje oko 25-30.000 km, ali ovde nije to problem koliko mi nije jasno formiranje cena. Kako najavljuju bice i vece cene do kraja godine. :banghead:

Za gasne uredjaje se nisam raspitivao, ali sigutno da bez nekih 500e ne mogu da ugradim, bar ovde na jugu, sto je izgleda i plus zivota u malom gradu. :D

Ako ce da raste cena nema svrhe da se ugradjuje uredjaj pa bi da sacekam sta ce da kaze kraj godine i da li ce uopste nesto da se menja u ovoj nasoj drzavi. Jer ne mogu da razumem da u okreuzenju imaju manju cenu, a nabavljaju od istih dobavljaca.

Sve u svemu, nista mi nije jasno....

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 15:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
pre ce te ugradnja kostati oko 600+ eura sa atestom...

mene trenutno interesuje koliko ti benzina trosi meriva?razlika ce ti biti oko 200 dinara na 100km sto trenutno na ovih 600+ eura dodje oko 30000km sve ovo je grubo racunato s tim kad uracunas da ce ti i dalje trebati benzin bar 1000 din na mesec dva dodje ti razlika manja i od 200 dinara dakle trebace ti bar 40000km...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 16:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Potrosnja u gradu 10-11l, kratke relacije, podji stani,
na otvoreno padne na nekih 6l, gore dole, znaci to je normalan voznja bez drzava u visokim obrtajima i po hladnom vremenu i to bi bile neke maksimalne vrednosti, rekao bih.

Trenutno sam u pregovorima za Lovato plin. Iskustva nemam, pa bi dobro dosao neki savet.
Prijatelj prijatelja ugradjuje Lovato. Cena ipak 500e nece preci ni sa atestom.
Sta da radim? Jaoo kad sam resio da stedim oni me ubise sa cenom. :seci:

Znaci malo prelazim godisnje da mi se isplati plin?



Perica je napisao:
Samo da liberalizacija tržišta što pre dođe. Dotle će dizati cenu gasa, pa potom mogu spuštati i opet da budu u plusu. To je njihov račun i to je ono što im se može.

Ove zapadnjake sa istočnim gorivom nikad nisam ni voleo. A sada mi je sve manje i manje žao onoga šta im se sprema.



:ludilo1:

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 16:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
pedjolino83 je napisao:
Jer ne mogu da razumem da u okreuzenju imaju manju cenu, a nabavljaju od istih dobavljaca.

najjednostavnije, ovde postoji cist monopol na uvoz energenata (kako nafte tako i gasa), a u hrvatskoj na primer ne..

pedjolino83 je napisao:
Pa neki prosek godisnje oko 25-30.000 km,


to je dobar prosek godisnje kilometraze koji opravdava ugradnju plina, jos ako planiras da vozis auto najmanje 2 godine onda ok, slobodno ugradi... (cena ne bi trebala da dostigne onaj iznos koji izjednacava troskove voznje kao i na benzinu, jer tada niko normalan ne bi sipao plin i promet bi stao a samim tim i prihod za monopolistu)

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 17:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Po meni najbolje se strpi zemljace do proleca do onda ce se malo razjasniti situacija s ovim nenormalnim poskupljenjima gasa,ja bih za sada ugradio ali ako ode do Nove godine na 80 din.kao sto sam cuo neke pricice onda bih razmislio.... :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 17:33 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
opel_nikola je napisao:
to je dobar prosek godisnje kilometraze koji opravdava ugradnju plina, jos ako planiras da vozis auto najmanje 2 godine onda ok, slobodno ugradi... (cena ne bi trebala da dostigne onaj iznos koji izjednacava troskove voznje kao i na benzinu, jer tada niko normalan ne bi sipao plin i promet bi stao a samim tim i prihod za monopolistu)


Pa ispada da su upravo vecu kolicinu ljudi navukli da prvo ugrade uredjaje, pa da sada naplate ono sto su, da kazem "uzgajili" svih ovih desetak godina.

laraisara je napisao:
Po meni najbolje se strpi zemljace do proleca do onda ce se malo razjasniti situacija s ovim nenormalnim poskupljenjima gasa,ja bih za sada ugradio ali ako ode do Nove godine na 80 din.kao sto sam cuo neke pricice onda bih razmislio.... :postovanje:


Slazem se zemljace, najverovatnije cu da cekam, i ja sam cuo od nekih da ce cena da ide jos navise. Ovako da ostane tesko, jer niti ce neko da se buni, niti cemo da se organizujemo pa da brate mili pokazemo da smo vise dosli da :banghead: . :grrr:

Ako se ukine monopol, posle NG i ako se normalizuje i slobodno uvozi, mozda ce, kazem mozda da se nesto promeni.

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 17:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
taj monopol mora da se ukine ali ce to ici jako tesko (jer se monopolista nece tako lako predati, kao sto se videlo nedavno za ove nove propise koje cekaju sve one koji bi da se bave uvozom goriva), sve u svemu sami smo krivi za situaciju u kojoj se nalazimo, secam se tamo pocetkom 2008. je bilo mnogo reci da ce nam se upravo ovakve stvari desavati ako poklonimo ceo energetski sektor rusima, ali smo ga ipak poklonili (u razloge ne ulazim jer su tu prisutni i ideologija i politika, itd...)

bilo kako bilo, cena najverovatnije nece dostici nivo gde ce se trosak izjednaciti sa troskom voznje na benzin...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Poslednji put menjao opel_nikola dana 23 Nov 2010 17:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 17:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2010 16:40
Postovi: 135
Lokacija: Leskovac
Ime: Vule
Opel: Calibra 16 v eco tec
Monopol se ukida ali džaba jer trenutno NIS ucenjuje sve privatnike da naprave ugovor sa njima na pet godina ili im neće prodavati gorivo do početka liberalizacije.Jebena država kao ne zna da se to trenutno dešava a jedan Vule iz Leskovca zna jbt!!!



opel_nikola je napisao:
taj monopol mora da se ukine ali ce to ici jako tesko (jer se monopolista nece tako lako predati, kao sto se videlo nedavno za ove nove propise koje cekaju sve one koji bi da se bave uvozom goriva), sve u svemu sami smo krivi za situaciju u kojoj se nalazimo, secam se tamo pocetkom 2008. je bilo mnogo reci da ce nam se upravo ovakve stvari desavati ako poklonimo ceo energetski sektor rusima, ali smo ga ipak poklonili (u razloge ne ulazim jer su tu prisutni i ideologija i politika, itd...)

bilo kako bilo, cena najverovatnije nece dostici nivo gde ce se trosak izjednaciti sa troskom voznje na benzin...

Jedini razlog je NOVAC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 18:03 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
za ruse jeste (sto je i normalno), ali za nasu stranu u to vreme (nazalost) bas i nije bio (sto je abnormalno)...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 19:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Ma sami smo krivi za sve ovo sto se desava.

Ajde na primer da je ovo prosek potrosnje, racunica mi kaze da se i sa ovom cenom tesko isplati:

100km na benzin...8l...960din
100km na gas...9,5l......665din

Razlika od 300 dinara ostaje, kao i potrosnja benzina prilikom hladnog starta, npr na 100km -1l sto smanjuje ovu razliku na manje od 200 dinara.

Bicikla nam ne gine, umesto zimskih guma treba pronaci dobre zimske cizme :crybaby:

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 19:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
samo ovu potrosnju plina prepravi na 11-12litra na 100km pa tad racunaj,kamo lepe srece da ti trosi 9,5 ali to neces doziveti u kombinovanoj voznji a da ne pricam po gradu,ja trosim po gradu izmedju 13-15...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 19:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
ma da 20% najmanje dodaj, a i plin i mogu da kradu za razliku od benzina kad dođem i on mi natoči 15litara u kantu i proverim, al stvarno boca mi je 38lit i nekad stane 35 nekad i 40 pa eto ti, a uvek kažu to do pritiska pa koliko sabije u bocu, ne znam ni ja više, al čini mi se u poslednje vreme da mi se potrošnja dosta povećala, dal više kradu šta se dešava ja ne znam. :shit:
i ne verujem da je do opela jer mi je punto nov sa sekvencom i na njemu mi se čini da pije mnogo više nego pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 19:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
pedjolino83 je napisao:
Ma sami smo krivi za sve ovo sto se desava.

Ajde na primer da je ovo prosek potrosnje, racunica mi kaze da se i sa ovom cenom tesko isplati:

100km na benzin...8l...960din
100km na gas...9,5l......665din

Razlika od 300 dinara ostaje, kao i potrosnja benzina prilikom hladnog starta, npr na 100km -1l sto smanjuje ovu razliku na manje od 200 dinara.

Bicikla nam ne gine, umesto zimskih guma treba pronaci dobre zimske cizme :crybaby:


losa ti je racunica zemljace

glupo jeda racunas ustedu na sto kilometra jer svakako ispada sitno. ustedu racunas na min. jednu bocu ili na n.pr 1.000 km
otprilike na hiljadu kilometra treba da racunas na ustedu od 50e.
slazem se da se sada razlika umanjila i to je losa politika drzave. posle n.g. videcemo sta ce se desiti u vezi svih derivata pa i plina. to sto se sada menjaju cene "plinadzije" znaju da on posklupjuje iz razloga sto se zimi menja odnos propana i butana u korist skupljeg.

uglavnom sumnjam iz iskustva da ce se ista desiti i ima da bude po onoj narodnoj "ne lipsi magarce do zelene trave"

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 20:13 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
vlada33 je napisao:
samo ovu potrosnju plina prepravi na 11-12litra na 100km pa tad racunaj,kamo lepe srece da ti trosi 9,5 ali to neces doziveti u kombinovanoj voznji a da ne pricam po gradu,ja trosim po gradu izmedju 13-15...


Tu si u pravu, ali sam uzeo i manju potrosnju benzina.

bozza je napisao:
pedjolino83 je napisao:
Ma sami smo krivi za sve ovo sto se desava.

Ajde na primer da je ovo prosek potrosnje, racunica mi kaze da se i sa ovom cenom tesko isplati:

100km na benzin...8l...960din
100km na gas...9,5l......665din

Razlika od 300 dinara ostaje, kao i potrosnja benzina prilikom hladnog starta, npr na 100km -1l sto smanjuje ovu razliku na manje od 200 dinara.

Bicikla nam ne gine, umesto zimskih guma treba pronaci dobre zimske cizme :crybaby:


losa ti je racunica zemljace

glupo jeda racunas ustedu na sto kilometra jer svakako ispada sitno. ustedu racunas na min. jednu bocu ili na n.pr 1.000 km
otprilike na hiljadu kilometra treba da racunas na ustedu od 50e.
slazem se da se sada razlika umanjila i to je losa politika drzave. posle n.g. videcemo sta ce se desiti u vezi svih derivata pa i plina. to sto se sada menjaju cene "plinadzije" znaju da on posklupjuje iz razloga sto se zimi menja odnos propana i butana u korist skupljeg.

uglavnom sumnjam iz iskustva da ce se ista desiti i ima da bude po onoj narodnoj "ne lipsi magarce do zelene trave"


Slazem se na ovako malo slaba vajda, ali dolazim do cinjenice da puno mora da se predje na gas da se sve nekako isplati. Sad mislim da li je bolje bilo dizel 1.7 cdti?

Markius je napisao:
ma da 20% najmanje dodaj, a i plin i mogu da kradu za razliku od benzina kad dođem i on mi natoči 15litara u kantu i proverim, al stvarno boca mi je 38lit i nekad stane 35 nekad i 40 pa eto ti, a uvek kažu to do pritiska pa koliko sabije u bocu, ne znam ni ja više, al čini mi se u poslednje vreme da mi se potrošnja dosta povećala, dal više kradu šta se dešava ja ne znam. :shit:
i ne verujem da je do opela jer mi je punto nov sa sekvencom i na njemu mi se čini da pije mnogo više nego pre.


Cuo sam za tu kradjicu plina. Neki su se zalili da su im automobili stajali iznenada zbog pogresnog tankanja gasa, kao nesto vazduh umesto gasa u rezervoarima, a i price da sa jednim rezervoarom prelaze po 100km manje sa istim stilom voznje, istu deonicu ili tako nesto. Da je to sve rekla kazala, mislim da nije. Ima istine, ali istina je tamo negde, u Srbiji sigurno nije.
Evo slicice u istoj boji i sa cepom za LPG i prtljaznik sa bocom. :bounce: :bounce: :bounce:
Slika

Slika

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 20:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2010 00:06
Postovi: 396
Lokacija: beograd
Ime: miljan
Opel: kadet c coupe 2.0 16 v,Vectra b sport,kadet e
Ugradnja gasa je uvek najisplativija za karburatorce, ja sam sa kadetom prosle godine ustedeo oko 800 eur.voznjom na plin .
cena ugradnje i atesta 300eur. znaci 500 sam u plusu a presao sam 20 000km uglavnom u gradu.potrosnja mi je bila 10-11 l/100km.
Cena plina uvek zimi poraste malo ali ovaj put pumpadzije moraju malo vise da pazare jer se blize izbori,morace da isfinansiraju kampanje svojim ljudima kako bi im ovi dali nove placeve za pumpe i povoljne kredite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 20:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2010 12:51
Postovi: 982
Lokacija: Požega-Subotica
Ime: Marko
Opel: Ascona 1.6i & Punto 1.2
Garaza: pogledaj
pirke auspuh je napisao:
Ugradnja gasa je uvek najisplativija za karburatorce, ja sam sa kadetom prosle godine ustedeo oko 800 eur.voznjom na plin .
cena ugradnje i atesta 300eur. znaci 500 sam u plusu a presao sam 20 000km uglavnom u gradu.potrosnja mi je bila 10-11 l/100km.
Cena plina uvek zimi poraste malo ali ovaj put pumpadzije moraju malo vise da pazare jer se blize izbori,morace da isfinansiraju kampanje svojim ljudima kako bi im ovi dali nove placeve za pumpe i povoljne kredite.


a posebno za monopoint-ovce, brate ona dizna se mnogo bolje drži nego karburator gledano za benzin kasnije, još ako ga pališ uvek na benz kao ja extra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 23 Nov 2010 21:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
veruj mi da i sa dizelom nebi jeftinije prosao

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 01:15 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Ja ujutro montiram gume zimske 195/65/15 umesto 225/45/17 mislim da cu tu smanjiti malo potorsnju a prekosutra ujutro idem da vratim dizne za plin od 2mm umesto sad 2.5mm i da mi ga zasrafi da ne ide nikako ali i da trosi minimalno, plus uz sve ovo cu se jos voziti samo, ali samo gde moram. :seci:
Ako smanjim samo 2l potrosnju sa ovim svim sto planiram na 1500din plina cu prelaziti oko 40-50km vise nego do sad za iste pare a realno necu ni imati potrebe za performansama jer je zima! :shit:
Ako svi budemo nesto slicno preduzeli nece se ni oni usreciti! :seci: :seci: :seci:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 01:16 
OffLine
OTS Kum
OTS Kum
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009 12:19
Postovi: 4561
Lokacija: Batajnica/Zemun
Ime: Nikola
Opel: Kadett E
A sta cemo sa driftom :)
Tu je potrosnja dupla :)

_________________
http://imageupload.org/?di=14129833414214


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 01:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
LPG drift :headbang:



jbm im nanu,...preso sam bre samo 200km po ovom gradu sa sve slajfovanjem,...i opet mi je potrosio 21L ! :ludilo:

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li se uopste isplati ugradnja gasa - Nove cene
PostPoslato: 24 Nov 2010 01:25 
OffLine
OTS Kum
OTS Kum
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009 12:19
Postovi: 4561
Lokacija: Batajnica/Zemun
Ime: Nikola
Opel: Kadett E
Sto bane sta fali?

_________________
http://imageupload.org/?di=14129833414214


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs