Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 13:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Koji mixer za Astra 1.6 8V X16SZR
PostPoslato: 07 Nov 2010 23:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2009 22:55
Postovi: 14
Lokacija: Cuprija
Ime: Ninoslav
Opel: Astra F 1.6 8v
Da ne duzim pricu, nepunih mesec dana mucim muku sa plinadzijom, i izgleda smo konacno nasli sta je uzrok.

Naime, od samog postavljanja gasa, Astru mi je TOTRALNO ugusio k ada ide na benzin. Tesko ide preko 4.000 obrtaja, guta neke knedle kad joj dodam gas, poklanja se, ..

Menjao je precnik prstena, zagusivao usisnu granu,.. na PLIN on to namesti i to funkcionise ide ko zmaj (mada su i ovde visoki obrtaju bili probvlem), trosi u granicama, ali BENZIN nikako.

I tako do juce, kad sam otiso - Il skidaj, ili mi namesti !

I dodjemo do zakljucka da mixer nije dobar (a kaze da ih je na desetine istih namestio, a samo kod mene nece), tj. tri rupe koje su na jednoj strani mixera su pri svom zavrsetku i sa jedne i sa druge strane mixera prosirene i tako spojene, te smo skapirali da kroz srednju valjda vuce fals vazduh. I nabudzi on meni mixer (dok ne napravi novi) pregradjivanjem tih rupa, tj, njihovim odvajanjem da nemaju cirkulaciju vazduha medjusobno nekim "tecnim metalom".
Kada je uradio ovo "pregradjivanje" - nema vise gusenja motora, obrtaji idu u crveno, motor nekako progledao, ide na benzin skoro ko sto iso, .

Ja da ne budem lenj procunjah netom i nadjoh da na OPELE u mono varijanti idu cak 3 razlicite vrste mixera, i to za isti model i kubikazu ide drugaciji mixer (zavisno od verzije motora).

Kod mene je sada ovaj "nabuddzeni" - obratite paznju na rupe i njihovu spojenost/odvojenost:


Slika


DA li bi trebalo da bude ovaj (opet naglasak na rupe, posto kod mene postoje 2 uvodnika)?:

Slika


Takodje sam na netu nasao da su dimenzije prstena za moj motor (nisam siguran): 50x34x7

evo adrese sajta (moze koristiti mnogima): http://www.autogasfinal.cz/lpg-smesovace/


Kad ovo razresimo, pitaci i za LOV ECO 4eu koji mi on ni za zivu glavu ne da da ugradim ?!

Pomozite mi da pomognem plinadziji (ne, nisam ga birao zato sto je najjeftiniji, nego po preporuci) !!

_________________
HostingServis.com | Shop.SteCom.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji mixer za Astra 1.6 8V X16SZR
PostPoslato: 08 Nov 2010 00:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
U principu ste vec nasli resenje, samo da nadjete takvu plocu ili da se to lepo odradi sa tecnim metalom.
Koliki je trenutno difuzor na tvom mesacu? Bitna mi je samo stavka "B" po onom sajtu ili ti najuzi deo na difuzoru.
Da li ce difuzor odgovarati ako je 32 ,34 ili 37 sve zavisi od toga na kojoj visini od najuzeg dela difuzora stoji benzinska dizna!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji mixer za Astra 1.6 8V X16SZR
PostPoslato: 08 Nov 2010 00:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2009 22:55
Postovi: 14
Lokacija: Cuprija
Ime: Ninoslav
Opel: Astra F 1.6 8v
Mislim da je sada 36.
Otkad smo izvadili prigusivac iz usisne grane, kao sto rekoh, motor progledao, ali sada ponekad ima nemiran rad na plinu na ler gasu, neposredno kada ga upalim i prebacim na plin.

Da li je 34 prava merka za "prsten" ?
Ima li negde da se kupi vec napravljen (testiran/dobro se pokazao u praksi) mixer kakav je meni potreban?

_________________
HostingServis.com | Shop.SteCom.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji mixer za Astra 1.6 8V X16SZR
PostPoslato: 08 Nov 2010 00:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Taj nepravilan rad je definitivno zbog velikog difuzora. Ja bih probao sa 34 i ako pocne da remeti rad na benzinu, onda ici na 35.
Mnogo zavisi i od marke (modela) isparivaca!Koji je kod tebe?

Na corsi sam imao nemiran rad na leru i knedle na prvom gasu pa sam morao da stavim 30mm difuzor (stoje po meni mnogo malo). Onda sam probao da zamenim isparivac, i skinuo mali landi elektronac i turio stari vakumski Lovato. Sa Lovatom sam mogao da isteram difuzor na 32mm i da imam i ler i prvi gas kako treba!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs