Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 17:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 15 Avg 2010 21:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
ne moze da skodi a nista me i ne kosta... nek pocne da se bar nesto resava bicu srecan...
hvala na objasnjenju, to stvarno nisam imao pojma :ok:

nadam se da ce sredjivanje tog paljenja otkloniti sva ta sranja :(

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 15 Avg 2010 21:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
jel imas klasicnu bobinu i razvodnik ili modul paljenja
ja bih promenio kablove, znam da si stavio nove ali probaj da nadjes sa nekog ko ima isti motor, nema veze sto su novi znaju da nevaljaju, jos ako je klasican razvodnik tj 5 kablova ja u njih sumljam 99%

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 15 Avg 2010 21:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
e nema razvodnik, ima taj modul paljenja...
proverio mi ovaj elektricar aparatom kablove, kaze da su dobri (to sam cak dva puta proveravao za svaki slucaj)...
eh kad bih znao nekog ko ima isti motor, bilo bi mi mnogo lakse... :(

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 15 Avg 2010 21:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Ako imas dve bobine, moze da se desi da neka nevalja (imao sam tih slucajeva - doduse ne na opelovim vozilima),...ili traziti sta sve utice na rad tog modula,tj, sta mu govori kad da okida bobine!
Najlakse bi bilo ono sto je fakticki i najteze ,a to je da se menja deo po deo dok se ne pokaze koji nevalja!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 15 Avg 2010 22:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
kuku meni, sta me snadje... :cry:
mislim da sam negde cuo da ima i 4 bobine (al to sam samo cuo, nemam blage veze)

sutra cu da se inforimisem o tom paljenju detaljno...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 15 Avg 2010 22:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
sto bi rekao goran,kod njega su dolazili strucnjaci i pricali mu kako su menjali karike a nisu vadili klipove... :ludilo:

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 15 Avg 2010 22:14 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Imas najmanje 2 a mozda 4 bobine i to je najverovatnije 4 u tom modulu a signal za okidanje dobijas sa senzora bregaste sad on moze da bude kod modula tj u njemu ili negde napred kod poklopca zupcastog i u skladu sa ecu-om okida bobine.
tu ne valja ili taj senzor sto je najmanje moguce a po meni je ili modul ili kablovi pa posto si menjao kablove potrudi se da kupis ili bolje pozajmis modul tako ces najbolje ustanoviti gresku jer on utice na rad i plina i benzina sto je bas tvoj slucaj :wink:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 16 Avg 2010 01:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
senzor bi verovatno prijavio kao gresku, zar ne? meni je prijavljivao samo lambdu i losu mesavinu...

joj ne znam nikog sa tim motorom, pa nemerem da uzajmim nista :(
onda ce da bude da je taj modul paljenja, sad ga jos samo treba naci...
ovde kod nese u spisku delova ima modul-bobine za sve motore sem za x16szr, za njega ima neki 'multek' :scratch:

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 16 Avg 2010 10:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Jun 2010 14:29
Postovi: 66
Lokacija: pancevo
Ime: goran
Opel: ,astra 1,7td,
komsija,a sto ne odes do auto servisa MIMA,na novoseljanskom putu,znas da on ima servis i razne delove za Opelova vozila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 17 Avg 2010 14:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
e moj komso, mima ti je najskuplji u sirem pojasu, znaci delovi kod njega su u proseku 30% skuplji nego na nekom drugom otpadu (a ja sad bas i nisam pri parama)... :)

update: ociscena dizna, ler ventil, motor ler gasa i sve to dobro zadihtovano (ili kako se vec kaze), inace svi ti delovi su bili jako prljavi, nisu stajali kako treba itd...
e sad, na benzinu vise nema trzanja uopste a knedla jedva da se i oseti, a auto ide do kraja (do nekih 160km/h sto je ok)

posle intervencije je i plin prestelovan, dosta je bolje, ali i dalje ima knedlu na visokim obrtajima (doduse mnogo manju, a ako se gas ne dodaje naglo cak se i ne primecuje) i trza samo u 4. i 5. brzini kad se bas naglo doda gas (a i to trzanje kratko traje)
sve u svemu znacajno poboljsanje na benzinu i solidno poboljsanje na plinu... :)

sledece sto radim jeste da nalazim ispravan ovaj modul paljenja i stavljam umesto mog da vidim sta se desava... (mislim da i nema nista drugo vise)
sto bi se reklo: pomozi boze! :)

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 17 Avg 2010 16:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Bas tako :D

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 19 Avg 2010 08:26 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008 18:45
Postovi: 198
Lokacija: Cuprija
Ime: Danijel
Opel: Omega A
Proveri ti regulator pritiska goriva , koje mi je on muke napravio , ma pomerio mi dupe , izvuci vakum crevo koje dolazi na njemu i ako ima benzina u njemu , bacaj to u djubre i stavi drugi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 24 Avg 2010 16:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
UPDATE: jos nisam nasao ovaj smrdljivi modul paljenja, ali doslo je do veleobrta! :D

sinoc sam sa drugarom skinuo katalizator (cuo sam da na njemu moze i da se zaradi) i zavarili smo obicnu cev i gle cuda: knedla u visokim obrtajima je nestala na benzinu a na plinu jedva da se i primeti (tipa traje mozda milisekundu i to samo kad ja gas do tapacirunga, neko npr mozda to ne bi ni osetio) tako da sam konacno posle duzeg vremena zadovoljan (prvi put sam na plinu presao 120km/h) :cheers:
e sad kada se auto na primer pri kretanju odmah presalta u 2. i stisne do kraja na plinu se oseti kao da nema plina tj kao da sam stisnuo u prazno (na benzinu nije bas tako drasticno ali oseti se), medjutim ako prvom predjem 20km/h i presaltam u 2. i stisnem sve je normalno... :scratch:

i imam jedan problem na benzinu samo koji se skoro javio (moram da pitam :) ) kad je hladan motor i krenem (posto uvek upalim na benzin i krenem) pri normalnom dodavanju gasa u prvoj auto trokira (cima) kao da nema goriva... sta bi sad to moglo da bidne? (btw motor u leru prodrhtava i na plinu i na benzinu stalno i to vec duze vreme i to nikako da se otkloni :( )?

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem pri ubrzavanju...
PostPoslato: 24 Avg 2010 16:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
UPDATE: jos nisam nasao ovaj smrdljivi modul paljenja, ali doslo je do veleobrta! :D

sinoc sam sa drugarom skinuo katalizator (cuo sam da na njemu moze i da se zaradi) i zavarili smo obicnu cev i gle cuda: knedla u visokim obrtajima je nestala na benzinu a na plinu jedva da se i primeti (tipa traje mozda milisekundu i to samo kad ja gas do tapacirunga, neko npr mozda to ne bi ni osetio) tako da sam konacno posle duzeg vremena zadovoljan (prvi put sam na plinu presao 120km/h) :cheers:
e sad kada se auto na primer pri kretanju odmah presalta u 2. i stisne do kraja na plinu se oseti kao da nema plina tj kao da sam stisnuo u prazno (na benzinu nije bas tako drasticno ali oseti se), medjutim ako prvom predjem 20km/h i presaltam u 2. i stisnem sve je normalno... :scratch:

i imam jedan problem na benzinu samo koji se skoro javio (moram da pitam :) ) kad je hladan motor i krenem (posto uvek upalim na benzin i krenem) pri normalnom dodavanju gasa u prvoj auto trokira (cima) kao da nema goriva... sta bi sad to moglo da bidne? (btw motor u leru prodrhtava i na plinu i na benzinu stalno i to vec duze vreme i to nikako da se otkloni :( )?

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs