Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 06:46

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 18:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
jedno pitanje forumdzijama
Po nekim novim pravilima artedta za bocu je sad potreban neki nosac koji je usrafljen u pod automobila tj takozvani ram
E sad cuo sam da servisi za to gov..ce uzimaju i vise od 50e pa me zanima da li neko zna od kojih kutija(profila)pravi i da li ima neka posebna dimenzija ili sta vec?
ja bih to sam napravio a video sam da su i drugi
Napravis ram pa ga pricvrstis za karpseruju pa tek onda trake od boce idu preko iste i kroz ram
Ako je neko upucen molim za crtez i neko objasnje
pozdrav i hval :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 19:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Trebaju ti obicne kutije 20x20mm i usrafis ih kroz blatobrane u gepeku a na krajeve se zavari beskonacni vijak pa matica od spolja, inace po propisima ako ti je ravan pod u gepeku tj. ako nemas tocak u podu ne treba ti sipka vec boca moze na patos da se zasrafi. :wink:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 21:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
ako sam te dobro razumeo ako mi je ravan pod tj ako nemam duplo dno ono gde lezi rezervni tocak onda mi boca ostaje ovako kako jeste sa onim metalnim trakama koje idu preko boce i usrafljene su za pod
Meni na Manti rezervni tocak stoji sa strane leve a boca je na ravnom podu
Dakle da ja nista nediram????
hvala unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 21:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Po njihovom pravilu boca nesme da lezi,tj,dodiruje patos u gepeku ni pod kojim uslovima! Moze se koristiti taj nosac koji odigne bocu od poda (neko ih naziva "kolevka") ili takozvani teleskopi koji se srafe u koseve,odnosno, drze bocu izmedju koseva odignutu od patosa!
Sto se tice podnog nosaca za koji se ti raspitujes, on je reda 10e. Ima ih u dve dimenzije, za manje (do 60L) i za vece boce.
Sto se tice i jednog i drugog nosaca, mogu se montirati i tako da poluzatvaraju leziste rezervnog, sve dokle sam nosac lepo lezi na karoseriji. Nesme da lezi na samim ivicama.

P.S: jos uvek mozes proci atest i sa bocom srafljenom direktno na patos sa tim metalnim trakama. To sve zavisi gde vrsis atest!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 21:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Ja sam bio na atestiranju pre 3 meseca i sve zastave prolaze atest jer imaju ravan pod i bocu na njemu bez sipke, i pitao sam kako oni mogu a ja ne da prodjem atest, rekli su mi da nije ravan pod tj. da imam tocak u podu pa mora na sipke tako da po tom pravilniku ne mora na sipke ako imas ravan pod proverio sam na licu mesta, sad dal zakoni vaze svuda ne znam, inace meni su pregledali neki likovi iz AMSS-a inace g*v** obicni ko i svuda prave se da su izmislili plin pa vracaju cak i fabricke instalacije koje su uradjene u italiji konkretno punto a imao sam prilike tad i to da vidim, ta instalacija nemoze da se poredi ni sa jednom kod ovih nasih majstora pa bilo ko da su jer je unifikovana i cevi i sve je tipizirano za taj model tako da je neverovatno kako je to slozeno i napakovano kulturno, a sigurno da je to i bezbedno jer sve to ide jedno sa drugim :shit:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 22:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
ma ja sam atest uradio odavno nego me zanima sta sad oni tu fantaziraju i traze da ljudi samo jos ulazu novac u koje kakve gluposti
ok ako je to radi bezbednosti ja to podrzavam ali meni je gepek zaista potpuno odvojen od zadnjeg sedista i nikako ne moze da povredi putnike u slucaju da boca "poleti"ka putnicima koji sede pozadi
Ali cu ja to sad u skorije vreme da odradim iako mi atest vazi do 2016god
Uzecu materijal kutije20x20 pa da to napravim sa mojim majstoricom :D
Hvala vam na svim obavestenjima i savetima,a ako ima neko da jos nesto doda rado cu procitati i poslusati savete svojih kolega :ots:



kvcali je napisao:
Ja sam bio na atestiranju pre 3 meseca i sve zastave prolaze atest jer imaju ravan pod i bocu na njemu bez sipke, i pitao sam kako oni mogu a ja ne da prodjem atest, rekli su mi da nije ravan pod tj. da imam tocak u podu pa mora na sipke tako da po tom pravilniku ne mora na sipke ako imas ravan pod proverio sam na licu mesta, sad dal zakoni vaze svuda ne znam, inace meni su pregledali neki likovi iz AMSS-a inace g*v** obicni ko i svuda prave se da su izmislili plin pa vracaju cak i fabricke instalacije koje su uradjene u italiji konkretno punto a imao sam prilike tad i to da vidim, ta instalacija nemoze da se poredi ni sa jednom kod ovih nasih majstora pa bilo ko da su jer je unifikovana i cevi i sve je tipizirano za taj model tako da je neverovatno kako je to slozeno i napakovano kulturno, a sigurno da je to i bezbedno jer sve to ide jedno sa drugim :shit:

MA pprijatelju sve su to lopurde nevidjenje
Kao da smo mi ovce za sisanje a izgleda da jesmoMa uzas jedan.
Napravicu ja njima i te nosace pa cu da im se naj...em mamica ako me ikada budu smarali indijanci
A ti iz AMSS su najgori olos mog prijatelja zajebavali za razliku od 10% u sili kocenja na zadnjem a dozvoljeno je 20 i naravno otisao u drugu kucu za teh pregled i zavrsio bez cascavanja tih debila kvazi majstora :seci:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 22:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Ajd jedno mozda blesavo pitanje,...a sto uopste to prepravljas kad si odradio atest?
Ako ti je do bezbednosti, proveri samo kako drze te metalne selne,odnosno, da li su dobro stegle bocu!Proveravas tako sto dobrano lupi bocu rukom,a mozes i nogom da vidis da li se mrda ili je stegnuta.

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 22:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Ako mene pitas ja sam morao da je stavim na sipku jer su mi trazili na atestu jer prvo mi je bila zasraflena za pod, pa sam prepravljao inace ja sam to sam skarabudzio rekoh gore kako nije neka nauka, a licno moje neko misljenje, nevezano za sve ovo o cemu pricamo je da je na podu najbolje stegnuta jer je pod 1000 puta cvrsci od one sipke koja je na krajevima gde su srafovi sranje. :wink:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 27 Jun 2010 23:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
pa repravljao bih ako je to potrebno otkud znam :P
I meni se cini da je mnogo sigurnije da je boca vezana direkt za pod al napravicu ja da mi i cevi i boca budu budu pricvrsceni za pod srafovima
Usraficu taj ram i kroz ram ce mi ici i srafovi od onih metalnih kajseva pa da vidim sta bi iko mogao da zameri a onda ako nesto neko prikenja :grrr:
Ma ja ti volim druze da mi sve bude po p.s. :D
U svakom slucaju veliko hvalaaaaaaa :ilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 29 Jun 2010 22:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
Bane66 je napisao:
Ajd jedno mozda blesavo pitanje,...a sto uopste to prepravljas kad si odradio atest?
Ako ti je do bezbednosti, proveri samo kako drze te metalne selne,odnosno, da li su dobro stegle bocu!Proveravas tako sto dobrano lupi bocu rukom,a mozes i nogom da vidis da li se mrda ili je stegnuta.


pa ima ko hoce da sebi komplikuje zivot... :D

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Postolje za bocu
PostPoslato: 30 Jun 2010 18:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
bozza je napisao:
Bane66 je napisao:
Ajd jedno mozda blesavo pitanje,...a sto uopste to prepravljas kad si odradio atest?
Ako ti je do bezbednosti, proveri samo kako drze te metalne selne,odnosno, da li su dobro stegle bocu!Proveravas tako sto dobrano lupi bocu rukom,a mozes i nogom da vidis da li se mrda ili je stegnuta.


pa ima ko hoce da sebi komplikuje zivot... :D

Vala lepo receno :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs