Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 05 Maj 2024 05:13

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra B - TNG problem (fabricki plin)
PostPoslato: 15 Maj 2010 10:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009 03:05
Postovi: 22
Lokacija: Nis
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 16v
Pozdrav. Dosta pratim ovaj forum i vidim da mi je izgleda jedino ostalo da vas pitam kako da resim problem sa plinom posto ovde u Nisu niko ne zeli da razgovara na temu "fabrickog plinskog uredjaja" a kamo li da nesto popravi. Naime imam Vectru B restyling 2000god 1.6 16v sa fabricki ugradjenim plinom u holandiji. Problem se manifestuje ovako. Auto se trese sa vremena na vreme u leru, npr. dobro radi nekih pet min pa pocne malo da se gusi i kazaljka na obrtomeru varira (ne stoji u mestu kao kad radi na benzin). Drugi problem je kada se naprimer doda naglo gas auto super ide do nekih 4500 obrtaja u prvoj brzini pa onda kao da malo zastane tj zagusi se na 1 sekundu pa nastavi da ide. I taj se problem ne desava bas uvek ali relativno cesto. Inace auto mi po gradu trosi 14l (sto meni deluje mnogo) a na otvorenom oko 8. E sad kod mene je takav sistem da auto mora da se pali na benzin i on sam posle nekih 30 sec do minut prebaci sam na plin u zavisnosti od spoljne temperature. Problem sada nastaje kada vozim kola na auto putu auto hoce iz cista mira da prebaci na benzin pa se ponovo prebaci na plin kroz neki minut. To se manifestuje i po gradu ali manje. Ja licno mislim da se to sigurno zaprljao neki filter ili sta vec sto mu dodje i logicno posto ja mislim da to od kad je auto uvezen u Srbiju iz Holandije nije ni menjano (nekih 100.000 km) posto ovde niko nece da se petlja sa tim da nesto ne pokvari(filter za vazduh je redovno menjan). U autu je ovaj isparivac "koltec vg392" to sam juce procitao i mislim da je mozda u njemu problem ako se zaprljao ili sta vec. Nadam se da ce neko moci da mi pomogne. Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B - TNG problem (fabricki plin)
PostPoslato: 15 Jun 2010 10:22 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Maj 2009 15:01
Postovi: 242
Lokacija: Jagodina
Ime: Milos
Opel: Astra G 1.6 8V, Astra H GTC 1.3CDTI, BMW e46 318i
Garaza: pogledaj
Moj burazer je imao neke probleme sa navodno fabrickim plinom u Vektri B, pa mu je preradio neki lik sto ugradjuje plin, ubacio uredjaje koji se prodaju kod nas, a neke koji su mogli da ostanu njih je ostavio, jer nema delova za taj plin koji nije kod nas ugradjen, ili tako nesto... uglavnom to preradjivanje ga kostalo oko 250 evrica....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs