Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 20:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Insignia problem sa MAP sezorom i EGR ventilom
PostPoslato: 25 Jan 2024 00:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009 03:05
Postovi: 22
Lokacija: Nis
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 16v
Pozdrav, vlasnik sam auta Opel Insignia 2.0 120kw 2014god. Skoro sam odradio dijagnostiku auta i majstor je ustanovio da je EGR ventil slabo otvara ( do nekih 20% ) i da treba da se ocisti. Takodje mi je rekao da je MAP senzor los i da treba da se zameni ( vrednosti za njega su bile od 85-88 kPA u leru). Kaze da je to prevelika varijacija. Nakon toga sam ocistio EGR i MAP senzor koji su bili prljavi i ponovnom dijagnostikom utvrdjeno je da sada EGR non stop stoji u zatvorenom polozaju a MAP senzor opet pokazuje iste vrednosti ( oba je cistio majstor ). Nije me mrzelo pa sam oba sam skinuo da proverim i stvarno su skroz cisti ali EGR radi jos gore a MAP senzor isto. Sto se tice EGR-a ne znam sta je problem, moram da odem ponovo kod majstora da provere a MAP sezor sam kupio nov. Nakon zamene novog MAP senzora, ocitavanja su opet ista ( od 85-88 kPA ). Hteo bih da pitam da li neko mozda zna da li su to dobri parametri za MAP ili ne? Takodje ako neko zna sta moze biti problem sa EGR ventilom posto se stvar oko otvaranja jos vise pogorsala nakon ciscenja. Inace, auto ne pali check engine lampicu uopste niti ima gresaka, sto me dodatno zbunjuje.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia problem sa MAP sezorom i EGR ventilom
PostPoslato: 25 Jan 2024 08:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2023 03:29
Postovi: 24
Lokacija: Niš
Ime: Nikola Smiljković
Opel: Astra H 1.9 CDTI
Pozdrav druze,
Sto se tice MAP senzora, mislim da mora da se ukodira, saljem ti instagram profil coveka koji radi samo dijagnostiku i koji ce ti sigurno pomoci. Javi se Seferoviću i resavate problem, decko je iz Nisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insignia problem sa MAP sezorom i EGR ventilom
PostPoslato: 05 Feb 2024 14:14 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Map ti daje dobre vrednosti to je oko 1bar na leru kako daješ gas treba da ide do 2bsra,mislim da za map nema kodiranja ali proveri. Egr radi različito u zavisnosti od temp motora i režima vožnje, na hladan motor u leru treba da bude otvoren neki procenat, kad dodaš gas zatvoren, kad krstariš nekom brzinom na otvorenom putu malo otvoren. Ostaje da proveriš za konkretan model ali generalno je tako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs