Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 11:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KS mali servis i jos po nesto...
PostPoslato: 05 Mar 2021 02:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010 09:59
Postovi: 16
Lokacija: Surdulica
Ime: Miljan Stojanovic
Opel: Corsa B 1.2i
Posle punih 9god, opet se vracam na Opel automobile i to na model Insignia iz naslova model 2010god, u karavan verziji sa maunelnim menjacem. Citajuci forum pre kupovine, ukapirao sam da je cuvena gumica uljne pumpe vaznija od velikog servisa :)
Od prethodnog vlasnika vozila, sam dobio racun od servisa da je gumica menjana pre 15.000km i godinu i po dana, tada je odradjen i veliki servis, da li je potrebno da sad predostroznosti radi odradim mali servis i zamenu te gumice? Mali servis bi svakako uradio, pa s tim u vezi koje ulje bi bilo odgovarajuce i koji brend filtera vi koristite? Takodje, uz auto sam dobio zimske gume, ali bi pre sezone kupio ako je moguce jeftinije letnje gume, neki predlog oko izbora gume? Felne su 18".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KS mali servis i jos po nesto.
PostPoslato: 06 Mar 2021 20:29 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Kao prvo, dobro došao u klub Insignijaša. :) Nadam se da ćeš napraviti garažu i podeliti sa nama par slika da vidimo kakva je. :)

Ako osobi od koje si kupio auto, možeš da veruješ da je to zamenjeno i ako ima validan dokaz, onda ne vidim razlog zašto bi menjao opet uljnu gumicu. Miran si barem 70 000km, a verovatno i više do naredne zamene, jer mislim da se ona menja na oko 100 000km radi preventive. Što se tiče ulja i filtera, verujem da je najbolje u ovlašćenom da uradiš, ako ti to nije baš opcija, ja ti mogu podeliti moje iskustvo. Delove kupujem godinama za Vectru i sada za Insi u istoj prodavnici Opelovih delova i uzimam prvo GM ako imaju, ako ne, onda ono što imaju na stanju, dosad, hvala Bogu nisam imao problema. Sipam GM 5W-30 dexos2 ulje, a filteri su bili brendova BluePrint, Lucas, Herth+Buss i Filtron(možeš videti kod mene u temi).

Što se tiče guma, kad sam sebi tražio, bile su baš paprene, barem od poznatijih brendova, ganjao sam Savine UHP2, ali pošto ih nisam uspeo naći, kupio sam neke kineske TracMax, koje su imale solidne ocene, ceo set me izašao ispod 200 evra(kupljene u Bosni + vraćen PDV), sad ću ih opet staviti sa zamenom setova, prošlu sezonu su bile okay, videću kakve će biti sada.
:postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Insignia 2.0 CDTI 160KS mali servis i jos po nesto...
PostPoslato: 09 Mar 2021 01:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010 09:59
Postovi: 16
Lokacija: Surdulica
Ime: Miljan Stojanovic
Opel: Corsa B 1.2i
Cekam neka sitna sminkanja farova i poliranje, pa cu onda okaciti slike, da je prvo ulepsam :)
Dobio sam neki racun od majstora koji je to menjao, ali ipak sam siguran kad moj majstor to uradi. Ali sam ja iz prve lose ukapirao da se ta gumica menja na svakih 20k-30k km.
Uzecu i ja GM, i probacu filtere nekog od tih brendova da nadjem ovde u radnji gde to kupujem.
A gume najjeftinije sto sam za sad naso, da pritom ne spada u nizu klasu, su Lassa 18 245 45 po ceni nesto malo ispod 11k po komadu.
Hvala puno na odogovoru!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs