Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Cudan zvuk grebanja/rastezanje opruge prilikom kocenja
PostPoslato: 09 Jul 2023 11:33 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Pozdrav drustvo,

ne znam da li to ima veze ili je samo koincidencija, posle nedavne promene felni, poceo je da mi se pojavljuje cudan zvuk grebanja/sabijanja oprugice, ne znam kako da ga opisem iz prednjeg levog tocka. Zvuk se cuje samo kad usporavam da stanem tipa od 10km/h ka 0km/h, cuje se u svim pravcima namotaja volana, ali najvise kad namotam ulevo, nema problema u kocenju.

Odem kod vulkanizera, jer sam posumnjao prvo da ne kaci felna klesta ili nesto, ali nije do toga. Odem kod majstora, prvo smo pomislili da nije do selen blokova(kad su menjali prednje felne stavili dizalicu kod viljuski umesto na pragu :seci: ) i uspeli su da ih rastegnu, ali je majstor uspeo da ih vrati u polozaj. Krenem od njega, opet se cuje...Vratim se, skine tocak, kao sve po njemu deluje u redu, skine nove plocice(pre 6 meseci sam menjao), podmaze ivice plocica i kao teraj ti to, sve je to u redu, mada mi je ostavio komentar da smo mozda trebali menjati diskove pri zameni plocica. Kad stvarno, zvuk nestade, ja reko super, reseno, kad juce, posle 500km predjenih se opet pojavio taj zvuk.

Znam da moram kod majstora opet ici(u sredu imam kod majstor Godze zakazano radi drugih stvari, pa cu ga zamoliti da i ovo pogleda), ali me interesuje, da li je neko iskusio nesto slicno?

Meni deluje da je u pitanju ipak disk, kad predjem rukom preko, osecam neravnine, a postoji i zazor od par milimetara sa strane diska,a i nasao sam video gde se cuje vrlo slican zvuk, u njemu se spominje da ne mora da znaci da je 100% do njih i da moze biti i do ovog zastitnog lima ili cak i lezaja tocka.



Moze li mi neko reci koji su simptomi istrosenog diska? Prvi put se susrecem sa ovim, na Vectri A se nesecam da smo ih ikad menjali(jednom su isli na obradu jer su se plocice pojele skroz, al tad je zvuk bio jaka skripa).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan zvuk grebanja/rastezanje opruge prilikom kocenja
PostPoslato: 28 Jul 2023 16:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Evo da javim novosti, posto nisam stigao ranije. Problem je do plocice cija ivica dodiruje disk, a sve je to posledica krivog/istrosenog diska. Majstor Godza je izbrusio ivicu plocice da ne dodiruje disk i zvuk je nestao uz napomenu da ce se zvuk vratiti posle nekog vremena kad se plocica istrosi. Medjutim, vrlo brzo nakon toga, zvuk se opet vratio, pa sam otisao kod lokalnog majstora koji je isto potvrdio sto i majstor Godza i opet brusio plocicu i zvuka opet nema. :grrr:

Tako da, ako se opet vrati, sledeci korak bice trajno resenje, tj zamena diskova i opet plocica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan zvuk grebanja/rastezanje opruge prilikom kocenja
PostPoslato: 04 Avg 2023 15:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Zvuk se vratio i postao je jos izrazeniji, pogotovo nakon prekjucerasnje ture do Beograda. :shit:

S obzirom da za par dana putujem na more u Herceg Novi, ruta preko Bosne(ko je isao zna koliko je ona zahtevna za kocnice), nisam nista hteo da rizikujem pa sam juce oterao majstoru da zameni diskove i plocice. Stavljeni diskovi Bosch, plocice Jurid.
Steta za plocice sa kojima sam jedva 10 000 km presao, sta je tu je, bitno da bi sad trebalo da je trajno resen problem. :":


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan zvuk grebanja/rastezanje opruge prilikom kocenja
PostPoslato: 08 Avg 2023 12:55 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Slika
Slika
Slika

Ne bih da te razočaran, kvalitet delova sada i pre dvadeset i više godina je ko nebo i zemlja.
Slike pločica od Insignie i astre j koje su strugale do besvesti i to jurid, obično se desava kada se pločice i diskovi ugreju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan zvuk grebanja/rastezanje opruge prilikom kocenja
PostPoslato: 11 Sep 2023 20:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Slazem se sa vama majstor Godzo, svestan sam toga. Secam se pre za Vectru, svi delovi ili vecina su bili GM, znali su da traju, a sad sve skart, al sta je tu je. Imate li vi neki predlog iz vaseg iskustva?

Iskren da budem, nisam vise pametan ni sta uzeti, jer sam malo istrazivao po netu koji brend uzeti, u redu, vecina kazu ATE/Brembo, al ima ljudi koji se zale i na njih. :ludilo2:

Tako da sam bio u fazonu, posto kupujem dugo godina u jednoj radnji za Opel, daj mi da nije neki kinez ili bas bas skart, pa kako bude. Mali je vremenski period da bi se jos nesto moglo reci o kvalitetu, al presao sam nesto oko 2000 km i zasad je ok hvala Bogu, nema vise nikakvih zvukova, auto koci dobro, pa cemo videti koliko ce trajati ove plocice. Sa proslim "GM" plocicama sam presao 40 000.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan zvuk grebanja/rastezanje opruge prilikom kocenja
PostPoslato: 13 Sep 2023 10:56 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2011 10:53
Postovi: 1039
Lokacija: Prnjavor - R. Srpska
Ime: Radisa
Opel: Vectra C , Insignia, Corsa D
Ja sam stavio ATE disk/plocice i naprijed i nazad. Već 40.000 nema nikakvih problema. Pločice djeluju kao da se i ne trose :ludilo1:

Kupio sam sve u inostranstvu ako to više uopšte ima ikakve veze zbog kvaliteta. Ali bar je bilo skoro pa duplo jeftinije nego što su mi ovdje tražili da mi to nabave.

Živi buckuris je što se proizvođača tiče. Prednji diskovi su Italija, zadnji Kina a pocice su Češka :D

_________________
www.ensabh.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs