Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 00:07 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Avg 2014 13:53
Postovi: 9
Lokacija: Cuprija
Ime: Marko
Opel: Insignia 2.0
Na autu imam fabricka svetla, obicna sijalica zute boje i hteo bih da postavim bi xenon, ali sam naisao na problem jer mi je par majstora reklo da je unutrasnjost fara mnogo malo da stane bi xenon. Da li je mozda neko imao iskustva sa tim i da li zna nekog ko ima mozda neki manji bi xenon i ugradjuje ili da li neko zna resenje za ovo.

Razmisljao sam i da nadjem neke polovne farove sa bi xenonom, ali za sada nisam uspeo a i ono sto sam nasao je bilo preskupo.

Hvala unapred :-)

Evo kako izgleda sada far i sijalica i koliko je tu prostora:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 01:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Mozes da nadjes xenon farove,koji solidno kostaju i dodje ti ko fabricki xenon,drugo ovde ne moze bixenon sijalica jer je to samo h4 sijalica,kratko i dugo svetlo u istoj,ovde je odvojeno i idu 2 seta xenona odnosno jedan za kratko jedan za dugo,drugo ne razumem kako ti je mali far? sama po sebi xenon sijalica se manje greje i manje "struje" vuce s auta tako da ne verujem da bi ti stradao far.

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 02:16 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2011 14:28
Postovi: 545
Lokacija: Zemun
Ime: Djordje
Opel: Kadett E 1.3; Astra G "Freedom"
Garaza: pogledaj
samo ne znam dal su svi xenon farovi 'pametni' farovi, ako jesu onda ti je to uzaludan posao, da bi ti radila kako treba mora biti povezan far sa odredjenim senzorima, al mozda gresim, mozda je to samo na opc verziji, tamo znam da se sociva u faru pomeraju poput ociju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 08:51 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2011 10:53
Postovi: 1039
Lokacija: Prnjavor - R. Srpska
Ime: Radisa
Opel: Vectra C , Insignia, Corsa D
Mislim da su svi 'pametni', bar kod mene jesu.
Neke od opcija tih xenona su 9 nacina osvjetljenja u zavisnosti od brzine kretanja, pracenje puta, automatsko dugo/kratko svjetlo, itd :ots:

_________________
www.ensabh.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 09:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
naravno, nemoguce je naknadno imati te opcije ali se moze staviti far cisto fizicki, staviti ksenon kit uobicajeni kineski i to ce raditi. Ja imam desni far, nadji levi i imas komplet :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 13:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Avg 2014 13:53
Postovi: 9
Lokacija: Cuprija
Ime: Marko
Opel: Insignia 2.0
Speedy je napisao:
Mozes da nadjes xenon farove,koji solidno kostaju i dodje ti ko fabricki xenon,drugo ovde ne moze bixenon sijalica jer je to samo h4 sijalica,kratko i dugo svetlo u istoj,ovde je odvojeno i idu 2 seta xenona odnosno jedan za kratko jedan za dugo,drugo ne razumem kako ti je mali far? sama po sebi xenon sijalica se manje greje i manje "struje" vuce s auta tako da ne verujem da bi ti stradao far.



A zar nema h7 bi-xenon? Pa ja bih izvadio sijalicu za dugacko i stavio neki nightbreaker mozda, a na mestu kratkog sam mislio da stavim bi xenon pa neka bude i kratko i dugacko na njemu, nebitno je.
A ne mali far, nego ima malo prostora za bixenon na mesto kratkog fara jer ima malo prostora za samu kuglu i nece moci da stane tu, nadam se da sam lepo objasnio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 13:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Avg 2014 13:53
Postovi: 9
Lokacija: Cuprija
Ime: Marko
Opel: Insignia 2.0
A sto se tice tih pametnih farova, to stvarno ne bih znao, ali znam da nema nikakve reakcije pri vecoj brzoni ili skretanju, to je ono sto sam ja primetio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 13:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2014 15:20
Postovi: 99
Lokacija: Herceg Novi
Ime: Dimitrije
Opel: Calibra Turbo
Garaza: pogledaj
Vidi, ja sam stavljao fabricki xenon na bmw sedmicu 2003 koja je iz fabrike izasla bez njih i odma da ti kazem ne mozes samo da izvadis obicne farove i da ubacis xenonske. Ja sam morao da mjenjam light module koji me kostao skoro 1000e za xenone koji nista bolje ne svijetle od ovih sto mi ugradjujemo za 30e samo da bi mi, kad upalim auto, sociva uradila gore-dolje da se nivelisu sami i to je cisto bacanje para. Imaju sociva da se uzmu koja se naknadno ugradjuju i imaju klapnicu u sebi za dugo-kratko gdje dobijas bi-xenon sa jednim parom sijalica. A ne znam jesam li te dobro shvatio sta hoces, ali ne mozes na far koji je predvidjen za, lupam, H7 da ubacis H4 vjeruj mi probao sam osvjetljavaces vrhove banderi i sve ostalo samo ne put ispred sebe :D

_________________
no@nofun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 14:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Ja sam naknadno stavljao te pametne farove na Corsu.
Osim sto ce ti Insignia izgledati kako je i trebala da izgleda (predrkano) sa tim farovima, sijace i 10x bolje nego da samo grunes xenon ili projektor + xenon.
Ipak pricamo o faru koji je fabricki projektovan za xenon.
Ne treba nista da menjas, nikakve module, samo treba nabaviti odgovarajuci dzek, a Pera ima coveka koji sve to radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 15 Sep 2014 14:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ono sto sam hteo da kazem,moduli jesu skupi al cak i da odvojis pare i za nove farove,nove module,nove originalne sijalice,to nece raditi za ono za sta su farovi sposobni. To da nema neke promene na nekim brzinama nije tacno,jer se nijedan kupac nije pokajao sto je doplatio xenone na novom autu. Znaci bolje ti je resenje naci polovne farove i staviti ksenon kit za 60e nego u ove ruzne farove budziti glupe projektore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 16 Sep 2014 13:39 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... el_delovi/ i sve si resio ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 16 Sep 2014 19:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2011 10:53
Postovi: 1039
Lokacija: Prnjavor - R. Srpska
Ime: Radisa
Opel: Vectra C , Insignia, Corsa D
Nemoguce je ne primijetiti reakciju farova. :krsti: Drasticnu, na povecanje brzine (60 i 120), te na motanje u krivinama. U situacijama kad su ulice prazne a nema gradske rasvjete najbolja je vidljivost adaptacije na okolinu.
Ja prezadovoljan :love:

_________________
www.ensabh.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 16 Sep 2014 19:23 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
+1
To mi je bilo pod must have kad sam uzimao Astru :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 18 Sep 2014 19:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Avg 2014 13:53
Postovi: 9
Lokacija: Cuprija
Ime: Marko
Opel: Insignia 2.0
Ali ja nemam nikakvu nivelaciju pri paljenju auta, niti skretanje farova u krivinama niti paljenje kratkog svetla pri brzinama vecim od 100km/h i sta vec treba sve da ima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 18 Sep 2014 19:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Avg 2014 13:53
Postovi: 9
Lokacija: Cuprija
Ime: Marko
Opel: Insignia 2.0
Marere je napisao:
http://www.polovniautomobili.com/oglas5224668/opel_delovi/ i sve si resio ;)




Hvala ti puno na ovome, pozvacu odmah da vidim o cemu se radi i koja je cena. :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bi-Xenon Insignia
PostPoslato: 01 Nov 2014 15:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2013 14:52
Postovi: 27
Ime: Ognjen
Opel: Insignia 2.0 Turbo 4X4
markost je napisao:
Ali ja nemam nikakvu nivelaciju pri paljenju auta, niti skretanje farova u krivinama niti paljenje kratkog svetla pri brzinama vecim od 100km/h i sta vec treba sve da ima...
Te funkcije su vezane za xenon svetla.
Jedina varijanta ti je da stavis xenon kit na oborena a duga da ostanu halogenke, eventualno neke kvalitetnije i/ili belje...
Sve ostalo je budzenje koje nije to to, a u slucaju zamene originalnih fatova i kosta papreno a sve sem sijanja ti nece raditi(ni nivelacija, ni AFL, LED samo u jednom modu, duga\kratka pitanje povezivanja-ti imas dve sijalice ovde samo jedna...)
Inace varijanta bixenon kit imas samo za H4 i original xenone(d1s itd. mozda gresim ali koliko znam samo H4 ima dva vlakna) to ti je isto svetlo koje se menja dugo/kratko...ako kao ti imas odvojene duga ne preporucujem na oba stavljati xenon kit jer ce brzo crci na dugim ako se ablenduje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs