Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 09:04

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 19 Dec 2009 17:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2009 21:35
Postovi: 49
Ime: Zafirash
Opel: Zafira A 2001 2.0DTI
Vec mi se par puta desilo da kad upalim auto i neposredno posle toga pritisnem dugme da upalim radio BOARD ispise sledece:

IGNITION LOG. ON
MW.STEPS 9
-------EXIT--------

Sta ovo znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 01 Feb 2010 22:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2009 21:35
Postovi: 49
Ime: Zafirash
Opel: Zafira A 2001 2.0DTI
Jel zna neko nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 04 Jun 2010 19:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2010 22:09
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Ime: Aca
Opel: Zafira 2.0 DTI
Malo mozda kasnim sa odgovorom na tvoje pitanje ali jbg od skoro vozim Zafiru! :D hahaha
Ovo sto kazes da kada gasis auto, tj okrenes kljuc auto se zatrese, to je normalna stvar! Ja vozim 2.0 dti
presla 170.000km a drugar 2.2 dti presla 90.000 i isto nam se desava... ;)
Tako da mozes da se opustis sto se tice tog problema... A ovo ostalo... Neam pojma te probleme nemam ;)
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 28 Jul 2010 18:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2009 21:35
Postovi: 49
Ime: Zafirash
Opel: Zafira A 2001 2.0DTI
Hvala, sve mi radi, osim te lampice auto sa kljucem koja se pali kad njoj se cefne. Evo vec nekoliko meseci sve radi perfektno i onda se lampica upali da me pozdravi cisto da znam da je tamo i onda opet par nedelja meseci spava :D
Problem koji sada imam jeste samo sa zadnjim levim podizacem prozora, ne spusta se ni ne dize nikako.
Prvo je pocelo tako sto se nije spustao samo na zadnji prekidac, a na prednji kod vozaca jeste, da bi se samo spustao/dizao samo kad su vrata otvorena, a sad vise nikako nece. Ima neko neku ideju sta je problem? Mozda neki kontakt u vratima?
Da napomenem da lampica prekidaca kod vozaca svetli, nazad ne svetli - nema uopste struje u prekidacu( proveravao)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 28 Jul 2010 19:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2010 14:00
Postovi: 19
Lokacija: Petrovac-Italija
Ime: dragan
Opel: Vectra c 2.0 dti - Zafira 1.8 16V
ja sam na caletovoj zafiri imao iste probleme kao i ti ( lampica se pali i stoji upaljena dok se ne pritisne kocnica ) problem je bio sto je neka zivotinja (prethodni vlasnik) zamenio sijalicu za stop i stavio malo jacu . A za vrata pogledaj meni se bilo pokidao dovod struje do zadnjih vrata .Kad otvoris zadnja vrata videces pored stuba crnu debelu gumu koja ulazi u vrata najcesce se tu lome zice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 29 Jul 2010 15:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2010 22:09
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Ime: Aca
Opel: Zafira 2.0 DTI
slazem se sa draganom ;) imali smo isti problem! samo proveri zice!!! verovatno se neka prekinula, hoce to...
mene je samo centralna tako zezala...
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 29 Jul 2010 17:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2009 21:35
Postovi: 49
Ime: Zafirash
Opel: Zafira A 2001 2.0DTI
Bas je cool sto se javio neko ko je imao iste probleme, sad vise nisam manjina :)
Pa meni i jesu menjali sijalicu stopa u servisu, bas cu pogledati da li su iste leva i desna.
Ovako na prvi pogled izgleda ok, ali naravno zice su unutra onog crnog buzira, prvo sam mislio da skidam tapacirung, ali sad bogami necu 1vo cemo tu kobaju od zica da vidimo :D
Tnx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 20 Sep 2010 22:19 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Gde kod Zafire stoji rezervni točak, u gepeku ili ispod gepeka?

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 20 Sep 2010 22:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
ispod sa spoljnje strane

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 21 Sep 2010 18:01 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Dakle plinska boca bi išla dole a točak u gepek.... Hvala. :wink:

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 21 Sep 2010 19:17 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Tako je :wink:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 23 Sep 2010 22:23 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010 18:09
Postovi: 194
Lokacija: Leskovac
Ime: Damir
Opel: Zafira Tourer 1.6
ciklon je napisao:
Dakle plinska boca bi išla dole a točak u gepek.... Hvala. :wink:

Pažnja.
Kod Zafire snop žica za zadnja svetla ide ispod srednjeg dela levog sedišta zadnje klupe. Baš na mestu gde obično majstori buše rupu za držače boce. Obavezno naterati majstore da podignu podni tapacirung pre bušenja. Inače biće :oops: odoše žice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 02 Feb 2011 15:20 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Maj 2010 07:38
Postovi: 53
Lokacija: Beograd
Ime: Lemi
Opel: Astra 1.6 8v
Garaza:
Evo i ja da postavim neko pitanje,naime otac pre nekoliko dana se ponovio Zafirom A 2001 1.8 16v,prešla 170000km.kupljena u Nemačkoj od vlasnika. Zanima me imaju li ponosni vlasnici kakve zamerke ili sugestije na šta treba obratiti pažnju prilikom eksploatacije ovog automobila a naročito me zanimaju informacije o ovom motoru. Mi smo dugi niz godina opelaši,Corsa A,dve,13 godina se vozile,ja sad imam Astru G 1.6 8v i sad je stigala i ta Zafira koju će ćale da vozi.
-Kakav je taj motor za održavanje,
-zamena ulja i koje ulje sipati u nju,
-koliko košta otprilike veliki servis za taj motor,
-da li pravi havariju pucanje zupčastog kaiša. Ovo zbog toga što smo imali loše iskustvo sa tim kaišem na drugoj Korsi.
I neke uopštene stvari na koje bi skrenuli pažnju. Auto sam inače video preko slika i ćale mi kaže da je zadovoljan viđenim.

_________________
"sve za ljubimce" petkurir.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 03 Feb 2011 20:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010 18:09
Postovi: 194
Lokacija: Leskovac
Ime: Damir
Opel: Zafira Tourer 1.6
Ja i moj prvi komšija imamo isto takve zafire. Do sada nismo imali problema osim termostata. Čim smo ih uvezli iz Švajcarske uradili smo veliki servis i koštao nas je svakog po 25000 dinara.
Zupčasti kaiš treba redovno menjati, pravi havariju na ventilima prilikom pucanja. Što se tiče ulja treba puno sintetičko ulje. Ja sipam ELF-ovo. Vodi računa prilikom velikog servisa kada ti skidaju španer koji je pričvršćen za uljnu pumpu. Veoma se teško skida šraf koji ga drži i često pukne dekli pumpe za ulje prilikom skidanja. Mnogo je lakše glavu šrafa iseći brusilicom zatim skinuti španer pa tek onda odšrafiti šraf sa dekle uljne pumpe pomoću klešta. Mnogo će se lakše tako skinuti bez opasnosti po uljnu pumpu. Ako kupiš komplet kaiša sa španerima tu dobijaš i taj šraf u kompletu ( meni je pukla dekla prilikom menjanja španera pa sam imao muke istu da pronađem, kad sam je kupio na otpadu čovek mi reče da svi istu kupuju zbog istog problema).
Inače rad motora je nečujan i obadvojica smo prezadovoljni automobilima. :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 03 Feb 2011 21:14 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Taj sraf o cemu pricas se obicno kucne cekicem po celu srafa i skida se vrlo lako, a razlog za to je sto se steze na oruk, i taj torx sraf ima svoju meru cini mi se da je 2.5kg.

Po nekom nepisanom pravilu jos se menja i pumpa za vodu, jer ukoliko strada njen lezaj isto pravi havariju kao i sam kais.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 03 Feb 2011 22:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Maj 2010 07:38
Postovi: 53
Lokacija: Beograd
Ime: Lemi
Opel: Astra 1.6 8v
Garaza:
U ljudi da mi je neko pricao nebi verovao za te šrafove.
Malo je mnogo 25000 rsd za servis mislim očigledno danas i nije a kažite mi da li u tu lovu ulazi i zamena vodene pumpe ili ne. Pretpostavljam da servis nije radjen u ovlaštenom servisu.
Kažite mi još da li motor troši ulje. Ćale je takođe rekao da se auto ne čuje kad radi u leru a sad sam dobio i informacije da je veliki servis urađen u Nemačkoj tačno pre 50.000 km. Sad da li je pametno odmah raditi servis ovde ili nije potrebno još,jer pretpostavljam da su delovi u Nemačkoj ugrađeni mnogo kvalitetniji nego što bi ja to imao mogućnost da stavim ovde.

_________________
"sve za ljubimce" petkurir.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 04 Feb 2011 00:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010 23:32
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Zafira Z16XE LPG
Servisni intervali za taj motor su sledeci:

- ulje i filter za ulje: 1 godina / ili 30k km
- filter za vazduh: 4 godine / 60k km
- filter za benzin: 4 godine / 60k km
- svecice: 4 godine / 60k km
- zupcasti (ceo set + pumpa za vodu): 4 godine /60k km
- klinasti + spaner: 2 godine / 60 k km provera!!!

Ostale stvari da ti ne pisem jer se one kod nas menjaju po pravili samo kada crknu. Inace svake druge godine se menjaju baterije na daljinskom...:)

Ne zelim da ti bilo sta sugerisem, samo sam ti izneo podatke iz dokumentacije za tvoj motor. Ako te zanimaju detalji pretrazi na internetu "Serviceplan G"

_________________
OPEL Kadet - > OPEL Astra - > OPEL Zafira -> OPEL ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 06 Feb 2011 21:04 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010 18:09
Postovi: 194
Lokacija: Leskovac
Ime: Damir
Opel: Zafira Tourer 1.6
F1ST je napisao:
U ljudi da mi je neko pricao nebi verovao za te šrafove.
Malo je mnogo 25000 rsd za servis mislim očigledno danas i nije a kažite mi da li u tu lovu ulazi i zamena vodene pumpe ili ne. Pretpostavljam da servis nije radjen u ovlaštenom servisu.
Kažite mi još da li motor troši ulje. Ćale je takođe rekao da se auto ne čuje kad radi u leru a sad sam dobio i informacije da je veliki servis urađen u Nemačkoj tačno pre 50.000 km. Sad da li je pametno odmah raditi servis ovde ili nije potrebno još,jer pretpostavljam da su delovi u Nemačkoj ugrađeni mnogo kvalitetniji nego što bi ja to imao mogućnost da stavim ovde.

Što se tiče vodene pumpe, trebalo bi ali nije obavezno. Ipak malo se uštedi. E sad ako ne želiš da rizikuješ bolje je zameniti i nju. I naravno tek kad digneš auto na dizalicu vidiš dali će trebati još nešto zameniti. Devedeset posto auta uvezenih iz inostranstva vlasnici su prodali jer smatraju da se više ne isplati ulagati u njih. Zbog toga se često desi da nas iznenadi još par "sitnica" :": koje iskrsnu za menjanje. Inače u ovlašćenom servisu u Nišu su mi tražili preko 30000 rsd. za v. servis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 03 Jul 2011 13:03 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Drugari, molim vas za savet, da li je kod zafire / astre ( h7) ugradnja xenona tipa džek u džek i da se samo povežu one dve žice u faru sa dve žice iz xenon sijalice ili mora nesto posebno i komplikovano.
Sam sam ugradio xenon u kalibru i išlo je po gore opisanom principu ali ne znam da li tako mogu i na zafiri.
Kad kažem xenon mislim na kineza od 45 evra. Taj je mnogo dobar, radi mi već 3 godine. :D

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 04 Jul 2011 21:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Opet ja, koje sijalice idu u maglenke ( zafira a )?
Razmišljam o ksenonima i u maglenkama...




Našao....h3 ( hb3 ). 30 evra xenon set. :D

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 08 Dec 2011 18:57 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2009 21:35
Postovi: 49
Ime: Zafirash
Opel: Zafira A 2001 2.0DTI
Evo da napisem, da sam resio problem pre par meseci, a evo tek se danas setih da postujem, dakle podizac mi nije radio jer se prekinula zica, dok sam skidao crni gumeni buzir pokidale su se jos 4 zice, posto su i one bila izlomljene. Po mom misljenju te zice pucaju zato sto nisu od elastičnog materijala već od nekog krutog, koji kad tad pukne.
I taman sredim leva vrata kad skontam da je isti simptom i na desnim, tako da ni to nece ginuti da se odradi.

A onaj drugi problem paljenja lampice auta sa kljucem je bio u sijalici stop svetla :)
Ma Yafira je super auto, za sve buduce vlasnike 2.0 DTI motor nema kaiš i španer, već lančanik i lanac, tako da tu na velikom servisu nema vecih izdataka, al zato kad ode elektronika pumpe goriva onda ima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 08 Dec 2011 21:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Maj 2010 07:38
Postovi: 53
Lokacija: Beograd
Ime: Lemi
Opel: Astra 1.6 8v
Garaza:
Pretpostavljam da nisi slikao zahvat da bi i mi neupućeni mogli šta da skontamo :)

_________________
"sve za ljubimce" petkurir.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 09 Dec 2011 16:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2009 21:35
Postovi: 49
Ime: Zafirash
Opel: Zafira A 2001 2.0DTI
Dobro pretpostavljas :wink: Ali ako budem radio druga vrata uslikacu pa cu postaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 23 Jul 2012 20:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Jun 2012 18:23
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Ime: Tomislav Hristić
Opel: Zafira 1.8 V16
Pozdrav, Nov sam na forumu pa ne znam da je neko postavljao ovo pitanje... Naime, na Zafiri 1.8 16v 2001 imam "međugas" prilikom izmene stepena prenosa. Svaki put kada pritisnem kvačilo obrtometar "skoči" na 3000-3500 i odmah se vrati u normalu. Sve ostalo ok. Da li je to mana ili normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira A
PostPoslato: 27 Jul 2012 00:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jul 2012 01:03
Postovi: 13
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Zafira 1.8
I ja imama isti "problem", doduse ne skace toliko gore, ali skoci po malo, pri svakoj promeni u visi stepen prenosa... Cuo sam da bi trebalo da ocistim leptir gasa koji se najverovatnije zaprljao, te da je to uzrok. Posto je auto kod mene tek nekih 7 dana, to cu i uraditi, pa javljam sta je bilo... Ima li jos neko kakvo misljenje?
Kad sam vec tu, da priupitam jos nesto: Ima li Zafira A osvetljenje manuaelne klime ili ne? Tek sa veceras primetio da nista ne vidim po mraku, a hteo sam da ukljucim klimu... Da proverim osigurace, ili sta? Hvala na odgoporima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs