Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zafira - Centralna brava
PostPoslato: 17 Feb 2020 22:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Dec 2019 20:14
Postovi: 4
Lokacija: Srbija
Ime: Milisav
Opel: Opel Corsa
Dobar dan. Interesuje me da li je neko imao slican problem kao ja,i da li zna resenje toga posto ne mogu da se setim sta sam tacno uradio,pa je proradila brava.
Problem je sledeci.. Imam 5 vrata na autu s' obzirom da imam klince namestio sam da ne mogu da otvore vrata iznutra ne znam kako se to zove da l child lock ili kako vec isto kao za aktiviranje airbag-a. E sad desi se da mi jedna strana vrata zaglave tj da nece da zakljuca ili otkljuca brava kad ga pokusam otkljucati ili zakljucati na "daljinski" ili probam kljucem sa vozaceve strane.
Uspeo sam da osposobim tu stranu jednom,al ne secam se postupka sta sam i kojim redosledom uradio. Mogu zakljucati rucno,pa zatvoriti vrata,a onda ostala vrata mogu na daljinski.

primer: Izasao sam iz auta i zakljucavam ga na daljinski,ali su u tom momentu jedna vrata bila otvorena,i on zakljuca troje vrata,a cetvrta ne,i kad otkljucam i pokusam da zakljucam opet ta cetvrta nece da spusti bravu.

Nadam se da razumete o cemu pricam :krsti:


Nisam siguran da l' "centralna brava" spada u ovu sekciju foruma,izvinjavam se u napred ako sam promasio sekciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - Centralna brava
PostPoslato: 18 Feb 2020 00:51 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Ako je zafira A u pitanju onda nema veze sto su vrata ostala otvorena (osim ako su vozačeva u pitanju) Centralna bi svakako trebala da zaključa ta vrata tj da se spusti onaj pipak. Bar je kod mene takav slučaj na astri G što je skoro isto kao i zafira A. Pre će biti da je neka žica u prekidu pregledaj onaj snop što ulazi u vrata na kojim ne radi zaključavanje.
Eventualno ako je centralna zaglupila možeš da probaš da Raskacis - sa akumulatora ostaviš 10-ak min vratiš klemu I probaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - Centralna brava
PostPoslato: 18 Feb 2020 23:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Dec 2019 20:14
Postovi: 4
Lokacija: Srbija
Ime: Milisav
Opel: Opel Corsa
Woland je napisao:
Ako je zafira A u pitanju onda nema veze sto su vrata ostala otvorena (osim ako su vozačeva u pitanju) Centralna bi svakako trebala da zaključa ta vrata tj da se spusti onaj pipak. Bar je kod mene takav slučaj na astri G što je skoro isto kao i zafira A. Pre će biti da je neka žica u prekidu pregledaj onaj snop što ulazi u vrata na kojim ne radi zaključavanje.
Eventualno ako je centralna zaglupila možeš da probaš da Raskacis - sa akumulatora ostaviš 10-ak min vratiš klemu I probaš.

Ne spušta "pipak", al ne znam zašto. Do duše nisam probao da skinem klemu sa akumulatora, ali ako bude opet probaću i ovo. Mislio sam da postoji možda neka caka sa tom centralnom da možda mogu da je resetujem otkud znam.. S tim da mi je cifra od 300e bila u glavi,a na kraju krajeva možda je bolje da odem kod električara da pogleda što kažeš žice. Ne bih da petljam oko toga pošto se ne razumem, a i relativno sam mlad vožač.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - Centralna brava
PostPoslato: 18 Feb 2020 23:46 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Ne znam čudno mi sto kažeš da si jednom već napravio pa zato kontam možda je zaglupila, a inace isto se dešavalo kod mog zeta na korsi c i ispostavilo se da je žica neka bila u prekidu.
Možeš još da probaš metodu kao kad daljinski ne radi posle zamene baterije pa moraš da odradis kao ovaj na videu https://youtu.be/fGivZkQPEbs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - Centralna brava
PostPoslato: 18 Feb 2020 23:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Dec 2019 20:14
Postovi: 4
Lokacija: Srbija
Ime: Milisav
Opel: Opel Corsa
Woland je napisao:
Ne znam čudno mi sto kažeš da si jednom već napravio pa zato kontam možda je zaglupila, a inace isto se dešavalo kod mog zeta na korsi c i ispostavilo se da je žica neka bila u prekidu.
Možeš još da probaš metodu kao kad daljinski ne radi posle zamene baterije pa moraš da odradis kao ovaj na videu https://youtu.be/fGivZkQPEbs

Ista situacija s tim da su kod mene u pitanju zadnja vrata i isto mi je palo na pamet kao ovom čoveku, al neće. Moraću kod električara da vidi žice, jer mi se desilo sad već 2 puta, al nisam osposobio na isti način. Vrlo moguće da je žica, al pitanje šta će majstor reći. Nisam još našao mehaničara, električara, limara,.. Od poverenja ako me razumeš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zafira - Centralna brava
PostPoslato: 05 Maj 2021 08:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Apr 2021 09:02
Postovi: 14
Lokacija: ZAGREB-DIO
Ime: TOMISLAV
Opel: Zafira Tourer 1.6CDTI
Slično iskustvo s Zafirom B. Na kraju je trebalo malo kablove u vratima prodrmati...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs