Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 23 Dec 2016 22:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
U jeku ugradnje raznoraznih pomagala za vožnju u rikverc, iskrsao mi je jedan problem... Auto neće da ubaci u rikverc.... :krsti:
Naime, jutros prilikom dolaska na posao, prilikom parkiranja iz prebacivanja u rikverc i prvu odjednom je prestao da ubacuje u rikverc nego tu ide u prvu, prva je treća itd. :krsti: :krsti:
S kolegom smo rasturili plastiku oko ručice menjača, sve deluje normalno, kod menjača sve normalno. Otkačili smo sajlu kod ručice koja radi kada se ručica pomera levo desno i kad smo je naštelovali na krajnji položaj nedostaje još 5mm da bi auto lepo ubacio u rikverc. Ručnim natezanjem sajle ubacuje bez problema pomoću ručice nikako. Sajla se lagano kreće ne zapinje itd.... Ukratko... :":
Interesuje me da li neko ima iskustva s ovim kod zafirke b? Moja zamisao je da malkice skratim plastiku štelera kako bi još malo mogao da naštelujem sajlu... Hm!

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 23 Dec 2016 22:50 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
Mislio sam da secnem onu plastiku na samoj sajli koja ulazi u šteler sa zglobom koji se kači na ručicu menjača, jer kad je gurnem do kraja fali mi tih 5mm da bi lepo ubacivao. Inače i pre toga je malo teže upadao u rikverc kad je auto hladan. Ne deluje mi da je sajla pukla, mada ko zna.
Sutra ću nabaciti slike kad mi bude dostupan komp.
Možda ovo opet bude neki moj how to popraviti menjač na -5 :dedica:

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 24 Dec 2016 17:28 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
Izveštaj i pouke: tri puta meri jednom seci!
Sumnjajući da se sajla nekim čudom istegla, zvao ja prodavnice auto delova i kažu samo iz originala, idu u paru, cirka 17000.... Pa nisu od zlata, majko moja! Ovi bezdušnici što kasape havarisana vozila traže 100€.... Pa nisam tražio ceo menjač!
Elem, odlučim ja da secnem sajlu, onaj plastični deo što ulazi u šteler kod menjača. I secnem, nekih 8-9mm... Namestim sve, upada kao u sir, rikverc, prva, druga, treća... Sve super! Ali.... Kad ubacim u prvu, ostane on u brzini, ali ručica se vrati u položaj treće brzine, isto i iz pete brzine, isto i dole gde su druga i šesta... Ručica šeta levo desno kao kad je izbačen auto iako je u brzini. Uk...njah se. Odmah kroz glavu, menjač mora vani, pukao birač brzina, ko zna... 300 i jače evra, odakle bre.
Ne dam se ja. Skinem akumulator, nosač akumulatora i imam šta da vidim. Poluga birača koja radi kad se ručica pomera levo desno ima osovinicu koja je osigurana limenim osiguračem (tako video na slikama menjača)... Samo što kod mene nije bilo tog osigurača, ispao, osovinica se vadi i poluga ispada iz žleba i mućak, ne drži ručicu u odgovarajućem položaju. Nabacio zeger, malo podesio sajlu (ono što je skraćeno ne smeta ništa) i šalta kao iz fabrike.
Obećao sam slike, ali razumite me, radio ispred zgrade na -3, klizavo, kroz glavu mi prolazila šteta od mnogo evrića, ma ko je razmišljao o slikanju.
Nije uobičajen problem, ali ako ga neko bude imao tu sam da pomognem, zato je i dobro imati ovakvu temu. Menjač je inače M32 sa 6 brzina.

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Dec 2016 19:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Bravo za snalazljivost

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 02 Jan 2020 15:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2010 23:51
Postovi: 71
Lokacija: Kikinda
Ime: Djole Zafira C
Opel: Zafira tourer C 1.6
Pozdrav svima.
Evo jedan specificni problem, posedujem opel zafiru tourer C 2014. godiste, da kucnem u drvo, nemam nikakvih problema dok nije dosao ovaj minus.
Ujutro kada sam je upalio i da izbacim iz brzine ono nece ko da je zalivena rucica menjaca u beton. Nece ni levo ni desno. Sacekam nekoliko sati i oko posle podneva kad je otoplilo sve normalno radi. sutradan sam auto ostavio na istom mestu ( nemam garazu ) ali ovaj put sam izbacio iz brzine pre parkiranja. Isto sve nece da makne ni napred ni nazad. Pokusao sam da zagrejem motor al dok nije pustila temperatura nista kao i juce. Putujem sa njom na posao ostacu tamo dok se neodkravi to mi nije nuzno. Pogledao sam neke slucajeve kazu svi da je sajla od menjaca zaledila il tako nesto slicno.
Sta mi vi gospodo preprucujete? cuo sam da je sajla ko otrov skupa dali ima neka sigurna alternativa ili moram da se iskezim za nekih 200 evra i vise za novusajlu ?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 02 Jan 2020 15:59 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
Moja preporuka, probaj da našpricaš WD-40 nekako između košuljice i sajle i ne bi trebalo da bude problema. Nemoj da štediš. Sad ne znam kakva je situacija kod zafire C, znam kako bih to uradio kod moje. Ali bolje to za početak (možda reši problem) nego odmah 200 evrića plus ubistvo od posla....

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 03 Jan 2020 19:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2010 23:51
Postovi: 71
Lokacija: Kikinda
Ime: Djole Zafira C
Opel: Zafira tourer C 1.6
Sad sam se vratio od majstora, nazalost on radi u servisu a kod kuce nema dizalicu itd. No dobro konstatovano je da kroz plastike tu gde su brisaci prolazi voda nekako ne znamo kako, i direkt kaplje na mesto gde sajla izlazi iz buzira tako da je to problem.
Posto je sajla ispravna nije se rascvetala itd. predlog je kad prodju praznici u servis gde radi da se ona otkaci stavi nekako da ako ima vode iscuri i fenom da se osusi, pazeci da se ne izgori buzir i zastita,nakon toga da se podmaze nekim uljem UK ili ne znam videce se jos. Tako da nastavljam misteriju.
U vezi navedenog sam citao na forumima kada sam se raspitivao za ovaj tip auta. To je bio jedan od najgorih problema a sitan, i kod ostalih samo na minus rucica menjaca ko beton. nisam zapamtio sajt tako da nezna gde da portazim kako su to sve resili. Kazite vi vase misljenje u vezi do sada konstatovanog, hvala.
Nastavak sledi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 03 Jan 2020 20:03 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
WD-40 kao što ime kaže "Water Displacement" je odličan da izbaci vodu i da, koliko toliko, podmaže sajlu. Potrebno je samo našpricati ga obilno. Prema mom mišljenju UK ulje je suviše agresivno... Možda majstor hoće da ga koristi da bi nagrizlo koroziju koja je nastala na sajli.... Ja bih samo nakon intervencije zaštitio sajle od vlage (bitumenska traka, neki lim preko košuljice ili tako nešto...)

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 04 Jan 2020 10:44 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Jedino dugotrajno resenje ti je zamena sajle :P i da resis da se tu vise ne zadrzava voda...

A sa ciscenjem i podmazivanjem ces dobiti Grace period :D a koliki ce biti, to ces vec saznati :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sajla menjača ili ....
PostPoslato: 29 Mar 2020 16:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2010 23:51
Postovi: 71
Lokacija: Kikinda
Ime: Djole Zafira C
Opel: Zafira tourer C 1.6
Da, bio sam kako sam rekao kod majstora, posle praznika skinuo je sajlu osusio i podmazao, nije bio od tada neki veci minus ali je je sve radilo kao da je nova.Rekao je da je neka gumica bila spala i zbog toga je ulazila voda i preko sajle u buzir. evo od tada do sada nije bilo problema videcemo dogodine kad zaladni...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs