Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: AD blue pumpa: problem pa rešen
PostPoslato: 09 Jun 2023 11:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010 18:09
Postovi: 194
Lokacija: Leskovac
Ime: Damir
Opel: Zafira Tourer 1.6
Da podelim iskustvo.
Imao sam problem na Zafiri tourer 1.6 sa AD blue pumpom (plus NOX senzor) i rešio ga običnom česmovačom.
Upalila se famozna check engine lampica, odem do Godže i reče da je NOX senzor za menjanje- to je bilo u redu (nije uticalo na potrošnju ni na vožnju pa nisam menjao, a košta oko 30 000 din)
Međutim posle par stotina kilometara poče da dimi AD blue kao lud na svakoj regeneraciji.Na svaki rezervoar goriva on proguta 10 litara AD blua. Odem u ovlašćeni servis u Nišu i rekoše otišla AD blue pumpa. Cena sitnica oko 800 eura. :banghead:
Krene grozničavo traženje polovne. Nemaaa.
U Leskovcu mi jedan majstor predloži: Sipaj običnu vodu, pumpa riknula pa riknula. Možda je samo zapekla pa to voda razloži i ispere.
Sipam ja vodu i tako celo prošlo leto. Barem manje dimi.
Pred zimu ponovo uspem AD blue (da ne zaledi voda i pukne rezervoarčić) i gle čuda: PUMPA PONOVO RADI NORMALNO :dzony: :dzony: :aplauz: :dzony: :dzony:
Nisam odmah podelio ovo jer sam hteo da odvozim barem 3000-4000 km i uverim se da je stvarno problem rešen.
Što se tiče NOX senzora, još vozim tako već nekih barem 40 000 km i nema problema. Radi redovno regeneracije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs