Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Par pitanja Zafira 2008
PostPoslato: 21 Jan 2014 13:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jan 2014 14:38
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Ime: Biljana
Opel: Zafira
Pozz,
zanima me da li si ugradio plin u zafiru 1.8 i kako se odrazilo na potrošnju?

Koliko tvoja zafira troši benzina po gradu, a koliko plina?

Pitam zato što želim da kupim zafiru 1.8 i prošitala sam razna mišljenja, ali vrlo malo (1-2) ličnih iskustava sa zafirom 1.8.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Par pitanja Zafira 2008
PostPoslato: 22 Dec 2014 09:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2008 10:51
Postovi: 14
Lokacija: Beograd.
Ime: Stanko
Opel: ASTRA 1.4 karavan
Pozdrav drugari,
od avgusta 2014. sam vlasnik Zafire Cosmo 1.8 16V + LPG ( naknadno ugrađen ).
Nakon prvog oduševljenja :dzony: samo je jedna stvar umanjila to oduševljenje :steva: , a to je potrošnja ulja.
Potrošnja ulja se kreće od 0,35 l ( vožnja u proseku 60 km/h )pa do 0,7 l ( 140-160 km/h na autoputu ) na 1000 km a sve u zavisnosti koliko je pržim.
Ulje nigde ne curi, auto ne dimi, ne trokira, vuče k'o ala a troši ulje !?!
Što se tiče potrošnje goriva uglavnom vozim na LPG i potrošnja je fenomenalna 9-10 l LPG sa sve 1 rezervoarom benzina 95 na 45 dana, što mi je fenomenalno za ovoliki auto.
Za 5 meseci sam stukao 20.000 km i osim redovnog servisa i ulja nemam nikakvih problema.
Sipam 10-40 GM, a trošak od 200 din. na 1000 km nije ništa ali me smara stalno dolivanje.
Kakvi su vaši utisci sa ovim modelom, u prospetku GM piše da je sve do 0,6 l na 1000 km normalno :krsti: što se ne uklapa sa mojim prethodnim iskustvom sa Astrom F 1997. 1.4 koja nije trošila ni 0,3 l na 10.000 km a bila je zauljena kao sarma i ostavljala fleku na svakom parkingu.
Sve u svemu voleo bi da čujem i vaša iskustva, britanci spominju neke gumice na ventilima koje izgube elastičnost pa propuštaju više ulja nego što treba, ali ih nisam baš najjasnije razumeo ali ako neko ima neki savet nek priča.
Ajd u zdravlje :steva:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs