Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 184, 185, 186, 187, 188
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 17 Apr 2016 11:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
1.4t ispod 9 a na otvorenom 5 :). Tvrdoglav si :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 18 Apr 2016 13:28 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Tvrodaglav sam dok ne vidim Average Speed = 23km/h Average Consumption = 8.x l/100km :)

A i CDTI ima 350 Nm i 165ks :love:

Sa fazom preti da postane ozbiljno brz auto sa relativno niskom potrosnjom, a i sta ce da crkne na autu kad ce i onako da ima ispod 100.000km, ako ne i duplo manje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Apr 2016 01:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@MiskoBgd Samo CDTi, nemoj da te varaju da benzin trosi 8 u gradu, onda CDTi trosi 5 u gradu :D

PS: Kojom dijagnostikom se moze korigovati ler na Astri G? Opcom, Tech2, other..? Tipa da se spusti sa 850 na 800 primer :P

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Apr 2016 08:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2013 14:04
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: ivan
Opel: Astra GTC
MiskoBgd je napisao:
Nije ti ukrao, ispalo ti je. Ispade mi malo pre ali se nije razbilo :D i na prosloj GTC mi je bilo ispalo :)

Elem, ima li neko da vozi 2.0 CDTI u Astri J ili Insigniji? Interesuje me potrosnja u gradu u onoj verziji od 165ks? :)


Znam da im je to boljka i sestri na corsi D je ispalo u toku voznje :) pa zato i mislim da je trazena roba jel originalno u belcar-u mi rekose da dođe 13000din :ludilo1:

Parkiram auto na rikverc, komsija malo nezgodno parkirao i ja preklopim moj retrovizor da bi mogao lakse da prođe kad bude ulazio u kola , sledeci put kad sam dosao do auta nema stakla a retrovizor uredno sklopljen.Pa zato sam i pretpostavio da ga je ili neko ćorno ili je neka dobra duša videla da je ispalo staklo i razbilo se pa pokupila svaki mali komadic ogledala jer nisam mogao da našem ni jedno parčence istog.Tako da samo od sebe palo nije ali epilog je na kraju isti.
Uzeo sam ono po 700din radi posao dok ne naletim na povoljno originalno staklo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Maj 2016 18:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2010 22:17
Postovi: 71
Lokacija: Kragujevac
Ime: Uros
Opel: Astra H 1.7 cdti 2005
Imam problem sa astrom h 1.7cdti. Po gradu radi dobro ali kad krenem na put kada se zagreje na uzbrdici vecoj upali se lampica sa francuskim kljucem tada auto ne prima gas prima al jedva posle par minuta se ugasi lampica i krene sve normalno. I samo uzbrdo inace po auto putu vozio sam do 150 km/h i nista. To mi se desava zadnjih dve god na pocetku je bilo retko a sada sve cesce. Slabo vozim kola a narocito slabo van grada. Za vikend sam isao do Beograda upalila se opet. Jutros sam bio kod mehanicara na dijagnostiku ni jednu gresku nije racunar nije zapamtio. Kaze mi mehanicar 2000 din i sve je uredu nije bilo gresaka. Ko sad snjim da se raspravlja. Juce kada sam pretisnuo kvacilo i kocnicu na displeju mi je pisalo ovo (vidi sliku). Jel ima neko neki savet.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Maj 2016 18:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2010 22:17
Postovi: 71
Lokacija: Kragujevac
Ime: Uros
Opel: Astra H 1.7 cdti 2005
uros77 je napisao:
Imam problem sa astrom h 1.7cdti. Po gradu radi dobro ali kad krenem na put kada se zagreje na uzbrdici vecoj upali se lampica sa francuskim kljucem tada auto ne prima gas prima al jedva posle par minuta se ugasi lampica i krene sve normalno. I samo uzbrdo inace po auto putu vozio sam do 150 km/h i nista. To mi se desava zadnjih dve god na pocetku je bilo retko a sada sve cesce. Slabo vozim kola a narocito slabo van grada. Za vikend sam isao do Beograda upalila se opet. Jutros sam bio kod mehanicara na dijagnostiku ni jednu gresku nije racunar nije zapamtio. Kaze mi mehanicar 2000 din i sve je uredu nije bilo gresaka. Ko sad snjim da se raspravlja. Juce kada sam pretisnuo gas i kocnicu na displeju mi je pisalo ovo (vidi sliku). Jel ima neko neki savet.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Maj 2016 19:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Jun 2015 23:42
Postovi: 16
Lokacija: Bečej
Ime: Slobodan
Opel: Astra 1.7
Map senzor prljav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Maj 2016 19:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Pa gde bas nadje map senzor...ja mogu da kazem protokomer? Ako ti ne ostaju zabelezene greske onda je najbolje da sam ocitas gresku u trenutku kada se upali, ovako i uzaludno dajes novac majstoru...imas blutut dijagnostiku, zove se elm327, ja je imam, i kosta citavih 1000din cini mi se...i ostavis je prikljucenu i uvek povezanu sa telefonom ili tabletom nebitno...i kada ti izbaci gresku u voznji pogledaj odmah sta je...a i korisna je stvarcica da ne bacas novac uvek kod majstora za kacenje dijagnostike...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Maj 2016 20:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2010 22:17
Postovi: 71
Lokacija: Kragujevac
Ime: Uros
Opel: Astra H 1.7 cdti 2005
A sta znaci ovo na slici kad pritisnem gas i kocnicu. Sta je to ЕСП 50074 sto pise na displeju?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Maj 2016 21:04 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
ECN nije ESP, slabo oni pisu cirilicom :) Kod greske, potrazi u temi error kodovi, imas i objasnjenje koliko cifara i kojih uzimas u obzir, ja uvek zaboravim, nikad ne zapamtim :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 03 Maj 2016 21:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2010 22:17
Postovi: 71
Lokacija: Kragujevac
Ime: Uros
Opel: Astra H 1.7 cdti 2005
Ovo sam uspeo da nadjem. Nije mi tacno jasno sta je a da li je moguce da zbog ovoga auto upada u safe mod.
P0500 Vehicle Speed Signal not plausible with Engine Speed and Injection Mass B-031
P0500 Vehicle Speed Signal Range/Performance ABS/TC/ESP (Vehicle Dynamic System) B-011

Jel zna neko nesto o ovome sta znaci tj sta je crklo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 05 Maj 2016 01:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Kad je rec o greskama jel moze meni neko da pomogne?
Nije nista znacajno ali zna da nervira...
Desilo mi se pre dve nedelje kada sam upao u neku duboku vodu-bio je pod vodom do maglenke...da mi se kasnije upalio check engine i ocitao sam gresku na elm327 a i manuelno-gas kocnica, i izbacio ovo

Slika

Slika

Pretostavljam da nesto u vezi druge sonde?

Obrisao sam gresku i nije se pojavljivala do danas, kontam da je verovatno od ove silne kise, danas mi se opet pojavljivala greska, ali ne u voznji, u voznji sve ok, nego kada dam kontakt i kada treba da se pogase sve lampice ona lampica AUTO SA KLJUCEM ostane upaljena na kontaktu, sto znaci da ima zabelezenu neku gresku...
Kada upalim auto pogase se sve lampice i sve ok, ali na kontaktu stoji ona, ocitam greske kad ono opet ista ta greska...

Obrisem je, dam opet kontakt sve ok...posle pola sata opet dam kontakt eto je ona opet? :banghead:
Sta moze da bude???Znaci nisam palio auto pa u voznji...nego jednostavno na kontaktu...danas sam je tako brisao jedno 20 puta...i na kraju je nema vise ali pitanje da li ce i kada opet da se pojavi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 07 Maj 2016 15:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Mar 2012 01:04
Postovi: 30
Lokacija: Podgorica
Ime: Davor
Opel: Astra H Gtc
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari, imam par pitanja za vas u vezi vazdusnih jastuka jer sam imao udes.

Ovako udarila me je zena u zadnji nosac branika jer je branik bio skinut i pomjerila je auto u stranu i otvorila se zavjesa i jastuk u sjedistu na vozacevoj strani. Sva steta na spoljnem djelu auta se moze vidjeti na slici :)
Slika

E sad moje pitanje za vas koji znate sta treba da se radi je: da li mogu da se ugrade polovni jastuci pa da se programiraju da sve bude ok kao prije udesa, da li mora da se kupuje nova centrala ili moze da se uzme polovna iz auta koje nije udarano il moze i moja da se programira meni je samo bitno da sve radi kao sto bi i trebalo da radi, znaci nista otporinici da se stavljaju da se maskira kompjuter da ne prikazuje greske a da ne radi kako treba i te stvari.

Evo slika s dijagnostike sta izbacuje na centralu za jastuke s tim sto prije neki dan kad sam kacio je prikazalo jos 3 greske od cega 2 su bile kao vozacev i suvozacev belt pretensioner sto je kao senzor u ono dje se ubada pojas ali pojas nije zaglavio nakon udesa ono da ne moze da se koristi a treca greska ne mogu da se sjetim sta je bilo, ako ih izbaci opet slikacu pa cu opet okacit :)

Slika

Eto nadam se da ima neko da ce moc da mi pomogne i objasni sta i kako :) hvala unaprijed :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 07 Maj 2016 19:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Jastuke uzimas polovne kao i pojaseve. Za centralu mislim da mogu da je resetuju ljudi koji se bave time ali nisam siguran. Ako budes morao da uzimas drugu moras s auta koji je ima isti broj jastuka kao i tvoja,dakle i zavese


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 17 Maj 2016 12:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Na putu sam , alternator gubi punjenje preko 2.200 obrtaja. Nnema problema u voznji osim sto pali lampicu. Jeste li imali problema skicnih,predpostavljam da je samo regler


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 17 Maj 2016 13:56 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Ja i dalje nosim rezervni (napunjeni) akumulator u gepeku. Vrv regler.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Maj 2016 14:55 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2015 20:25
Postovi: 87
Lokacija: Priboj
Ime: Stefan
Opel: Astra G 1.7 DTI nJoy
Garaza: pogledaj
Promenili mi u beogradu regler i diode 7500 dinara sve ukupno. Ali na starom regleru slomljene cetkice, tako da sumnjam da je mozda samo to problem bio. Ispitacu i stari deo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 19 Maj 2016 22:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Jun 2015 23:42
Postovi: 16
Lokacija: Bečej
Ime: Slobodan
Opel: Astra 1.7
Kad se rastura alternator onda se slome cetkice,ko nepazi ili nezna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 20 Maj 2016 22:41 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Astra neće da vergla, kad okrenem ključ do kraja nema ni da klikne, ništa se ne čuje. Desilo se dva puta u poslednjih mesec dana. Na guranje upali, i posle toga pali normalno i na ključ. Pošto mi je majstor još par dana na odmoru, ima li neko ideju šta tu mož' biti? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 21 Maj 2016 01:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Alnaser :) Zalepi...ja sam na prethodnoj astri imao isti problem i resio zamenom cetkica, oko 1200din bilo cini mi se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 21 Maj 2016 10:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2014 11:57
Postovi: 77
Lokacija: sarajevo
Ime: nedim
Opel: astra 2.0 dti
Dobro jutro... Da li se ikome desavalo da mu auto sami od sebe jace krene, kao da sam doda gas ili dobije snagu? Idem prvom i odjednom kao da dobijem jos 50 ks? Ili drugom btzinom i isto se desi? Dignem nogu sa gasa prestane. Dam gas nema te snage. Ne desava se stalno ali bude cesto. Astra g 2.0 dti. Turbina ili? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitajte "astru" sve u vezi Astre
PostPoslato: 23 Maj 2016 00:41 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
djile je napisao:
Alnaser :) Zalepi...ja sam na prethodnoj astri imao isti problem i resio zamenom cetkica, oko 1200din bilo cini mi se...

Hvala :) Idem kod majstora sutra, pa ćemo videti šta je tačno :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4697 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 184, 185, 186, 187, 188

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs